reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Trzy istotne sprawy i znajdź 10 minut, żeby chociaż zajrzeć i przeczytać.

    Jesteś mamą? Wiesz jak twoja obecność jest potrzebna, dlatego łatwiej ci będzie zrozumieć Sylwię, której chce odzyskć widzenie i pomóc swojej rodzinie. Do zebrania jest niecałe 6 tys.zł. Wysłane przez ciebie 20 zł. już zmniejszy te kwotę. Sylwia długo wahała się, czy ma prawo prosić o pomoc. Moim zdaniem ma, bo później będzie mogła pomóc innym. Dasz jej szansę? Przynajmniej przeczytaj. - kliknij

    Czy wiesz czym jest ubóstwo menstruacyjne? Ta ankieta związana jest z projektem dotyczącym menstruacji. W projekcie także chodzi o dotarcie w późniejszym etapie do kobiet, które potrzebują pomocy, bo nie stać ich na środki higieny, co jak rozumiesz wpływa na ich poczucie własnej wartości, lęk, wstyd i przekłada się na komfort życia. Liczę, że znajdziesz w sobie trochę mocy sprawczej i zadziałasz. Ankieta jest anonimowa i w 5 minut ją wypełnisz, a nawet w 3. Wypełnij, nawet jeśli nie dotyczy cię tematyka bezpośrednio

    Kiedy zapytali mnie, czy mamy rozmawiają o klimatyzatorach powiedziałam, że nie sądzę ;) I okazało się to nieprawdą. Potem okazało się, jak sama niewiele wiem na jej temat. Np., że wcale nie żre prądu jak oszalała i potrafi działać jak oczyszczać powietrze ;) Dlatego proszę wypełnij ankietę. Bez względu czy masz klimatyzację, planujesz, czy po prostu możesz sie podzielić tym, co dla ciebie istotne. nonimowa w 100% Kliek, klik - kliknij

reklama

Niechęć do jedzenia mięsa

Dołączył(a)
6 Sierpień 2019
Postów
7
Rozwiązania
0
Witajcie,
Mój 3-latek nie chce jeść w ogóle miejsca, mówi że mu nie smakuje.
Nie wiem czy dać spokój i robić zdrowe wegetariańskie dania dla niego czy jednak jakoś go namówić do jedzenia tego mięsa?
Jak wygląda u was?
 
reklama

DarkAsterR

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Maj 2018
Postów
1 987
Rozwiązania
2
Moja córka nie ma wprawdzie trzech lat le dwa z kawałkiem....
Miewa fazy, ze nie chce mięsa. Nie wiem dlaczego. Wszystko robię w domu sama, wiem co dodaje do mięsa. Może twój tez ma akurat fazę na nie jedzenie mięsa? Ja bym nie zmuszała. Ja tez nie jem mięsa codziennie.
Ewentualnie zapytała czy tylko ostatnio mu nie smakuje czy może już wcześniej mu nie smakowało. Zmieniłaś ostatnio rzeźnika? Podałaś coś nowego? Inaczej doprawiłas? A może ktoś mu gdzieś powiedział, ze mięso jest be? Inne dziecko, babcia?
 

Aniuśka

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
820
Rozwiązania
0
Moja córka ma w lipcu ma 4 latka. Od 2 roku życia WOGÓLE nie je mięsa ani kawałeczka. Namawiałam, prosiłam no nic nie chce to nie nic na siłę. Zamiast tego wcina jajka w dużej ilości i w każdej postaci, ryby, jogurty, owoce , warzywa itp praktycznie wszystko tylko nie mięso. Rozwija się prawidłowo
 

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
416
Rozwiązania
3
Myślę że nic tutaj nie zdzialasz. Naciskaniem jeszcze barciej zniechecisz. Jajka mogą zastępować mięso. Zadbaj aby jego dieta była bogata w białko np. fasola, komosa ryżowa. A jak z rybami?
 

Kazumi

Moderator
Członek załogi
Dołączył(a)
29 Październik 2019
Postów
814
Rozwiązania
0
Witaj,
Nie chce jeść żadnego mięsa i w żadnej postaci (np. wędliny, mięsko rozdrobnione w zupie)?
Można zdrowo i rozmaicie jeść bez mięsa, tylko trzeba mądrze zastąpić je innymi produktami. Minusem takiej diety u dziecka jest to, że jednak wegetarianie powinni od czasu do czasu profilaktycznie sprawdzić czy żelazo dobrze się przyswaja. A dziecko trudniej ciągnąć na badania co kilka miesięcy.
Przypuszczam też, że to jest etap przejściowy. Dzieci mają takie fazy nie jedzenia jakiegoś produktu i z tego co zauważyłam, najczęściej pada na mięso.
 

kiwaczka89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Wrzesień 2019
Postów
225
Rozwiązania
0
u mnie wręcz odwrotnie- mięso, mięso i jeszcze raz mięso, a warzywa są okropne (nie licząc ogórka). Także u nas znowu próbuje jakoś warzywa przemycać w mięsie.
 
Do góry