reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niebo w gębie

Tak wiec na specjalne zyczenia SALATKA Z TUNCZYKA:

Pokroic w kosteczke cebulke
ugotowac 2 jajka i tez pokroic w kosteczke
rowniez ugotowac torebke ryzu (lub 2)
pokroic w kosteczki z 4 ogorki kiszone
dodac groszek z puszki (bez wody) ;-) mozna tez i fasole czerwona z puszki rowniez
na koniec dodac tunczyka
majonez - nie za duzo
doprawic sola i pieprzem
koniec :-)

zycze wszystkim jadajacym smacznego :-D:tak::happy:

 
reklama
Ja mam taki przepis na rizotto

3 paczki ryzu(na dwie jest cienkie a tak po połtorej paczki )
20 dag pieczarek
2-3 laski kiełbasy(np.zwyczajna)
20 dag sera
ketchup
przecier pomidorowy mały w puszce
kucharek pieprz do smaku

Ryż ugotować. Pieczarki kielbasę pokroić w kostkę przesmażyć na patelni dolać
wode dodać przecier pomidorowy i zostawić do próżenia zaklepać mąką doprawić do smaku.Przekładać w garnku ryz sos ryż sos na wierzch zetrzeć ser na tarce o grubych oczkach i wstawic do piekarnika az ser sie rozpuści posmarować ketchupem.
SMACZNEGO
 
Myszaaa, jeśli chodzi o przepisy na mięso, to najłatwiej robi się pieczenie z karczku albo z łopatki, suche i chude mięsa takie jak schab czy szynka najtrudniej doprowadzić do kruchości, ale możesz je zamacerować. Poniżej przepis na marynatę do schabu:

5 łyżek oleju, pół szklanki wina zmieszać razem, wcisnąć dwa ząbki czosnku. dodać kucharka, vegete lub ziarenka smaku (wg uznania, bo ja np soli mało używam), pieprz, majeranek, szczypta cząbru i odrobina słodkiej papryki. Wymieszać wszystko razem. W szklanej misce ułożyć schab, zalać marynatą (obtoczyć mięso dokładnie z każdej strony marynatą). Nakryć miskę folią spozywczą i włożyć do lodówki na 2 godziny. Potem już wystarczy tylko do brytfanki i do piekarnika, możesz tam zlać też resztę marynaty, ona się w pieczeniu zredukuje.Piec do miękkości.

A jak chcesz zrobić coś na szybko,to polecam bardzo łatwą potrawkę z kurczaka:
na patelni podsmażyć cebulę i czerwoną paprykę (można je posolić lub dodać vegetę, wtedy szybciej zmiękną i ładnie się zeszklą), wrzucić pokrojone w kosteczkę piersi z kurczaka, dodać pieprzu, słodkiej papryki. Smażyć na średnim ogniu ok 7 minut. Jak zmięknie wrzucić posztakowaną pietruszkę. Przełożyć do rondla, zalać bulionem (może być z kostki), wrzucić kukurydzę. Można dać przecier pomidorowy, ale ja zagęszczam beszamelem.
Do tego bardzo fajnie pasują kuleczki z ciasta - jedno jajko zagnieść z mąką, aż uzyska konsystencje trochę rzadszą niż plastelina. Z ciasta uformować kuleczki, ugotować je w osolonej wodzie z solą (jak makaron) i po odcedzeniu wrzucić do potrawki

A jak spodziewasz się gości to możesz podać śledzie w rodzynkach. Solone śledzie namoczyć w wodzie, pokroić w kosteczkę. Dzień wcześniej garść rodzynek namoczyć w spirytusie lub dobrej wódce, następnego dnia odcedzić. Cebulę pokrojoną w piórka podsmażyc na patelni, dodać przecier pomidorowy. Wszystko razem wymieszać , ułożyć na półmisku. Pomijając to, ze rodzynki namaczasz dzień wcześniej, cała robota zajmuje ok 20 minut. I te śledzie wcale nie sa słodkie, jakby się mogło wydawać.

