reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie wiem co i jak help!

Dołączył(a)
29 Maj 2012
Postów
9
jakie kosmetyki (firmy) jakie witaminy dla niemowlaków kiedy pierwsza kąpiel i pierwsze wyjscie na spacer?? nie długo bd rodziła i kompletnie nie wiem co i jak
 
reklama
jakie kosmetyki (firmy) jakie witaminy dla niemowlaków kiedy pierwsza kąpiel i pierwsze wyjscie na spacer?? nie długo bd rodziła i kompletnie nie wiem co i jak

chodziłaś na szkołę rodzenia ? warto chodzić właśnie ze względu na takie informacje.
Wszystko zależy od dziecka i od sytuacji.
kosmetyki - zależy czy dziecko nie bedzie na coś uczulone, najbezpieczniejsze, ale drogie jest Oilatum lub Emolium na początek do kąpieli, linomag/bephanten do pupy
witaminy daje sie dopiero od 14 dnia życia - mieszanka witami D+K, bedziesz to miala napisane w ksiażeczce zdrowia dziecka ze szpitala. W aptece się kupuje bez recepty w kapsułkach twist off
pierwsza kąpiel moze byc w szpitalu - położna ci umyje dziecko pod kranem, albo w domu
spacer - zależy od pogody, jak ciepło to po paru dobach w lecie można spokojnie wyjść, grunt żeby bardzo nie wiało chyba, moje pierwsze dziecko listopadowe wiec tez nie wiem dokladnie jak to bedzie
 
Kosmetyki wybierasz w zależności od stanu finansów, właściwie każde są dobre byleby było hypoalergiczne. Należy unikać tych z zawartością rumianku na początku, bo może uczulać. Proszek do prania biały jeleń lub lovella. Z pielęgnacji codziennej: oliwka, balsam do kąpieli, krem na buzię na lato, do tego maść bepanthen na odparzenia.
Kąpać możesz od 4 doby życia codziennie gdy są upały bo dziecko poci się całym ciałem i nie opanujesz potówek i ciemieniuchy. Zaopatrz się w termometr do wody wtedy będziesz wiedziała jaka ciepła powinna być do kąpieli.
Spacery też zależą od pogody. Najlepiej po przyjściu ze szpitala dwa dni wietrzyć malucha (ubranego jak na spacer) przy szeroko otwartym oknie a potem w wózek i na spacerek.
Witaminy dostaniesz w wypisie ze szpitala ze sposobem podawania, położna na patronazu lub pediatra też wszystko Ci wyjaśnią. Musisz po urodzeniu zgłosić dziecko w przychodni, do której chcesz z nim chodzić.

Emolium ok. 50 zł za butelkę, balsam do kapieli ok. 20 zł, kremy po 15 zł, maść około 12 zł, oliwka ok. 15 zł. Proszki są po ok 28 zł za opakowanie.
 
Ostatnia edycja:
A wybrałaś już położną?jeśli nie to zrób to jak najszybciej i umów się z nią jeszcze przed porodem odpowie na wszytskie twoje pytania
 
a to tak można? tzn ta co do niej chodze na wizyty gin jest położnikiem ale niestety nie odbiera porodów

połozna sie wybiera,przychodzi chyba na 6 wizyt. ja niestety nie wiedzialam. Ale ją telepatycznie zwołałam:D przyszły do mnie sąsiadki zobaczyć dziecko i mówiły o położnej,jaka wybrałam itp.Stwierdziłam że odrazu zadzwnie i zapytam co i jak i usłyszałam 1 sygnał w telefonie i jednoczesnie sygał dzwonka do drzwi:D to była połozna.Mówiła że przychodzi do mnie do bloku do sasiadków i odrazu przyszła do mnie.
poczatku ktoś do mnie przychodził a potem jak antek miał pół roku to skoczyli na mnie na szczepieniu dlaczego ja nie chce pielegniarki?? to sie dowiedzialam ze moge miec pielegniarkę która bedzie przyjezdzac do dziecka na zaszczyki
 
Ostatnia edycja:
ostro;p. nie moge sie juz doczekac kiedy sie urodzi:) i patrze ze twój synek ma na imie antoś. tez mamy zamiar tak nazwać małego :) a co do prania to ciuszki prac recznie czy w pralce?
 
tak i tak można,ale trzeba na poczatku prasowac. U mnie w miejscowosci co 2 chłopczyk to antoś:angry:. szczególnie dzieci które teraz się urodziły.a chciałąm nazwac swoje dziecko orginalnie i staromodnie po prawdziadku moim a tu się okazało że teraz antosiów w....:wściekła/y:
 
reklama
bdmama20 jak masz jakieś pytania i wątpliwości pamiętaj atakuj położne w szpitalu one dużo wyjaśnią, i jak wrócicie ze szpitala do domu zadzwoń do ośrodka gdzie należysz i przyjdzie kilka razy położna środowiskowa pomóc doradzić i optymizm nawet nie wiesz ile rzezcy bedzie naturalne jak już będzie dzidzia :tak:
 
Do góry