reklama

niechęć dotyku

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez mama.anuska, 5 Luty 2015.

1. mama.anuska

mama.anuska Początkująca w BB

mam 4 letniego synka, mój problem polega na tym iż mój syn nie chce aby go przytulać, gdy to robie odsuwa się staje się rozdrażniony, co to może znaczyc, to chyba dziwne zachowanie dziecka?

2. wczesnoszkolna.problemy

wczesnoszkolna.problemy Zaciekawiona BB

[FONT=&quot] [/FONT] Ma Pani racje to jest trochę „dziwne” zachowanie. Dzieci na ogół uwielbiają być dotykane, przytulane. Dotyk jest bardzo ważny w życiu dziecka ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, spokój. Jednak w takiej sytuacji kiedy dziecko unika tego dotyku, wycofuje się i na jego skutek jest rozdrażnione, może świadczyć o zaburzeniach SI (Integracji Sensorycznej). Pojawiają się one gdy układ nerwowy źle organizuje bodźce zmysłowe. W przypadku Pani syna może to być nadmierna wrażliwość na bodźce dotykowe. Uważam, że warto wybrać się do psychologa aby przyjrzał się takim zachowaniom Pani dziecka.

3. reklama
  4. mama.anuska

Czy te zaburzenia mogą wpływać na rozwój mojego syna?

5. wczesnoszkolna.problemy

Tak, dysfunkcje integracji sensorycznej wpływają na uczenie się, zachowanie oraz rozwój społeczno emocjonalny.

6. mama.anuska

A może to jest tylko jakiś problem z emocjami?

7. wczesnoszkolna.problemy

Możliwe, że to tylko problem z nieumiejętnością radzenia sobie z emocjami. Dzieci różnie wyładowują swoje niezadowolenie, złość często przeradzającą się w agresję. Jednak aby wykluczyć zaburzenia SI polecałabym wizytę u specjalisty.

8. mama.anuska

Problem agresji również dotyczy mojego syna. Często wyładowuje złość krzycząc, rzucając się na podłogę, uderzając w nią pietami

9. wczesnoszkolna.problemy

Tutaj musi zastanowić się pani jak często syn tak robi, czy są to sporadyczne zachowania, tylko w chwilach złości a zazwyczaj synek jest radosny, spokojny, jeśli tak to nie ma większych powodów do zamartwiania się, jednak czy zdarza się to często, nawet bez powodu należy zacząć pracować z dzieckiem

10. reklama
  11. mama.anuska

Na pewno nie zdarza się bez powodu i nie jest częstym zachowaniem, jednak mnie martwi.

12. wczesnoszkolna.problemy

Polecałabym na początku od oceny relacji z dzieckiem , czy często reaguje pani krzykiem, jak pani zachowuje się w stosunku do dziecka, czy sytuacja w domu nie jest nerwowa, czy ma pani dla syna wystarczającą ilość czasu.

Poleć forum