Smacznego
 
Super szybkie kotlety:

2 piersi z kurczaka
1 łyż. mąki ziemniaczanej
2 jaja
pieczarki (5)
2 cebule

Piersi drobno pokroić i podsmażyć, ostudzić. Osobno podsmażyć pokrojoną cebulę i pieczarki, ostudzić i wymieszać z piersiami.
W misce roztrzepać jajka, dodać piersi, pieczarki z cebulą i mąkę. Przyprawić do smaku i smażyć na gorącym oleju.
Początkowo całość może się wydawać za rzadka, ale na patelni super się ścina.:-)
Smacznego!
 
Przepis na pierniczki :-D
Składniki:

1/2 kg mąki
400 g miodu
szklanka cukru
1/4 kostki margaryny
2 jajka
1 łyżeczka sody oczyszczonej
przyprawa do pierników

Do garnka wlewamy miód, cukier, przyprawy i podgrzewamy razem aż cukier całkiem się rozpuści. Dodajemy margarynę, dokładnie mieszamy i pozostawiamy do lekkiego wystygnięcia (tak by ciasto dało się zagniatać). Gdy nasza masa miodowa ma już dobrą temperaturę dodajemy przesianą mąkę i sodę oczyszczoną oraz jajka. Ciasto piernikowe dobrze wyrabiamy i bierzemy się za wycinanie i formowanie samych pierniczków.
Na oprószonej mąką stolnicy rozwałkowujemy kawałek ciasta na grubość około 1/2cm. Foremkami do ciastek, szklanką lub nożykiem wycinamy różnokształtne pierniczki i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
Zanim włożymy pierniczki do piekarnika, możemy niektóre z nich posmarować białkiem od jajka i ozdobić kolorową posypką. Część pierniczków warto zostawić bez posypki, aby po upieczeniu móc pomalować je pisakami do ciasta, albo ozdobić lukrem.
Pierniczki pieczemy w temperaturze 200°C przez około 10 minut.

Nasze korzenne pierniczki najlepsze będą po około 2-3 dniach, kiedy skruszeją.

Polecam :tak:
 
Przepis na ciasto a'la kopiec kreta tylko że z moim pomysłem

Składniki:

Ciasto takie jak Ania31 podała do tego ciasta z jabłkami.

2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
4 jajka
troszkę wody
2 łyżeczki proszku do pieczenia
cukier waniliowy
1/2 szklanki oleju


słoik jabłek prażonych
cynamon
500 ml schłodzonej śmietanki 30%
polewa czekoladowa (ja kupiłam gotową)

Jeśli chodzi o ciasto to wrzucam wszystkie składniki, miksuję. Na okrągłą formę 24 cale wylewam i wsadzam do piekarnika nagrzanego na 150 stopni. Czekam aż się upiecze, ok. 30 minut.

Jak ciasto się zrobi to wyjmuję, studzę. Odcinam wierzch i kruszę go. Wydrążam też z ciasta środek na jakieś 0,5 cm zostawiając na obrzeżach ok 1 cm. Wydrążone ciasto też kruszę.

Jabłka w ilości wedle uznania dosładzam cukrem, dosypuję cynamonu i mieszam. Potem wykładam w wydrążone miesce w cieście.

Śmietankę ubijam mikserem na najwyższych obrotach ok. 5 minut aż będzie sztywna. Wykładam ją na jabłka i formuję kopułkę. Śmietanę przysypuję okruchami ciasta i polewam polewą. Wsadzam do lodówki aż śmietana będzie bardziej zbita.

wygląda to mniej więcej tak:

ciastozs8.gif
 
na prośbe Agawy:)
Przepis:

ziemniaki - kilka dużych - nie wiem ile bo ja na oko robiłam i pierwszy raz:-D
2 jajka
cebula
pół kostki sera białego
mąka pszenna - na oko,żeby ciasto zrobiło się spójne
2 łyżki mąki ziemniaczanej

ziemniaki najlepsze są obrane, starte - i wrzucone do malaksera:-D razem z resztą :-)
Niektórzy - trą to wszystko ręcznie:)

Ja znana z lenistwa :-) wrzucam do robota kuchennego - a on wszystko ładnie miesza i drobni :-)

Wrzucamy na gorący olej i smażymy na malym ogniu:-)

Jak się usmażą - są takie fajne miękkie - w związku z serem białym - i nie mają smaku ziemniaków :-D

Najlepsze - ze śmietaną :-)
 
Palce Lizać:
Ciasto:
5 jaj
5 łyżeczek cukru
5 łyżek mąki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

oddzielić żółtka od białek, białka ubijać pod koniec ubijania dodawać cukier i po jednym żółtku
wreszcie lekko mieszając łyżką mąkę z proszkiem. Ciasto upiec na złoty kolor.


Masa: 5 żółtek wymieszać z 3 łyżkami mąki i połową litra mleka, stale mieszając ugotować na wolnym ogniu budyń. Kostkę masła utrzeć ze szklanką cukru pudru i połączyć z wystudzonym budyniem. Do masy można dodać trochę wiórków kokosowyc. Masę wyłożyć na ostudzony biszkopt.


Piana: W 1/2 szkl przegotowanej gorącej wody rozpuścić 1,5 łyżki żelatyny, 5 białek ubić na sztywną pianę dodając pod koniec ubijania szklankę cukru. Następnie wlać żelatynę ostudzoną, wymieszać i od razu wyłozyć na masę.

Polewa: 1/2 kostki margaryny roztopić, dodać 2 łyzki kakao, 2 łyżki cukru.
Ucierać łyżką aż trochę wystygnie. Potem dodać roztrzepane jajo, ucierać jeszcze i wylać na pianę.

TROCHĘ DROGI ALE PYYYSZNY :-)



MAKOWIEC ŚWIĄTECZNY KTÓRY ZAWSZE SIĘ UDAJE!!!!!!!!

Ciasto:
40 dag maku,
2 łyżki mąki ziemniaczanej,
2 łyżki bułki tartej,
20 dag cukru,
6 jaj,
1/2 szkl. mleka,
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,
olejek migdałowy,
bakalie.


Lukier:
szklanka cukru,
1/2 szkl wody,
sok z 1/2 cytryny


Wykonanie:
Mak sparzyć, osączyć i przepuścić 3 razy przez maszynkę z najmniejszymi oczkami ( ja robie to tylko raz:))
Utrzeć żółtka z cukrem dodać mak, mąkę ziemniaczaną, bułkę tartą i mleko. Masę delikatnie wymieszać z ubitą piana z 6 białek a następnie dodać sodę, olejek i bakalie. Upiec w umiarkowanym piekarniku (około 180 - 200 stopni)Polać lukrem wystudzony placek.


Lukier: Zagotować cukier z wodą na dużym ogniu z dodatkiem soku.
Po 2 minutach przeprowadzić próbę. Łuyżka ma pozostawić nitkę. Po przestudzeniu do około 60 stopni ucierać aż zbieleje. Gdy zaczyna szybko gęstnieć rozcierać go sokiem z cytryny, wodą lub naparem z kawy.



Zamiast lukru można iść na łatwiznę i polać gotową polewą czekoladową. MAkowiec jest długo mokry i pyszny.
 
Cloe - smażysz kurczaka :-) z cebulką następnie dodajesz przyprawy - ja uwielbiam bazylię i pieprz i odrobinę soli :-)

Następnie dodajesz pomidory - ja biorę te z puszki - dobre są pudliszki :-) I teraz w zależności od tego czy chesz czekać i czekać - to dajesz je w całości - jeśli chcesz szybko to najlepiej w blenderze je zmiksować i wlać na kurczaka - wtedy gotujesz aż wszystko sobą przejdzie :-)

I teraz możesz to podać jako spaghetti - lub jako sos do zapiekanki z makaronu :-) Ja to lubię zapiekane z mozarellą i z makaronem:-)

Do bazowego sosu można dodać np. kukurydzę, groszek, fasolę :-)
 
reklama
Zupka curry

Składniki:
1,5 kostki rosołowej
3 ząbki czosnku- drobno pokrojony lub przeciśnięty przez praskę
pierś z kurczaka- "drobno" pokrojona i lekko podsmażamy na niewielkiej ilości oleju
1 torebka ryżu- ugotować osobno
1 puszka kukurydzy
Do wody wrzucić: kostki rosołowe, czosnek, kukurydzę i gotować aż troszkę zmięknie kukurydza oczywiście :). Dodać mięso, wrzucić ugotowany ryż i 1 łyżkę przyprawy curry (ja dodaję prawie 2 łyżki). na koniec zupkę delikatnie zabielić śmietanką.

Polecam, naprawdę szybko sie robi i jest pyszna :)
 
Do góry