reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niebezpieczne dla dziecka Angelcare, Monitory Oddechu, niebezpieczna opieka nad niemo

Dołączył(a)
15 Styczeń 2008
Postów
3
Szanowni Państwo jako posiadacz wadliwego i niebezpiecznego dla dzieci produktu jakim jest Monitor oddechu AngelCare - Dystrybutor w Polsce "Abacus, Rynek 22, 32-400 Myślenice, Poland.
Pragnę ostrzec wszystkich potencjalnych nabywców monitorów oddechu Angelcare oraz firmy Abacus iż nie posiadają one wymaganych certyfikatów Ce odnoszących się do produktu medycznego i sprzedawane są jako zwykłe np. golarki.
W przypadku zaistnienia realnego zagrożenia wadliwym monitorem oddechu, firma Abacus prześle Państwu informację iż produkt posiada jedynie certyfikację odnoszącą się do:widma radiowego i zakłóceń radiowych
PN-EN 300 827 V1.1.1:2003 (U)* - Kompatybilność elektromagnetyczna i zagadnienia widma radiowego (ERM) -Norma związana z kompatybilnością elektromagnetyczną (EMC) dotycząca naziemnej łączności radiowej z grupowym wykorzystaniem kanałów (TETRA) i wyposażenia dodatkowego EN 301 489-3 V1.4.1:2004 (U), Kompatybilność elektromagnetyczna i zagadnienia widma radiowego PN-EN 60065:2001 Elektroniczne urządzenia foniczne, wizyjne i podobne R&TTE Directive 1999/5/EC - Wymagania odnośnie zakłóceń radiowych
Niniejsza Dyrektywa dotyczy urządzeń, które mogą powodować zakłócenia elektromagnetyczne lub na których działanie mogą mieć wpływ takie zakłócenia.
i to jest wszystko z badań produktu Angelcare oraz firmy Abacus przeznaczonego dla polskich niemowlaków
Jest to ewidentnie wadliwe urządzenie które gdyby nie szybkie odkrycie wady produktu firmy Abacus, mogłoby się przyczynić do bardzo przykrych konsekwencji dla nas i naszego dziecka.
Fakt iż urządzenie nie posiada żadnych czujników wskazujących na ostrzeganie w momencie awarii oraz na fakt iż dalsza dystrybucja wadliwych urządzeń Angelcare może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku z winy urządzenia żle świadczy o produkcie i producencie a dystrybutor nie ponosi zadnej odpowiedzialności gdyż sprzedaje urządzenia z podobną certyfikacją elektromagnetyczną jak golarki.
Oznakowanie CE jest formą deklaracji producenta, że jego wyrób spełnia wymagania wszystkich mających do niego zastosowanie w przypadku Angelcare zastosowanie zostało zminimalizowane do golarki z super polem magnetycznym bez jakiejkolwiek próbie certfikacji medycznej odnoszącej się do niemowlaków.
Monitor oddechu AngelCare nie posiada Certfikatów odnoszących się do
Urządzenia medyczne - Medical devices - Urządzenie medyczne oznacza dowolny przyrząd, aparat, urządzenie, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, obejmujący oprogramowanie niezbędne do jego właściwego zastosowania zamierzonego przez wytwórcę, który ma być używany dla istot ludzkich w celu:
diagnozy, prewencji, monitorowania leczenia lub złagodzenia choroby,
diagnozy, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub rekompensaty zranienia albo upośledzenia;
badania, wymiany lub zmiany anatomii lub procesu fizjologicznego;
kontroli urodzin.
Środki ochrony indywidualnej
Personal protective equipment (PPE)
Środki ochrony indywidualnej - urządzenia lub wyposażenie przeznaczone do noszenia bądź trzymania przez użytkownika tych środków, w celu jego ochrony przed jednym lub większą liczbą zagrożeń, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo i zdrowie podczas wykonywania czynności, jak również wszelkie akcesoria i dodatki przeznaczone do tego celu
W przypadku awarii otrzymacie państwo od dystrybutora komunikat:
Wskazówki dystrybutora Angelcare w razie awarii:
- płytki sensoryczne muszą być skierowane ku górze stroną z nadrukiem,
- czułość ( ustawiana na nadajniku połączonym z czujnikami ) powinna być na pozycji pomiędzy 2 a 3 z przesunięciem w stronę 3 (ustawienie fabryczne),
- łóżeczko musi być nieruchome.
Ruch może powodować np. niestabilna tzw. pływająca podłoga (panele), jeśli stoimy blisko łóżeczka . Jednak w tej sytuacji oddalenie się likwiduje problem. Ruch powstaje również, gdy nawet delikatnie dotykamy łóżeczka lub w pokoju jest przeciąg. Ruch mogą powodować również wszelkiego rodzaju urządzenia, zabawki, … wytwarzające drgania, jeżeli znajdują się za blisko łóżeczka. Także zwierzęta domowe poruszając łóżeczko mogą zafałszować wskazania monitora.

