reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie wiem czy to mozliwe

Dołączył(a)
11 Listopad 2017
Postów
1
Witam. Na forum jestem dopiero od teraz. Zaczelam przegladac fora w celu poszukania podobnego przypadku i nigdzie nie moge znalezc poza tym, chcialabym rady dotyczacej konkretnie mojego przypadku.

Sypiam od roku z pratnerem, ktory teraz jest moim mezem, stosujac praktycznie stosunek przerywany, tyle słowem wstępu.

W tym miesiacu @ spoznia mi sie juz piaty dzien, mam 34 dzien cyklu. Od ponad pół roku mam regularnie, co 28/29 dzien. Na poczatku byłam przerazona, wiec od razu w 30 dzien zrobilam test plytkowy. Wyszedl negatywnie. Pojawila sie tylko widoczna pod swiatlo biala kreseczka, co jak pozniej doczytalam, jest kreseczka z barwnika, ktory w razie ciazy zabarwia sie na czerwono. Jako ze moja intuicja, silnie podpowiadała mi ze to moze byc jednak ciaza, kolejnego dnia kupilam dwa testy strumieniowe. Jeden zrobilam od razu, drugi z porannego moczu kolejnego dnia. Obydwa wyszly negatywne.

Niby sie uspokoilam i tak jak nie chcialam byc w ciazy, tak te negatywne testy przekonaly mnie ze jednak chyba bym chciala. Dzisiaj jest 34 cyklu i dalej nic. Nigdy nie mialam cyklu trwajacego tak dlugo. Warto dodac ze od miesiaca chodze do dietetyka i zaczelam diete, jednak nie jest ona moja pierwsza.

Stad moje pytanie, czy pomimo tych testow, osobiscie z doswiadczen lub poprostu z wiedzy myslicie, ze to moze byc ciaza ? Od trzech dni mam bole jak na @ jednak wciaz nic. Wiem ze najpewniejsze sa testy z krwi, jednak nie chce leciec je robic, jezeli ciaza w tym wypadku jest nie mozliwa i powiedzialy mi o tym trzy testy. Przed ostatnia @ bylam na badaniach kontrolnych u ginekologa i powiedzial ze wszystko ze mna wporzadku i jezeli kiedykolwiek bede chciala zajsc w ciaze, to nie bede miala problemu, powiedzial ze najblizszy okres bedzie regularnie po 28 dniu cyklu i tak tez bylo.

Prosze o rade bo z kazdym dniem stresuje sie coraz bardziej, nie wiem co gorsze, jak sie okaze ze bedziemy mieli dzidziusia wczesniej niz planowalismy, czy jak sie okaze ze jednak nie. I ta silna intuicja, ktora nie wiem skad sie wzielar :)
 
reklama
Stres i zmiana diety może mieć wplyw, na spozniajaca się @.
Może być też tak, że owulacja mogła ci się przesunąć i efekt jest taki, ze i termin@ jest później.
Tez są przypadki u kobiet, że test pozytywny wychodzi tydzień po terminie.
Zrób betę i powtórz po 48 h
 
Niestety, bez badania krwi nikt Ci niczego nie powie, test powinien wyjść pozytywny, ale mogła Ci się przesunąć owulacja. Zamiast szukać odpowiedzi na forach idź do laboratorium i będziesz wiedzieć i mieć pewność, a nie gdybanie...
 
Mi w dniu spodziewanej miesiączki testy wychodziły negatywne, dopiero po 2 dniach były blade dwie kreski. Po tygodniu już powinien test wyjść. Chyba że owulacja się przesunęła jak dziewczyny piszą to wtedy wszystko jest możliwe. Poczekaj jeszcze kilka dni, jak @ nie przyjdzie zrób test z krwi. Jak będzie negatywny a @ nadal się będzie spóźniać to chyba dobrze by było się wybrać do lekarza.
 
Piszesz, że zaczęłaś dietę. Dieta może wpływać na opóźnienie miesiączki. Dodatkowo stresujesz się całą tą sytuacją, a stres nie jest dobrym sprzymierzeńcem. Co do testów, powinny być już wiarygodne. Tak jak piszą dziewczyny najlepiej byłoby wykonać test z krwi, wtedy miałabyś pewność. Uspokój się i poczekaj jeszcze kilka dni, weź ciepłą kąpiel, zrelaksuj się. Jeśli w ciągu kilku dni okres nie nadejdzie, powtórz test jeszcze raz.
 
reklama
Testy nie zawsze wychodzą. Mogłaś mieć później owulacje. Ja bym zrobiła znów test jeśli znów wyjdzie negatywny umów się do ginekologa on rozwieje twoje wątpliwości

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry