reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

    Nowa aplikacja do forum na smartfony

    Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Niechęć do jedzenia mięsa

Dołączył(a)
6 Sierpień 2019
Postów
7
Rozwiązania
0
Witajcie,
Mój 3-latek nie chce jeść w ogóle miejsca, mówi że mu nie smakuje.
Nie wiem czy dać spokój i robić zdrowe wegetariańskie dania dla niego czy jednak jakoś go namówić do jedzenia tego mięsa?
Jak wygląda u was?
 
reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2018
Postów
2 017
Rozwiązania
2
Moja córka nie ma wprawdzie trzech lat le dwa z kawałkiem....
Miewa fazy, ze nie chce mięsa. Nie wiem dlaczego. Wszystko robię w domu sama, wiem co dodaje do mięsa. Może twój tez ma akurat fazę na nie jedzenie mięsa? Ja bym nie zmuszała. Ja tez nie jem mięsa codziennie.
Ewentualnie zapytała czy tylko ostatnio mu nie smakuje czy może już wcześniej mu nie smakowało. Zmieniłaś ostatnio rzeźnika? Podałaś coś nowego? Inaczej doprawiłas? A może ktoś mu gdzieś powiedział, ze mięso jest be? Inne dziecko, babcia?
 

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
854
Rozwiązania
0
Moja córka ma w lipcu ma 4 latka. Od 2 roku życia WOGÓLE nie je mięsa ani kawałeczka. Namawiałam, prosiłam no nic nie chce to nie nic na siłę. Zamiast tego wcina jajka w dużej ilości i w każdej postaci, ryby, jogurty, owoce , warzywa itp praktycznie wszystko tylko nie mięso. Rozwija się prawidłowo
 

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
417
Rozwiązania
3
Myślę że nic tutaj nie zdzialasz. Naciskaniem jeszcze barciej zniechecisz. Jajka mogą zastępować mięso. Zadbaj aby jego dieta była bogata w białko np. fasola, komosa ryżowa. A jak z rybami?
 

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
859
Rozwiązania
0
Witaj,
Nie chce jeść żadnego mięsa i w żadnej postaci (np. wędliny, mięsko rozdrobnione w zupie)?
Można zdrowo i rozmaicie jeść bez mięsa, tylko trzeba mądrze zastąpić je innymi produktami. Minusem takiej diety u dziecka jest to, że jednak wegetarianie powinni od czasu do czasu profilaktycznie sprawdzić czy żelazo dobrze się przyswaja. A dziecko trudniej ciągnąć na badania co kilka miesięcy.
Przypuszczam też, że to jest etap przejściowy. Dzieci mają takie fazy nie jedzenia jakiegoś produktu i z tego co zauważyłam, najczęściej pada na mięso.
 

kiwaczka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2019
Postów
226
Rozwiązania
0
u mnie wręcz odwrotnie- mięso, mięso i jeszcze raz mięso, a warzywa są okropne (nie licząc ogórka). Także u nas znowu próbuje jakoś warzywa przemycać w mięsie.
 
Do góry