reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niecenzuralne gry i mój 11-letni synek.

Dołączył(a)
25 Marzec 2020
Postów
4
Cześć mamusie!
Tydzień temu zakupiłam mojemu synowi laptopa do nauki i do zdalnych lekcji. Jest to zwyczajny laptop firmy ASUS zakupiony w MediaMarkcie. Komputer miał służyć tylko i wyłącznie do nauki, lecz mój synek zaczął na niego ściągać jakieś programy do gier. Od razu zaznaczę, że nie jestem fanką gier komputerowych szczególnie jakiś strzelanek:no:.
Dzisiaj gdy wróciłam z zakupów przyłapałam syna na graniu w gry niecenzuralne i nieodpowiednie do jego kategorii wiekowej. Spytałam się go w jaką grę gra i skąd ją ma, to odpowiedział mi, cytuję "spoko luzik byczku fortnjacik leciutko jest grany, mamke wyluzuj" nie zrozumiałam jego "języku", podejrzewam że jest to jakiś rodzaj slangu. Wieczorem gdy kazałam mu odrobić lekcję opowiedział mi, że nie ma czasu bo karnecik bojowowy sam się nie wbije. Po usłyszeniu słowa bojowy wpadłam w pewny niepokój i jest to jedną z przyczyn tego postu. Obawiam się, że z czasem mój syn przestanie się uczyć i dostanie 3 w szkole. Od razu jestem w stanie zauważyć zły wpływ tego urządzenia na mojego syneczka:oo2:. Zastosowałam blokadę rodzicielską na zasoby internetowe i jego "gierunie". Daje mu dostępo tylko do librusa, skejpa i edukacyjnych stron internetowych. Dzisiaj mój syn oznajmił mi, że robi strajk młodego pokolenia polegający na kładzeniu się spać o godzinie 23:00 oraz na nie jedzeniu całych posiłków.
Mamusie, co można zrobić z takim malutkim urwiskiem jak on? Podrzućcię mi parę pomysłów i swoje przemyślenia na ten temat!
Trzymajcie się!
SuperMama321
 
reklama
Rozwiązanie
Po 1 on już nie jest "malutki" jak to ujęłaś. W tych czasach w tym wieku chłopcy zaczynają powoli dorastać i dojrzewać. Po 2 dziecko nie może mieć nieograniczonego dostępu do Komputera, zabezpieczasz hasłem i pozwalasz na godzinę dziennie, a jeśli spadną mu oceny to kara na korzystanie i tyle.
Szczerze, pozwol mu na ten strajk.. moze to wtedne ale znudzi mu sie to ;) mam corke w wieku 16 lat.. "mame"tate" tez tak mowi do nas ;) jesli widze ze gry dla niej sa wazniejsze niz obowiazki,zakazuje ich na jakis czas ;) ma wydzielone 2-3 godziny dziennie na gry, ale pod warunkiem ze wyrobila sie z nauka ;) japierw nauka,pozniej zabawa ;) i tak ją nauczylam od kiedy dostala komputer czyli w wieku 10 lat :)
 
Po 1 on już nie jest "malutki" jak to ujęłaś. W tych czasach w tym wieku chłopcy zaczynają powoli dorastać i dojrzewać. Po 2 dziecko nie może mieć nieograniczonego dostępu do Komputera, zabezpieczasz hasłem i pozwalasz na godzinę dziennie, a jeśli spadną mu oceny to kara na korzystanie i tyle.
 
Rozwiązanie
Do góry