reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niebezpieczne foteliki dobrych marek - ostrzeżenie!

Na jednej sronie znalazlam testy fotelika bebe confort iseoe dostal 4 gwaizdki za bezpieczenistwo. Ale niestety nie wiem czy one sa wiarygodne.
Ja tez walsnie zastanawiam sie nad kupnem fotelika od 9 kg mysle nad kupnem albo tego modelu albo maxi cosi prori lub toby co o tym myslicie
proszę podać link do strony, sprawdzimy...
 
reklama
Jest to jak najbardziej wiarygodna strona. Paweł Kurpiewski jest ekspertem w fotelik.info i miedzy innymi on wypowiadał się w programach tvn. Zamieszczona tabela pokazuje wyniki testów ADAC, OEAMTC, AA i ANWB. Jest to chyba jedyna strona w Polsce która tak fachowo i profesjonalnie zajmuje się tematem fotelików dla dzieci
 
Mam nadzieję że ten wpis nie zostanie potraktowany jako zaśmiecanie wątku.
Na jednym z forów, na zdaje się poważnym serwisie o dzieciach przeczytałem wątek o polskich fotelikach i testach... To co ludzie wyprawiają przerasta ludzkie pojęcie! Pada pytanie "co sądzicie o foteliku coneco atos" i odpowiedź "to świetny fotelik wykonany na wzór maxi-cosi priori..." . Według pytającej i podpowiadacza to daje pewność bezpieczeństwa. O zgrozo!
Na innym forum ktoś pyta o testy zderzeniowe fotelików x-car (deltim) i znowu jakiś podpowiadacz pisze że były testowane bo ich producentem tak naprawdę jest włoska firma belleli a oni maja testy. Podaje nawet link Crash Test - Intro - bellelli S.r.l..
Znam firmę która na swojej francuskiej stronie też zamieszcza film Renolux a produkowany przez nich fotelik (renolux 360) w teście ADAC w 2009 roku wypada tak
YouTube - Kanał użytkownika fotelikinfo
Renolux to ten po prawej.

Moim zdaniem najniebezpieczniejsi są niekompetentni ludzie
 
Ostatnia edycja:
Nie mam zamiaru rozpętywać jakiejś wojny, ale czasem ręce opadają...
W linku adres forum na edziecko.pl polskie foteliki. Warto kupić? - Foteliki Samochodowe - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
tam można znaleźć znakomite porady i przeczytać że x-car jest podobny do bebe confort. Po takiej lektórze nie pozostaje nic innego jak tylko kupować wtryskarkę, przyczepę styropianu i robić złoty interes, np foteliki "fiku-miku" podobne do jakiś tam:no: Polecam ci drogi Pielgrzymie poszperanie po tym forum to może i tobie coneco wyda się bliźniaczo podobne do priori. oczywiście to żart...aczkolwiek w pewnych okolicznościach może zabrzmieć gorzko. Przestaje grzebać po forach bo można dostać obłędu!
 
Ostatnia edycja:
Proponuję napisać do firmy Ramatti (ja tak zrobiłam) i w odpowiedzi otrzymałam skan pełnego artykułu z cytowanego wyżej Auto Świat, w którym rzeczywiście fotelik Ramatti formula otrzymał 5 gwiazdek. Sugeruję zapoznawać się z tego typu artykułami w pełnej wersji papierowej bo później można niepotrzebnie wyciągać pochopne wnioski.
 
reklama
Nie mam zamiaru rozpętywać jakiejś wojny, ale czasem ręce opadają...
W linku adres forum na edziecko.pl polskie foteliki. Warto kupić? - Foteliki Samochodowe - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
tam można znaleźć znakomite porady i przeczytać że x-car jest podobny do bebe confort. Po takiej lektórze nie pozostaje nic innego jak tylko kupować wtryskarkę, przyczepę styropianu i robić złoty interes, np foteliki "fiku-miku" podobne do jakiś tam:no: Polecam ci drogi Pielgrzymie poszperanie po tym forum to może i tobie coneco wyda się bliźniaczo podobne do priori. oczywiście to żart...aczkolwiek w pewnych okolicznościach może zabrzmieć gorzko. Przestaje grzebać po forach bo można dostać obłędu!

niestety na forach większość treści to tylko powielanie błędnych stereotypów - inni to czytają, kupują i dalej szerzą i ciężko nad tym zapanować, a tym bardziej szkoda, że każdy kto pisze bzdury mogące nawet nieść zagrożenie ma gdzieś odpowiedzialność za swoje słowa...
 
reklama
Do góry