reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie unosi główki-obniżone napięcie mięśniowe-pomocy!!!

Hej.Ja miałam to samo swoją historię opisałam w wątku " Rehabilitacja metodą Vojty"
cytuję:
Witam.Identyczna sytuacja była u nas,wzmożone napiecie mięsniowe wykryto u mojej córeczki dopiero w 8 m a w 9 zaczeliśmy rehabilitację metodą Bobath.Ja winiłam za to lekarzy bo przeciez chodziłam na wizyty do pediatry ,szczepienia itp. i nic nikt nie zauważył dopiero około 8 m jeszcze inny lekarz zauważł że z dzieckiem jest coś nie tak bo nie siada nie obraca się itp oni z kolei winili mnie że ja jako matka powinnam coś zauwazyć zwłaszcza że było to moje drugie dziecko.na szczęscie rehabilitacja dała dobre efekty ćwiczyliśmy 2 razy w tyg przez 8 m dopuki nie zaczęła chodzić czyli do 16 m.Teraz córeczka ma 3 latka i jest zupełnie zdrowa nawet w niektórych rzeczach przewyzsza swoich rówieśników.Takze nie martw się na zapas a wszystko będzie ok
Myślę że w Twoim przypadku będzie o wiele lepiej bo synek ma dopiero 3 m bo im wcześniej tym lepiej i być może wystarczy tylko kilka wizyt w ośrodku rehabilitacyjnym.
 
reklama
podejrzewam ze dzieciaczka bedziesz musiala rehabilitowac. Zapewne zaleca cwiczenia Vojty lub ndt bobath baby. Ja rowniez rehabilituje synka poniewaz ma za duze napiecie miesniowe. W tej chwili tak jakby dopiero sie nam zaczelo bo cwiczymi 5tygodni. Nie denerwuj sie, wszystko bedzie ok, takich dzieci jest naprawde sporo, dzieki rehabilitacji wychodza na prosta... kiedy bedziesz wiedziala juz cos wiecej zapraszamy na watek o rehabilitacji met. Vojty. Wszystko sie ulozy, cwiczenia to nie koniec swiata, a dzieki nim malenstwo szybko nadgoni rowiesnikow. Pozdrawiam serdecznie!
 
Moim zdaniem waga nie ma nic do tego To pewnie wina nie takiego napiecia mieśniowego ja napisała Agatka.. Popros pediatre o skierowanie do neurologa .. W Polsce takier dxieciaki sa rehabilitowane i to wczesnie...

Mojego jakoś wcześnie rehabilitować nie chcą. Chodzę nawet prywatnie do neurologa, bo mały jest po wylewie II stopnia i nikt nie kieruje mnie na rehabilitacje. Jedynie samej kazali mi w domu małego na brzuchu układać, ale to nic nie daje. Nadal jak efektów nie było tak nie ma i nie chce główki podnosić.
 
Nie wierzę, dziecko po wylewach i nie chcą rehabilitować??? Moja jest po wylewach II/III i nie wiem czy bedzie chodzić... Rehabilitowali ją jeszcze w inkubatorze!!! Kochana poszukaj innego lekarza, najlepiej dr. rehabilitacji, lub innego neurologa... lepiej być nadgorliwym, niż za kilka miesięcy mieć większe problemy.
 
Do góry