reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niechęć do ssania z piersi

Ja miałam bardzo podobnie...mały jadł 5 minut, a potem nagle odrywał się od piersi z krzykiem. Do tego jakby zapomniał jak jesć! W trakcie ssania odsysał się, mleko strzelało na wszystkie strony. Okazało się, że mleko za szybko napływalo mu do buźki, nie nadążał przełykać i dlatego się odsysał. A w konsekwencji ciągłego odsysania i zasysania połykał dużo powietrza. Problem skonczyl się, kiedy karmiłam nieco odchylona do tyłu...mleko nie spływało tak szybko; i biorę małego do odbicia, jeżeli w trakcie jedzenia zaczyna płąkać...zawsze okazuje się, że w żołądku bylo dużo powietrza.
 
reklama
U mnie tak się działo jak Młody była najedzony - rykiem oznajmiał mi, że nie chce jeść.. dawałm mu spokój i po jakimś czasie dopiero znów przystawiałam.
Moje dziecko podobnie oznajmia mi że już nie chce cyca:-D
wcześniej krzyki były z powodu małej ilości pokarmu i Mała musiała się napracować żeby coś wyleciało, a teraz momentami się krztusi bo szybko jej leci więc i tak źle i tak nie dobrze :zawstydzona/y:
 
czytałam, że takie zachowanie w trakcie jedzenia to objawy kolki:(
Moja Mała też tak czasem reaguje i potem długo płacze i nie ma mowy o jedzeniu. Wczoraj kupiłam esputicon i chyba jest lepiej...
 
Hej mam problem z moim 3 miesiecznym synem od 2dni jak by go cos opętało nie chce jesc karmie go piersia ale teraz to koszmar 5 min sie przyscie a potem wpada panike wije sie kreci krzyczy druga przystawiam jest jeszcze gorzej a pokarm wydaje mi sie ze mam próbowałam dac mu z butli jeszcze gorzej jak by zapomniał jak sie je pomoccy bo nie daje juz rady mam nadzieje ze ktoś sie odezwie

czytałam, że takie zachowanie w trakcie jedzenia to objawy kolki:(
Moja Mała też tak czasem reaguje i potem długo płacze i nie ma mowy o jedzeniu. Wczoraj kupiłam esputicon i chyba jest lepiej...
dziewczyny moja mala jak miala ok 3 miesiace zachowywala sie identycznie jak synek misia85, tez myslelismy ze to brzuszek ja boli, badalo ja 2 pediatrow i stwierdzili ze to od kolki, przepisali leki ale bylo tak samo. Dopiero pielegniarka laktacyjna po obserwacji i przebadaniu malej powiedziala ze to problem ze wzmozonym napieciem miesniowym. Kazala udac sie do poradni rehabilitacyjnej i neurologa.Do teraz mamy cwiczenia rehabilitacyjne i ciesze sie ze to w miare szybko zostalo zdiagnozowane bo powiklania mogly byc nieciekawe. Jesli w taki sposob zachowuje sie wasze dziecko- nie dajcie wmowic sobie ze to kolka tylko poproscie lekarza zeby DOKLADNIE przebadal dziecko. Problemow z napieciem jest strasznie duzo a lekarze pediatrzy kompletnie nie biora tego pod uwage!tak samo jak kazda wysypke zwalaja na skaze bialkowa:dry:
 
witam! mój dzidziuś (10 tygodni) po paru minutach karmienia pręży się, krzyczy i płacze, puszcza pierś i próbuje ją znowu chwycić ale tak jakby mu coś przeszkadzało, podnoszę go i zwykle mu się odbija i ulewa ale on płacze dalej i trudno go uspokoić, czasem łapczywie ssie wtedy smoka lecz jak go opuszczam żeby dalej jadł to znowu płacze, zachowuje się tak zwykle wieczorem a ostatnio to się nasiliło i płacze nawet w nocy i rano, nie mam pojęcia co mu jest, ładnie przybiera na wadze, ale napewno coś go boli, możliwe że to kolka
 
U mnie był podobny problem. Nina jadła w nocy a w dzień to był koszmar. Lekarz zalecił badanie moczu i całe szczęście. Okazało się że Nina miała zapalenie układu moczowego. Przy stanie zapalnym dziecko boli brzuszek. U dzieci często występują takie infekcje. Proponuję zrobić analizę moczu.
 
wczoraj w nocy Kubuś po ponad 7 godzinach nie obudził się na karmienie, więc go obudziłam i nakarmiłam, potem zwymiotował 3 razy, raz była to wielka fontanna i się zakrztusił, zwrócił wszystko co zjadł, nastraszył mnie okropnie, potem był klapnięty i zasnął, temperaturę miał ok 36 stopni (35,8 - 36,2), dzisiaj byłam u lekarza i dostałam skierowanie na badanie moczu, możliwe też, że wymioty są od wit D (dostawał tabletkę 1000 czegośtam) dawka może być zaduża, wróciłam znowu do 1 kropelki, mam nadzieję że to mu pomoże
 
Witam
Czy któraś z Was miała taki problem,że raz na jakiś czas dziecko odmawiało Wam piersi?Moja córcia czasami tak robi a przy tym strasznie płacze.Nie wiem dlaczego.
Raczej nie chodzi o moją dietę bo nic nowego nie wprowadziłam.Poradźcie! :no:
 
Witam
Czy któraś z Was miała taki problem,że raz na jakiś czas dziecko odmawiało Wam piersi?Moja córcia czasami tak robi a przy tym strasznie płacze.Nie wiem dlaczego.
Raczej nie chodzi o moją dietę bo nic nowego nie wprowadziłam.Poradźcie! :no:

Szkoda,że tak mało wiemy.Ile dziecko ma miesięcy?Jak często to sie zdarza,w jakich okolicznościach?
Powodów może być multum
-ząbki
-nadmiar wrażeń
-ból brzuszka,kolka,gazy...
-niepokój mamy,hałas w pomieszczeniu
-zbyt szybki wypływ mleka....itd.
 
reklama
Emilka ma 3 miesiące.Odmawia mi piersi zupełnie tak przynajmniej raz na tydzień.
Od 2 tyg wogóle je nieco mniej-zamiast 20 minut je około 15 min.To też mnie martwi.Na ząbki to chyba jeszcze nie czas. ?
 
Do góry