reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niechęć do mleka

reklama
Wiele naszych dzieciaczków pije tylko w nocy:(
Franc w ciągu dnia zjadał znikome ilości. Jedynie noc nas ratowała..
 
Aga, ale na śpiocha karmiłaś? Bo ja jej daję jak się obudzi - czyli raz w ciągu nocy. Przez dwa dni próbowałam na śpiocha dokarmiać, ale dr Ł powiedziała mi, że mam tak nie robić, bo wyrywam ją z fazy snu głębokiego.
 
Na spiocha niewolno!!
Młody plakał w nocy i dostawał flaszke.
Przestał jeśc dopiero jakieś może 3 mies temu
 
No właśnie a moja budzi się raz w nocy:) a potem rano. I rano wcale nie ma ochoty na mleko:) A do niedawna potrafiła spać od 20 do 5 rano i dopiero o tej 5 jadła. Teraz budzi mi się ok 3 na mleko i śpi dalej. Wstaje o różnych porach i wcale nie chce flaszki po przebudzeniu....
 
Jakie przerwy robisz jej w dzień?Moja Marcelinka ostatni posiłek je o 24 a potem o 5 albo 6.W dzień karmię regularnie .Jak nie zje wszystkiego to nie daję wcześniej tylko o stałej porze.
 
Witam,
Ja też od 3 dni mam problem z 10-miesięcznym synkiem. W dzień przestał jeść mleko (nawet kaszki nie chce). Do tej poty jadł mleko 2 razy dziennie po ok. 100-120 ml + kaszka + obiadek + deserki/owoce. no i na noc ok. 180 ml i w nocy się raz budził na jedzenie. Teraz w dzień odpycha butelkę i nie ruszy w ogóle mleka, kaszki tez nie, nawet łyżeczką. Jak chce jeść to przychodzi do mnie i mówi "ama ama". Ale jak mu zrobię mleko to nie zje, a np. deserek czy zupką zje. Mam nadzieję, że to przejściowe i szybko minie, bo na odstawienie mleka to chyba za wcześnie ;/ a dobrze że chociaż przed spaniem zjada 180 ml.
 
Tosia je ok 21, potem raz w nocy. Rano wcale nie chce jesc. Musi minac ok 7 godz od nicnego posilku zeby cos zjadla. Potem ok 14 je zupke, 17 deserek.
 
reklama
Ola jak moja pchła miała takie okresy przejściowe przy ząbkowaniu i nie mogła pić mleka (bo zapewne ssanie butli bolało) to ratowałam się deserkami np jogurtowymi (bobovita ma na pewno ale innych firm też znajdziesz). Ja już nie tylko o to się martwiłam ale o odwodnienie, więc generalnie więcej deserów dawałam (bo tam więcej wody) i zupek. Paulinka pije herbatki i wodę dopiero od jakiś 4 miesięcy wcześniej nawet w upał nie piła. Mleko rano i wieczorem odstawiła rok temu na rzecz kaszek, je łyzka. A mleko udaje nam się podać jeszcze przed snem w dzień. Bez butli po prostu nie uśnie.
Myślę że u Was też to minie, tym bardziej, że pisałaś, że mała ząbkuje.
 
Do góry