reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie wyczuwam szyjki w ciąży

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2016
Postów
1
Witam wszystkich! Jestem w 27 tyg ciąży! Tydzień temu lekarz na badaniach stwierdził że szyjka skrocila mi się z 3,4 cm do 3,2 cm.kazal się oszczędzać i leżeć z wyżej uniesiona pupa i stosować luteine! Za tydz kontrola! Jeszcze niedawno gdy aplikowalam sobie luteine wyczuwalam szyjke twarda i nisko! Wczoraj jednak przy władaniu luteiny nic nie wyczulam! Bardzo się boje ze szyjka skrocila mi się jeszcze bardziej! Czy to możliwe że podniosła się tak wysoko że jej sama nie mogę wyczuć? Bardzo się boje ze coś jest nie tak! Żadnych dolegliwości nie mam!jedynie od czasu do czasu stawia mi się brzuch ale bezboleśnie na kilka sekund! Ale to podobno normalne! Czy któraś z was tak miała?
 
reklama
Moze nie wyczuwasz bo jest wyzej? Jesli lezalas z pupa wyzej to dzieciatko sie przesunelo pod zebra i nie naciska tak bardzo na szyjke.
Ja mam teraz duzo bolesnych skurczy ale na szczescie szyjka sie trzyma, we wczesniejszej nie mialam boli a sie skracala.

Oczywiscie trzeba to sprawdzic u lekarza.
 
Bierz duzo magnezu i luteine ona działa relakaujaco na szyjkę macicy i utwardza ja a magnez zapobiega skurczom i dużo lez może skróciła się raz i do porodu taka będzie.
Dla mnie szyjka jest długa i niepotrzebnie Cie lekarz straszy często po prostu kontroluj czy się nie skraca.
Zapytaj lekarza o stawianie się brzucha bo w 30 tyg to już mogą byc przepowiadajace moj mowil ze tak za dwa trzy tygodnie moge juz mieć ale tez może się coś dziać jak się stawia teraz .
Czy to nie sa skurcze pilnuj
Bierz magnez .
Ja jestem w 26 szyjka w sierpniu skrocila mi się do 23 mm bylam w szpitalu na obserwacji bo w razie w założą szew lekarz mowil ze nie jest jakoś bardzo krótka ale powinna byc dłuższa i ze może taka moja uroda ale lepiej dmuchać na zimne biorę luteine duphaston i magnez.
I co dwa tygodnie do kontroli jakby się skrocila to szew .
Powiedział ze pocieszajace jest to ze się w ogóle od ostatniej wizyty nie skraca tylko stoi w miejscu.
I wazne żeby do 34 tyg później jest juz bezpieczniej.
Czyli już nie długo. .
Ja ciaze do tej pory bezobjawowo niemalze raz dostałam plamienie i brzuch się postawił wtedy pewnie ta szyjka się skrocila plus z plamieniem bol plecow miałam
I do wizyty nic jak reka odjal a szyjka jednak byla skrócona.
Na ip konowal nic nie powiedział tylko ze nadzerka a ja pojechałam do swojego i żadnej nadzerki pewnie wtedy się skrocila.
Bo zna kobiety z takimi szyjkami które dotrwaly do porodu.
Duzo leżę pamiętaj ze mogła ci się skrócic od wysiłku na szyjkę dziala sila grawitacji ja do tej pory latalam jak szalona robiłam wszystko itp jak widać nie kazda może.
Bo czasem można mieć malo kolagenu albo niewydolność ale u Ciebie na pewno tego nie ma.
I nie grzeb sobie lepiej tam bo jak napisala kolezanka moze byc wysoko i nie nakręcaj się bo szyjkę masz długa...bardzo ładnie to wygląda u Ciebie.
Po prostu kontroluj.
Ja juz nie latam bo za bardzo się wystraszylam.
 
Ostatnia edycja:
witaj , Twoja sytuacja przpomina mi moja z przed paru mc:)
otoz mi szyjka w tyg sie skrocila do 3,2 pozniej do 3 a po 28 tyg lekarz mi juz nie mowil zeby mnie nie straszyc, w 27 tc dzidzus jest na tyle duzy ze uciska juz na szyjke i dlatego sie skraca. ale nie boj sie bierzesz luteine i ja tez tak panikowalam gdy nie wyczuwalam szyjki natomiast byla ona .zatrzymala sie na 2.3 dzieki braniu luteiny i magnezu .a stawiajacy sie brzusio to norma w tym tyg
glowa do gory ,moja recepta bylo na to duzo lezenia malo schylania! np do prania wyganialam meza:) urodzilAM w 39 tc wiec spokojnie lekarz straszy takim mierzeniem . w necie wyczytalam ze ponizej2cm mowimy o NAPRAWDE skracajacej szyjce:) pozdrawiamy
 
Do góry