reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie wiem co myslec

MotylkowaOna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Listopad 2013
Postów
1 546
Dziewczyny juz sama nie wiem co mam mysleć?? staramy sie z narzeczonym o malenstwo juz 2 lata .. 2 tyg temu zrobiłam test i wyszły wymarzone 2 kreseczki po czym dla pewnosci zrobiłam jeszcze dwa tego samego dnia po tym nastepny rano noi wszystkie pozytywne...
umówiłam sie do gin było to wczoraj przed wizyta znowu zrobiłam test i znowu poz:p wiec ciaza jak nic.. a lekarz ze on tu zadnej ciazy nie widzi.. albo jest taka malenka jeszcze albo pozamaciczna i co ja mam teraz myslec boje sie strasznie nie wiem co myslec robic .. a nastepne badanie w czwartek do tego czasu oszaleje..data ostatniej miesiaczki to 28.09 a cykl zawsze nieregularny . z jego obliczen wynika ze to juz 5/6 tydz powinien byc a tu co znów lipa albo jeszcze gorzej..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Motylkowa - a jakie badanie zrobił Ci ten lekarz? Czy to było USG? Bo na USG pecherzyk powinien być już widoczny.
 
Nie martw się na zapas. Ja OM miałam 21.09 i wczoraj gin ledwo znalazła pęcherzyk. Twoja ciąża jest o cały tydzień młodsza więc jeszcze trzeba czekać. Najprostszym sposobem byłoby zrobić betę i powtórzyć po 48 godzinach, właściwy przyrost na pewno by Cię uspokoił. Zresztą większość lekarzy i tak sugeruje pierwsze usg robić po 8 tyg. ciaży bo dopiero wtedy widać bijące serduszko.
Najważniejsze to się nie denerwuj bo to Ci na pewno nie pomoże.
Trzymam kciuki za szczęśliwy finał.
 
bete robiłam dzisiaj jutro wynik a w czwartek mam jechac na powtórne bAdanie usg... ja wiem ze zamartwianie nie pomoze ale czemu lekarz tak zasugerował ze tak moze byc..? moze cos zobaczył i nie powiedxział..pojecia nie mam
 
Lekarze się zabezpieczają i nie chcą mówić, że jest dobrze jak nie są pewni a w tym momencie jest to tak młoda ciąża, że lekarz nie może mieć pewności. Lekarze nawet kartę ciąży zakładają dopiero jak bije serce czyli po 8 tygodniu. Spokojnie odbierz betę i to da Ci już jakiś obraz moim zdaniem na usg w czwartek też trochę za wcześnie oczywiście warto je zrobić, ale warto też zrobic tą drugą betę i porównać przyrost.
 
Jeszcze może nic nie być widać na USG. Ja poszłam w podobnym czasie do ginekologa i też niczego nie zobaczył. Zalecił zrobić betę. Swoją drogą podobno na usg widać pęcherzyk dopiero gdy wynosi ona powyżej 1000, ale to pewnie też zależy od samego aparatu USG. Pęcherzyk zobaczyłam dopiero na przełomie 6/7 tygodnia.

PS: przy ciąży pozamacicznej ( choć zdarzają się też ponoć do pewnego momentu bezobjawowe ) może pojawiać się spory ból i plamienia.
 
moja beta to 2749,3 cokolwiek to oznacza , Zovita nie mam zadnych objawów tzn nic nie boli nic nie kłuje zadnych plamien
jest mi niedobrze(ale nie wymiotuje) i bola mnie piersi..
 
Na tak wczesnym etapie możesz w zasadzie tylko czekać ( ten tydzień, dwa ) i starać się myśleć pozytywnie. Na pewno nie można założyć, że ciąży nie ma, skoro nie widać jej jeszcze na USG. Może być po prostu zbyt wcześnie. Miałam podobnie, a jestem z natury niecierpliwa :)

Przy ciąży pozamacicznej beta też przyrasta, ale nie wiem czy tak jak w prawidłowej ciąży ( czyli co najmniej o 60% po 48h ). Jeśli nic Cię niepokojąco nie boli i nie krwawisz uzbrój się w cierpliwość i bądź dobrej myśli. Gdyby jednak boleć zaczęło pędź do lekarza, żeby sprawdził czy pęcherzyk nie zagnieżdża się w jajowodzie, czy jajniku.
 
Dokładnie, to nie jest jeszcze czas na zamartwianie sie, poczekaj spokojnie do kolejnej bety i przede wszystkim USG
 
reklama
Koniecznie zrób Usg, jeśli nie jestes zadowolona z tego lekarza, zmien go. Musisz miec takiego któremu będziesz ufać, to bardzo ważne, ja sama za 3 razem trafiłam na odpowiedniego lekarza, jestem w 8 tygodniu, w piątym miałam 1 usg, dzidzius był widoczny, tzn pecherzyk ;-)
 
Do góry