reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność Tarczycy 4 Tydzień ciąży TSH 3,70

Dołączył(a)
14 Maj 2020
Postów
2
Witam dopiero co dowiedziałam sie o ciązy i zrobiłam wynik Beta hCG 805 i Tsh 3,70 .
Le
cze sie Niedoczynnośc Tarczycy Biore Letrox 75 , wynik z dziś mnie zszokował .Czy Taki wynik jest niebezpieczny? Powinnam skonsultowac sie z lekarzem i zwiekszyc dawke?
 
reklama
Witam dopiero co dowiedziałam sie o ciązy i zrobiłam wynik Beta hCG 805 i Tsh 3,70 .
Le
cze sie Niedoczynnośc Tarczycy Biore Letrox 75 , wynik z dziś mnie zszokował .Czy Taki wynik jest niebezpieczny? Powinnam skonsultowac sie z lekarzem i zwiekszyc dawke?
Hej. Konsultacja jak najbardziej, lekarz zwiększy Ci dawkę, trzeba będzie kontrolować i tyle. Ja zaczynałam z tsh 7,7 i w ciągu 3 tyg po doborze odpowiedniej dawki ustabilizowało się na poziomie 1,1-1,5, więc idealnie. Niczym się nie przejmuj, tym bardziej że już jesteś na lekach. :)
 
Cześć, ja również przed zajsciem w ciążę leczylam się na niedoczynnosc tarczycy, TSH było ok 1.5. W czasie kiedy zaszłam w ciaze ale jeszcze o tym nie wiedziałam przypadł termin badan kontrolnych i bardzo się zdziwiłam kiedy zobaczyłam wynik ponad TSH 4.0. Moja endokrynolog podwyższyła wtedy dawkę Eutyroxu... takie skoki TSH w ciazy są ponoć normalne, często zdarzają się też przy ciazy bliźniaczej jak było w moim przypadku. W ciazy istotne jest kontrolowanie nie tylko TSH ale też FT4. Także nie ma co panikowac ale wizyta u endo w celu zwiększenia dawki jak najbardziej wskazana. Wszystkiego dobrego😊
 
Do góry