reklama

Niebieska karta

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 9 Maj 2012.

 1. Babcia z dziadkiem mieszkaja razem i sa małżeństwem. Babcia nie pracuje dziadek ma rente. babcia załozyła niebieska karte wczoraj w nocy dziadek wypił i skakał do babci z pięściami wyzywał ją babcia chciała uspokoic go ale nie dało sie babcia zadzwoniła na policje policja zabrała dziadka na wytrzeźwiałke i pobrała od niego jakąs opłate dziadek jak wrócił rano do domu kazał sie jej wyporwadzic do pokoju gdzie nie ma wylewki i ogólnie są złe warunki ( mieszkaja w domu który należał do babci rodziców) i powiedział że nie będzie jadła za jego pieniązdze(babcia nie ma żadnego dochodu niedawno straciła prace). Co powinła babcia w takiej sytuacji zrobić.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Wystąpić o eksmisję dziadka. Niemniej to trwa bardzo długo.
   
 3. reklama
 4. Ale babcia by wystapila do sadu i sa by kazal mu sie wyniesc babcia nie bedzie mila zadnych dochodów by utrzymać dom i siebie.
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Moze mieć aliemnty od dziadka. Może korzystać z pomocy społecznej.

  Takie sytuacje pokazują jak niebezpiecznie jest uzaleznienie finansowe od innej osoby. Nie ma innego wyjścia, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: co wolę - święty spokój w biedzie czy bycie bitym i znieważanym w dostatku? To nie jest wprost do pani postu - to oglna refleksja nad taką sytuacją jak ta.
   
 6. A na jakiej podstawie sąd może zarzadzic egzekucje?
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Jaką egzekucję???
   
 8. Znaczy eksmije a nie egzekucje

  Na jakiej podstawie sad może zarzadzić eksmisje? chodiz o te bicie i znecanie psychiczne czy dlatego że to dom po jej rodzicach?
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 9 Maj 2012
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Fakt, że dom jest po babci rodzicach nie jest kluczowy. Małżonkowie mają bowiem obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny, w tym mieszkania. Celem eksmisji może być więc jednynie ochrona osoby poszkodowanej. Niemniej trzeba się liczyć z koniecznoscią udowodnienia faktu, ze dziadek stanowi dla babci zagrożenie.
   
 10. reklama
 11. Babcia od poczatku małżństwa przechodzi horror wiem to od mojej mamy bo jako dizecko widziala nie raz jak ojciec mój dziadek bił mama moja babcie babcia ma mase obdukcji, dziadek siedzial 2 lata w arszcie bo uderzyl mojej babci ojca i pradziadek zmarł po kilku dniach była sprawa w sadzie ale nie udowodniono ze to przez uderzenie zmarł ale dostał jakis wyrok, babcia jest tak wykonczona psychicznie ze nawet jak teleofn dzowni to za kazdym razem sir wystraszy , problemem jest alkohol ponoiewaz dziadek na trzezwo jest ok zdarzy mu sie ze nawet na trzezwo ja obrazi ale nigdy jej nie uderzył bije ja tylko pod wplywem alkoholu . a pozatym babcia juz kiedys miala niebieska karte ale potem z niej zrezygnowala a teraz z jakies półroku temu ponownie ja zalozyla..

  przekazałam babci dotychczasowe informacje jakie mi Pani udzieliła babcia chetnie by wniosla do sadu pozew o eksmisje ale dom jest w taki sadzie od tylu idzie wejsc bez problemu bo to pusty teren nie ogrodzony babcia z tylu ma drewniana furtke i wie ze gdybywniosla taki pozew to dziadek by ja zabił.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 Maj 2012

Poleć forum