Wniosek z korespondencji z dystrybutorem -Wszystko zanitować to może zadziała właściwie

Reasumując:
Z uwagi na fakt iż czujemy sie oszukani i wykorzystani przez firmę Angelcare Monitor oddechu i dystrybutora tych urzadzeń Abacus, Rynek 22, 32-400 Myślenice, Poland publikujemy niniejsze ostrzeżenie o produkcie.
Efekt zakupu Angelcare do analizy dla potencjalnych klientów:
Urządzenie po trzech dniach pracy zepsuło się i wskazuje iż oddech dziecka jest w normie mimo iż naszego dziecka nie ma włóżeczku ani w pobliżu urządzenia, które jednak wskazuje iż dziecko w pobliżu jest - czary Angelcare
Oto kilka porad / właściwie jedna/ jak nie dać się oszukać zakupując tani a zarazem nieskuteczny produkt jakim z całą pewnością są produkty Angelcare
Drogi rodzicu zasada najważniejsza, jeśli nosisz się z zamiarem zakupu monitora oddechu dla swojego niemowlęcia nigdy nie kupuj potencjalnie największej internetowej okazji jak w naszym przypadku skorzystania z produktu Angelcare i złap za telefon i wykonaj zapytanie w najbliższym szpitalu położniczym co tam jest używane i stestowane i taki produkt zakup czym predzej, ponieważ to jest dobre i sprawdzone w polowych warunkach. Wszystko inne to szajs za który zaden dystrybutor nie da 100 % gwarancji.

Niebezpieczne dla dziecka Angelcare, Monitory Oddechu, niebezpieczna opieka nad niemowlęciem, SIDS, Śmierć dzieci - Wadliwe monitory oddechu jak nie dać się oszukać dystrybutorom. Wadliwy monitor oddechu Angelcare
 
reklama
No dobra, ale jaka jest alternatywa?
Monitory oddechu dzieli się na takie podłączane do łóżeczka i takie podłączane do dziecka (pieluszki, klatki piersiowej). Te drugie są świetne dla noworodka, który stale śpi, ale już większy niemowlak będzie sobie bez przerwy ściągał czujniki i fundował rodzicom fałszywe alarmy, że o oplątaniu się kablem nie wspomnę.
A że drgania czy zwierzaki fałszują odczyty, to trudno się dziwić.

Jesli zaś chodzi o dowiadywanie się, czego używają w szpitalach, to rada kiepska, We Wrocku w zalezności od oddziału mają albo nowoczesne monitory, posiadające min. funkcję monitora oddechu, kupione przez WOŚP, albo pulsoksymetry (nie na kieszeń średniego rodzica), albo rzadziej, bo nie są zbyt cenione, monitory oddechu z demobilu, otrzymane w darach z Niemiec albo od wdzięcznych rodziców.
 
rozumowałem b. podobnie ale kiety mała była na intensywnej terapii to okazało się że oni tem używają monitorów oddechu które dostarczają im dystrybutorzy tego sprzętu celem sprawdzenia i wydania opini. W szpitalu dowiedziałem się również o dwóch dobrych i bezawaryjnych monitorach, które polecają lekarze i pielęgniarki
z oddziału. Nie chcę robić reklamy tym monitorom, ponieważ mogłoby to być odebrane jako celiowy marketing.
 
