reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niechęć do mleka !!!!!!!

Agnes123

Mama Oliwki
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
6 952
Miasto
Wrocław
Mam problem.:sorry2: Moja 11mies.córeczka Oliwka od tygodnia nie chce pić mleka:szok:.Nieco wcześniej zaczynała pić coraz mniej a pewnego dnia odmówiła wypicia mleczka.Nie pomogły namowy,próbowałam ją nawet przechytrzyć i podać jej mleczko w niekapku kolorowym ze nie widać co jest w środku-wzięła 2 łyki i gdy poczuła mleko wyrzuciła kubeczek.Na widok butelki z mlekiem wpada w histerię.Na spróbę zmieniłam jej mleko-ale to nic nie pomogło_Oliwka je 2 lub 3 posiłki mleczne w ciągu dnia-kaszki,danonki oprócz obiadku,zupki i deserków,owoców i chrupków ciasteczek.Wystarczy jej taka porcja wapnia???? Nie chciałabym ją stale zmuszać do picia tego mleka skoro za każdym razem kończy się aż takim płaczem i histerią.Jak myślicie???????
 
reklama
Witam w klubie

Moja córka zaczynała pic coraz mniej w wieku półtora roku ,coraz mniej i mniej potrafiła wypijac tylko po 20 ml...byłam rozczarowana ,bo wczesniej piła ładnie mleczko ...ale wtedy zaczeły sie tez ujawnic oznaki nietoleracji ,uczulenia na mleko i przetwory mleczne....(wszyscy sie dziwili ze tak późno)wiec dałam sobie spokój z mlekiem ,czasem daje jej zjesc jogurt ,ale tez nie za czesto po pojawiają jej sie na skórze plamy i ranki,(na poczatku najwiecej miała na głowie ,tak sie drapała ze miała czerowne rany/) .przy okazji oduczyłam ją równiez picia z butli, juz sie nie przejmuję choc wtedy bardzo panikowałam.
Twoja córacia jeszcze je przetwory mleczne ,na twoim miejscu nie przejmował bym sie i dała sobie spokój ze zmuszaniem ,je kaszki na mleku,danonki...moja do tego stopnia nie lubi mleka ze jak ma zjeść np.ptasie mleczko te czekoladki i jest w środku białe nadzienie to juz tego nie zje:no::no:i tak jest ze wszystkim.

Przy okazji mozesz oduczyc ją picia z butelki ...

pozdrawiam
 
Agnes, absolutnie nie zmuszaj do picia na siłę. Przeważnie dzieci wiedzą co im szkodzi, może być że u ciebie ma np. problemy z trawieniem mleka i stąd niechęć. U mnie ok. roku również obraził się na mleko - jadł jeszcze kaszki na mleku (poza tym jogurty, sery, serki). Ostatnio po kaszkach na mleku zaczął wymiotować, więc już całkowicie odstawiliśmy mleko. Byłam u pediatry i powiedziała, że jak je inne rzeczy mleczne to dawać inne 2 razy dziennie (kubek jogurtu lub plaster żółtego sera odpowiada 1 dawce wapnia, dwie takie dawki dziennie powinien na tym etapie dostać, u ciebie 3 takie dawki). Potem mam testować jak reaguje na mleko, może być takie zwykłe krowie jak ma więcej niż rok. Np. po miesiącu po odstawieniu mleka. No i jak będzie dalej reagował źle to trzeba zrobić badania i zdiagnozować czy to nietolerancja na białko, laktozę (najczęściej jak dobrze toleruje jogurty, kefiry, a źle mleko to jest problem z trawieniem laktozy) i wtedy myśleć co dalej.
 
Dzięki za rady.Już postanowiłam nie będę zmuszać jej do picia mleka!!!! A co myślicie o zrobieniu kakao na mleku modyfikowanym???? może to by posmakowało mojej córci i piłaby je chętnie???????
 
Agnes możesz spróbowac ale z doświadczenia wiem, że raczej nie pomoże:no:
Mam ten sam problem co ty:tak: Marcel ma 8 miesięcy i mlekiem gardzi:sorry2: Ja mam oczywiście wyrzuty sumienia, że dziecko dostaje za mało mleka, że będzie miał jakieś niedobory, że bedzie się gorzej rozwijał itd.:wściekła/y:
Próbowałam na różne sposoby. Kubeczek, szklaneczka, łyżeczka. Dodawałam też soku do mleka żeby troszkę go oszukac ale nic to nie dało:-(
trzeba chyba odpuścic:tak: przynajmniej na jakiś czas:tak:
 
moja córcia też niedawno odstawiła cycusia na rzecz soku jabłkowego. bardzo się przejmowałam, że będzie miała jakieś niedobory witamin i zacznie spadac jej waga, ale nasz pediatra uspokoił mnie, że nie dzieje sie nic złego i prawdopodobnie nie chce pic mleka z powodu upałów i ząbkowania. tydzień temu zaczął zanikać mi pokarm (bo mała nie jadła tyle ile zawsze), ale udało mi się na nowo rozbudzić laktację. Przy okazji Majce wrócił apetyt i już jest ok :-)
 
witam !!! moj synek ma rok i dwa miesiace i od jakis 4 mies nie pije mleka pod zadna postacia... strasznie sie z tego powodu balam i poszlam z nim do lekarza i co sie okazalo ze maly juz sie przepil i mu nie smakuje . lekarz powiedzial ze jak jogurt albo twarozek je to tez dostarczaja organizmowi potrzebne witaminy a wiec nie ma sie co obawiac. dawaj swojemu aniolkowi danonka albo budyn to bedzie ok. serdecznie pozdrawiam.
 
Moja coreczka rownierz nie pije mleka wcale.Zaczelismy jej zmieniac smaki(w szwecjii jest duzy wybor dla niemowlat),poskutkowalo na jakis miesiac az wogole nie chciala pic.Nie martwie sie tym bo je dziennie do 400ml kaszki a w 100ml kaszki jest tyle wapnia co w 200ml mleka,je czasem jogurt naturalny,plaster sera no i witD.mysle ze nie masz co sie martwic,widocznie taka dawka wapnia jaka otrzymuje jej wystarcza:tak:
 
Ja mam troszke inny prblem bo moj Bartek zjada od jakiegos 4 miesiaca tylko 120 ml mleka!!Nie chce wiecej!!!Moze nie dawac mu za duzo innych posilkow zeby zjadl; wiecej.Co myslicie??
 
reklama
Ale 120ml mleka na dzień czy na jedno karmienie?????dostaje jakieś kaszki???jeżeli na dzień taka porcja to troszkę za mało!!!! Próbowałaś to konsultować z pediatrą???Radziłabym.Pozdrawiam
 
Do góry