reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie wierze, czy to na pewno to?!

Wiesz nie rozumiem dlaczego kaza Ci pojsc do lekarza dopiero w 10 tyg. ? Ja sama niedawno zrobilam az trzy testy i wyszly pozytywnie, i mimo iz druga kreska nie byla bardzo wyrazna jeszcze tego samego dnia poszlam do lekarza. On nie zrobil mi zadnych badan tylko powiedzial ze jak trzy testy wyszly na tak to "napewno" sie udalo i zapisal mnie do midwife. Jesli po 10 tyg dopiero pojdziesz do lekarza to ile jeszcze bedziesz czekala na midwife? Proponuje od razu pojsc do lekarza niech juz Cie zapisze. Pozdrawiam goraco i zycze powodzenia

monaadams ja bylam w przychodni, dali mi oliczek ulotek i numer telefonu do ich oddziału szpitala, gdzie zadzwoniłam, i powiedziano mi, zebym zadzwoniła w okolicach 15 kwietnia, jak bede w 10 tyg to mnie umówią z midwife, takze od razu, bez GP.

Faktycznie, jest tak jak Lizzy pisze, do 3 miesiaca oddają "sprawę" naturze, ale tak tutaj jest i pewnie dla nas Polek jest to kontrowersyjne, ale widze setki zdrowych biegajacych dzieciaków więc chyba jest OK...ale wiadomo, już od początku chciałymyśmy się dowiedzeć czy wszystko sie dobrze rozwija, a tu nie ma jak, takze przy wizycie w Polsce sie dowiem a w UK oddam sie na łaske tego kraju ;)

Lizzy z objawów to miałam od samego początku bolące piersi, teraz boli czasem podbrzusze (ja mówie, że się dzidziuś rozpycha ;) ) i strasznie wrażliwe sutki, ale tak, jakbym miała mięsko na wierzchu :/ i pełno widocznych żył na dekolcie i biuście.
 
reklama
Ah, zrobiłam zdjęcie testów, które są jedynym potwierdzeniem jakie na razie mam :p Wiec pierwsze dwa są z zeszłej niedzieli i poniedziałku, drugie dwa z piątku i z wczoraj. CO za przyjemność jak od razu wyskakują tłuste krechy :p


IMG_7813..jpg
 
monaadams ja bylam w przychodni, dali mi oliczek ulotek i numer telefonu do ich oddziału szpitala, gdzie zadzwoniłam, i powiedziano mi, zebym zadzwoniła w okolicach 15 kwietnia, jak bede w 10 tyg to mnie umówią z midwife, takze od razu, bez GP.

Faktycznie, jest tak jak Lizzy pisze, do 3 miesiaca oddają "sprawę" naturze, ale tak tutaj jest i pewnie dla nas Polek jest to kontrowersyjne, ale widze setki zdrowych biegajacych dzieciaków więc chyba jest OK...ale wiadomo, już od początku chciałymyśmy się dowiedzeć czy wszystko sie dobrze rozwija, a tu nie ma jak, takze przy wizycie w Polsce sie dowiem a w UK oddam sie na łaske tego kraju ;)

Lizzy z objawów to miałam od samego początku bolące piersi, teraz boli czasem podbrzusze (ja mówie, że się dzidziuś rozpycha ;) ) i strasznie wrażliwe sutki, ale tak, jakbym miała mięsko na wierzchu :/ i pełno widocznych żył na dekolcie i biuście.

Co do podbrzusza to też tak miałam czasami od samego początku ciąży tak do 12 tyg i trochę sie tego wystraszyłam, ale mój ginekolog mówi że to normalne. Teraz już praktycznie nie miewam takich bóli ale czuję "rozpieranie" w dole brzucha i mi gin powiedział że do 25 tyg tak może być a później już się tak tego nie odczuwa, bo ma się głowę zaprzątniętą kopniaczkami :-) A piersi (i te żyłki też mam) bolą mnie od samego początku ciąży, są strasznie nabrzmiałe itp, no i rozmiar stanika o jakieś 2 rozmiary mi skoczył :-D No i tak od 14/15 tyg leci mi już siara, wieczorem po kąpieli, ale to też normalne. Ja mojego ginekologa to chyba zamęczę przez całą ciążę... całe szczęście że ma dużoooo cierpliwości :-D

Ah, zrobiłam zdjęcie testów, które są jedynym potwierdzeniem jakie na razie mam :p Wiec pierwsze dwa są z zeszłej niedzieli i poniedziałku, drugie dwa z piątku i z wczoraj. CO za przyjemność jak od razu wyskakują tłuste krechy :p


Zobacz załącznik 227957

Też na początku miałam takie słabe krechy a z dnia na dzień wyskakiwały ciemniejsze aż w końcu praktycznie zrównały się to z tą która zawsze jest :-)
 
No wlasnie to czekanie jest najgorsze... byleby do pierwszego usg...szkoda ze tu nie walcza o maluszki do trzeciego miesiaca... no ale czasami trzeba sie pogodzic z prawami natury...trzymam kciuki za nas dziewczyny aby nam sie udalo ( ja jestem tym bardziej podekscytowana poniewaz to nasze pierwsze malenstwo, upragnione zreszta :) )
 
monaasams gratuluje! To również nasze pierwsze, wyczekane :) Rownież trzymam kciuki zeby wsystko było dobrze. A Ty też z UK? moze bedziemy mogły się wymieniać doświadczeniami ;) ja mieszkam w Yorku.
 
katosu, przede wszystkim gratuluje! czytalam Twoje posty - napisalas, ze masz sie zglosic dopiero w 10 tygodniu do dzialu szpitala. w 12 tygodniu w UK robia pierwsze usg. wizyta z midwife tez jest mniej wiecej w tym czasie. ja, kiedy dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy, poszlam od razu do gp. ta wyslala list do szpitala, ktory sobie upatrzylam i juz stamtad potem przychodzily listy - miedzy innymi w sprawie usg.
 
reklama
macy, dziękuję bardzo :) Juz sie nie moge doczekać pierwszegp USG, które zapewne zrobie na święta w Polsce, bede w 9 tyg więc pewnie serduszko usłysze ^^. Ale póki co mam mdłości straszne od wczoraj...z rana szczególnie, potem lekko cały dzień, na myśl o jedzeniu mnie mdli :/ ALe kupiłam herbatke imbirową, ponoć pomaga..zobacze justro.
 
Do góry