Dystrybutorzy świadomi odpowiedzialności jak widać robią testy w polskich szpitalach. Niestety o Angelcare nie słyszeli nigdy. Jeśli jesteś jakimś dystrybutorem " kasa,kasa i jeszcze raz kasa" to raczej świadomie takich testów nie powierzysz szpitalowi, będziesz się jednak w marketingu opierał na jakiś niesprawdzonych opowieściach o skuteczności monitorów np. w Mongoli lub Afganistanie
 
Ja znam dwie osoby, którym monitor pomógł. Tez go używam, ale mi na szczęście się nie przydał. Też zastanawiałam się co do tego ruchu w pobliżu, ale przecież w nocy wszyscy śpią i nikt się przy łóżeczku nie kręci. Zabawki, które mogą wywołać ruch trzymam z dala od łóżeczka.
 
Ja korzystam z tego urządzonka i jestem zadowolona - kiedy wyjmuję mała z łóżeczka i wychodzę do drugiego pokoju to zawsze muszę się cofnąć bo zaczyna po 15 sek piszczeć że brak ruchu. Ja go spokojnie będę polecać znajomym - gdyż w każdej dziedzinie sprzętu elektronicznego może się zdarzyć wadliwy produkt i nie musi on oznaczać że wszystkie urządzenia tej firmy takie będą!
 
Wow, dawno mnie tu nie bylo :)
@staff, zadnej kryptoreklamy bys nie popelnil, dlatego napisz jakie produkty spelniaja wymagane przez Ciebie kryteria.
Swoja droga branie szpitali za wzor to ho ho, jednak bym sie wstrzymal. Nie raz sie zdarzalo, ze tam super sprzet zawodzil i "mieso lecialo" od personelu medycznego :/


PZDR
 
Ostatnia edycja:
gdyż w każdej dziedzinie sprzętu elektronicznego może się zdarzyć wadliwy produkt i nie musi on oznaczać że wszystkie urządzenia tej firmy takie będą!

A co będzie jeśli taki wadliwy zawiedzie gdy naprawdę będzie potrzebny - lepiej o tym nie myśleć , jak dla mnie taki sprzęt powinni 500 razy sprawdzać zanim traf i on do użytkownika wkońcu nie kosztuje to 5zł i można powiedziec że jest to sprzęt czasami ratujący życie .
A gdyby tak w szpitalach trafiały się wadliwe respiratory ... nie można myśleć kategorią że trafi się czasem wadliwy , wadliwy to możne być toster albo maszynka do mięsa .
 
Nie ma rzeczy, ktore sie nie psuja, wiec nawet 500 milionow testow nie wykluczy awaryjnosci produktu. Ten "jeden" moze zadzialac tak jak nie nalezy i juz po firmie ;)
Uzywam AngelCare, znam osoby go uzywajace. Chwale sobie ja i nie tylko ja ten produkt.
Zreszta sprzet trzeba uzywac z glowa. Jezeli urzadzenia maja atesty to i tak czlowiek powinien sprawowac kontrole i od czasu do czasu zajrzec do dzieciaczka aby sprawdzic jak mu sie spi.
AngelCare i inne podobne, to produkty majace na celu uspokojenie Rodzica a nie zlikwidowanie jego czujnosci.


PZDR
 
reklama
Ja tez uzywam Anglecare i nie moge narzekac. Tak jak pisala Shiraaine moj sie wlacza jak czasem zapomne go wylaczyc gdy wyciagne malego z lozeczka, czyli dziala...
 
Do góry