reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwaga! Zaczynamy odliczanie! Tego nie przegap i przygotuj się z nami do Świąt. mam nadzieję, że ten link zadziała ;) Jesli masz problem z wysłaniem zgłoszenia - napisz do mnie - aniaslu KALENDARZ ADWENTOWY - kliknij

A jesli wybierasz się w zimową podróż nie zapomnij wziąć ze sobą tego zestawu. Co wolisz? Ciepły śpiworek do wózka, czy miękką wkładkę. Ja osobiście jestem fanką mufki. Zobacz i wybierz!

reklama

nie zgadzam się na imię dla dziecka po zmarłym teściu

Rozwiązania
0
W maju urodze jednolozyskowe bliźniaki. Mąż koniecznie chce ( plus nacisk teściowej) nazwać jednego bliźniaka po swoim nieżyjącym ojcu - Piotr. Jednak ja mam w bliskiej rodzinie kuzyna o tym imieniu i niestety jest to dziecko z problemami psychicznymi problemami z nauczaniem. I tylko tak kojarzy mi się te imię( oraz całej mojej rodzinie) gdy je wypowiadam:((
Nie wiem co zrobić bo nie chce wyjsc na kobiete bez serca z drugiej strony nie wyobrażam sobie mówi tak do własnego dziecka....
Ciąże bliźniaczą ciężko przechodzę, mąż ma prace i firme wiec po porodzie będę zdana z opieką nad dziećmi tylko na siebie i wydaje mi się ze mam większe prawo wyboru...
poradzicie jak to rozegrać?:)

reklama

ulau

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
W maju urodze jednolozyskowe bliźniaki. Mąż koniecznie chce ( plus nacisk teściowej) nazwać jednego bliźniaka po swoim nieżyjącym ojcu - Piotr. Jednak ja mam w bliskiej rodzinie kuzyna o tym imieniu i niestety jest to dziecko z problemami psychicznymi problemami z nauczaniem. I tylko tak kojarzy mi się te imię( oraz całej mojej rodzinie) gdy je wypowiadam:((
Nie wiem co zrobić bo nie chce wyjsc na kobite bez serca z drugiej strony nie wyobrażam sobie mówi tak do własnego dziecka....
Ciąże bliźniaczą ciężko przechodzę, mąż ma prace i firme wiec po porodzie będę zdana z opieką nad dziećmi tylko na siebie i wydaje mi się ze mam większe prawo wyboru...
poradzicie jak to rozegrać?:)
Może zaproponuje że dasz tak na drugie imię. A niech zaproponuje mąż na 1 jakieś inne.

Rozwiązania
0
Już proponowałam... nie pasuje mu ta opcja. W nerwach powiedzial( oboje jesteśmy dość wybuchowi) ze mam sobie nazwać jak chce i obrócił się plecami. Nie chce żeby było mu przykro a z drugiej strony nie przejdzie mi te imię przez usta... wiem ze najsprawiedliwiej byłoby żeby każdy wybrał dla jednego bliźniaka no ale akurat te imię....

arona

Rozwiązania
0
poprostu wytlumacz mezowi tak jak nam , ze nie chcesz byc "bez serca" ale tez nie mozesz zniesc , ze twoj synek bedzie tak kojarzony i napewno i jemu bedzie przykro ...
z drugiej strony byc twoj synek zmienilby ten tok myslenia w twojej rodzinie , okaze sie , ze piotrius to sliczne ,madre i cudne dziecko !

Chłodna92

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Myślę, ze wybór imienia powinien naleć tylko i wyłącznie do rodziców, ani Twoi rodzice ani tesciowie nie powinni naciskać ani zmuszać Cię do nadania imienia jakie im sie podoba, ani nie powinni kwestionować Twoich wyborów. Porozmawiaj z nimi, powiedz, że masz inny pomysł, jeżeli chcesz, podziel się tym dlaczego nie chcesz dać dziecku tak na imię, niech wiedzą, ze darzysz ich zaufaniem. Jeżeli są wyrozumiali i mądrzy to przyjmą wiadomość z szacunkiem

Rozwiązania
0
poprostu wytlumacz mezowi tak jak nam , ze nie chcesz byc "bez serca" ale tez nie mozesz zniesc , ze twoj synek bedzie tak kojarzony i napewno i jemu bedzie przykro ...
z drugiej strony byc twoj synek zmienilby ten tok myslenia w twojej rodzinie , okaze sie , ze piotrius to sliczne ,madre i cudne dziecko !
Sprobuje tym sposobem:) zobaczymy może się troszeczkę ugnie:) już nawet proponowałam żeby oboje mieli na drugie po dziadku Piotr...

mamaelaela

Rozwiązania
5
A moim zdaniem skoro bliźniaki to tym bardziej mąż powinien mieć prawo wyboru imienia dla jednego z dzieci. A co jak on ugnie się i nie będzie chciał zaakceptować takiego które dla Ciebie się podoba ? Ludzie trochę kompromisu....tym bardziej że nie jest to nie wiadomo jak dziwaczne czy ośmieszające a bardzo ładne imię. A argument że kojarzy Ci się z jakimś chorym chłopcem z rodziny jest wogole bez sensu. Myślisz że jak nadasz imię to problemy tego dziecka na was spadną czy jak ?

Chłodna92

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A moim zdaniem skoro bliźniaki to tym bardziej mąż powinien mieć prawo wyboru imienia dla jednego z dzieci. A co jak on ugnie się i nie będzie chciał zaakceptować takiego które dla Ciebie się podoba ? Ludzie trochę kompromisu....tym bardziej że nie jest to nie wiadomo jak dziwaczne czy ośmieszające a bardzo ładne imię. A argument że kojarzy Ci się z jakimś chorym chłopcem z rodziny jest wogole bez sensu. Myślisz że jak nadasz imię to problemy tego dziecka na was spadną czy jak ?
Mąż tak, ale dalsza rodzina? Dlaczego ktoś ma nadawać imię dziecku, do którego nie jest przekonany?

claire1983

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
3
U nas było podobnie. Po zmarłym tesciu miał być Sławek. Ja niecierpię tego imienia i postawiłam na swoim. Aczkolwiek mam trochę wyrzuty sumienia.

reklama

marcelka.dyz1507

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
A może drugie imię teścia będzie ok dla Was obojga a w ramach mega kompromisu Piotr byłoby drugim imieniem. Wiem o co chodzi bo mój mąż chce nazwać syna (pod warunkiem że kiedyś nam się uda) imieniem zmarłego brata Jarosław wogole mi te imię nie leży. No ale najpierw musi się udac;-)

mamaelaela

Rozwiązania
5
Mąż tak, ale dalsza rodzina? Dlaczego ktoś ma nadawać imię dziecku, do którego nie jest przekonany?
No ale właśnie ojciec ma takie samo prawo nadania imienia jak i matka...czemu ona dwoje dzieci ma nazwać tak jak jej się podoba a mąż żadnego, może dla niego też te imiona się nie będą podobać później? W przypadku bliźniaków akurat bardzo łatwo pójść na kompromis...nie no jak na takim poziomie takie sprzeczki to współczuję. Najlepiej wybrać imię które obydwoje rodziców akceptuje. To fakt. Ale czy będą potrafili się dogadać to już od nich zależy

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry