reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedobór/nadmiar żelaza w 12tc pomocy

Alakeuchel

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2018
Postów
18
Cześć, mam następujące pytanie. Jestem w 12 tygodniu ciąży. Moje ostatnie wyniki to:
Hemoglobina 11,4 , Hematokryt 32,6%, Erytrocyty 4, MCV 81,3. Ginekolog stwierdził lekką niedokrwistość i zalecił mi oprócz brania Prenata duo ( gdzie jest żelazo 60mg) dodatkowo Sorbifer durules (zelazo 2x dz). Czy to nie za dużo żelaza? Nie zaszkodzi dla dzidziusia? Pozdrawiam.
 
reklama
Mój lekarz przy niskiej hemoglobinie zalecił w 1 miesiącu suple z żelazem, a jeśli się nie podniesienie dołożymy żelazko w tabletkach. Myślę że jak po miesiącu coś się u ciebie zmieni na niekorzyść to lekarz zmieni plan :) zaufaj mi, kobieta w 2 trymestrze potrzebuje jeszcze więcej żelaza a warto je.podniesc do poziomu przynajmniej 12
 
Morfologia rzeczywiście poleciała w dół więc myślę że lekarz zasadnie zalecił tyle żelaza, tym bardziej że jest ono niezbędne dla Was obojga :) na pewno niedługo znów powtórzysz morfologię i skontrolujesz wyniki więc w razie czego lekarz każe zmniejszyć dawkę. Pamiętaj tylko że przy takiej ilości żelaza mogą pojawić się zaparcia i jest to jak najbardziej normalne :)
 
Do góry