reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niechciane porady, zabobony, dotykanie brzuszka - co nas denerwuje w ciąży?

dokładnie o samo zauważyłam, a naśmieszniejsze, że zwykle takie teksty sprzedają nam nasze znajome czy też koleżanki :)
nie ma się co przejmować, niech spadają na drzewa, zwykłe zazdrośnice, że tak fajnie wyglądamy i tego się trzymajmy i w to wierzmy!
 
reklama
Kurcze, jakieś beznadziejne te Wasze koleżanki :/ Ja słyszę tyle komplementów, że czasem wydaje mi się, że to jakaś zmowa dla podtrzymania mojego dobrego nastroju ;) Ostatnio skarżyłam się, że w markecie, w którym robię zakupy co drugi dzień nad kasą jest tabliczka o obsługiwaniu ciężarnych bez kolejki, ale jeszcze się nie zdarzyło. Wtedy kolega stwierdził, że to moja wina, bo wyglądam za dobrze i nie wzbudzam współczucia ;)))

Freyia, ja takim "koleżankom" odpowiedziałabym, że po podzieleniu mojej wagi na 2 osoby (w końcu jest Was dwie!) jestem szczuplejsza od nich :p To małpy jakieś, a nie koleżanki ;)
 
To im powiedz, że lekarz Ci ciągle mówi, że jesteś za chuda, hi hi hi :) Chciałabym zobaczyć te opadające szczęki ;)
 
A mnie ostatnio denerwóją koleżanki które mówią no niedługo się zacznie te noce nieprzespane , śpij póki możesz!!!! złośliwość przecież wiem jak to jest to mój drugi szkrab i po co ta ironia!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Uwaga, cudowny zabobon:

dziecko powinno dostać na chrzściny srebrną łyżeczkę i jak mu urosnie pierwszy ząbek to trzeba mu tą łyżeczką w ten ząbek postukać!!!

podobno na szczescie :-)

 
Szczerze mówiąc dla mnie zwyczaj srebrnej łyżeczki jako prezentu jest zupełnie obcy i niezrozumiały. Mam nadzieję, że w mojej rodzinie nikt na to nie wpadnie. Jeśli chcą małej dać coś, co będzie miała jeszcze za 20 lat i za 50, niech jej kupią po prostu złoty łańcuszek, albo ładny, wygrawerowany medalion. Nie lubię rzeczy niepotrzebnych, zwłaszcza jeśli są kosztowne...
 
A mnie ostatnio denerwóją koleżanki które mówią no niedługo się zacznie te noce nieprzespane , śpij póki możesz!!!! złośliwość przecież wiem jak to jest to mój drugi szkrab i po co ta ironia!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oooo zupełnie jak bym słyszała swoje koleżąnki- MATKI POLKI -sie znalazły. Co prawda to moja pierwsza ciaza, ale oebejdzie sie bez ich gadania a szcególnie rozśmieszyła mnie soatatnio moja koleżanka, która nigdy nie byla w ciazy a wyskoczya do mnie z tekstem ze współczuje mi bólu i że jak urodze to bedzie przerabane, bo ani sie zajac soba, ani domem ani wsypać! Normalnie jak by z 2 dzieci juz urodziła! Najlepsze jest to, ze jak jej zapytałam a co Ty moze znasz ten ból to mi powiedziała, ze nie ale słyszała haha

Ja wiem ze bez bólu sie nie obejdzie ale nie ejstem pierwza i nie ostatnia, jak tylko kobiet przeszlo pzez to wsyztsko to i ja dam rade!


Co do tych łyżeczek to dla mnie tez jest to bez sensowne, wiem że takie łyzeczki sa drogie i osobiście również wolala bym łańcuszek albo kolczyki dla malutniej niz cos co bedzie sie kurzyło;/
 
Moja babcia ostatnio powiedziała, że powinnam mieć coś czerwonego żeby mnie ani dziecka nikt nie zapeszył. I żebym sobie to coś założyła przed wizytą teściowej. :-D A ja... założyłam!
 
reklama
ja jeszcze słyszałam ostatnio od koleżanki, która oczywiście nigdy nie rodziła, że sex będzie po porodzie porażką, bo pochwa już nigdy nie wróci do swoich dawnych kształtów i do elastyczności :angry:

i przed chwilą dzwoniła do mnie moja babci poużalac się nade mną, że teraz tyyyyle cierpienia mnie czeka, oj oj oj...


wiecie co, ja Wam i sobie obiecuję, że nigdy nikomu nie będę do mówiła o takich bzdurach, nawet jeśli mój poród okaże się bardzo ciężki i mały będzie mi wył całymi nocami, nie będę nastawiała negatywnie żadnej ciężarówki, bo po co???
 
Do góry