reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niechęć do obiadków

karolinanyn

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Maj 2009
Postów
16
Witam,
Mój 7,5 miesięczny synek jest alergikiem i do tej pory rozszerzanie diety było raczej przeprowadzane w małym stopniu. W 6 msc przeszliśmy na mleko Bebilon Pepti i na tym mleku jesteśmy cały czas.Mam wrażenie, że synek najchętniej cały czas jadł tylko mleczko. Nie chce pić herbatek, wody, ani nic innego niż mleko.
Jednak największym problemem jest wprowadzanie nowych produktów. Igor chętnie wybrane deserki i z tym nie mamy problemu.
Kiedy próbuję ( na wszystkie sposoby) podać mu obiadek lub zupkę odwraca główkę, zaciska usta i zaczyna płakać. Próbowałam już różnych smaków, staram sie nie poddawać, łączyć nowości z mlekiem lub kaszką, ale nic nie pomaga.
Jak zachęcić małego mlekopijka do zjedzenia warzyw i mięska ? :)
 
reklama
No cóż jest to problem który Pani sama zdiagnozowała, dziecku któremu później wprowadza się pokarmy stałe trudniej jest zaakceptować nowe smaki. Na pewno dobrze Pani robi łacząc zupkę z mlekiem, można też poczekać aż bardziej zgłodnieje i nie podać mleka tylko obiadek, niestety takie sytuacje wymagają czasu i cierpliwości z pewnością jednak zacznie jeść i zupki i obiadki. Udowodniono aby dziecko polubiło jakiś smak musi go spróbować kilkadziesiąt razy. Więc lepiej nie zmieniać ciągle smaków a podawać stale jeden określony do momentu aż dziecko je zaakceptuje i wtedy dalej wprowadzać nowe smaki.
 
Do góry