reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża.

reklama
też myślę, że będzie OK. ja na początku ciąży też się sporo martwiłam, ale stała kontrola poziomu hormonów tarczycy i przyjmowanie leków pomagają. Jestem już w 36tyg. ciąży. Lekarze mówią, że nie ma obecnie żadnego zagrożenia dla zdrowia dziecka ani dla mnie. Poziom FT4 ostatnio to 1,5. Dawka lewotyroksyny, którą przyjmuję: 175. Lekarz prowadzący tarczycę już planuje zejście z tej dawki, a po porodzie chce spróbować całkowicie wyeliminować potrzebę zażywania tych leków.
Także dziewczyny, nie matrwcie się. Kontrolujcie tarczycę a wszystko będzie dobrze:)
Powodzenia!!!
 
Witam, od 10 lat leczę się a niedoczynność i od 2 miesięcy staramy się o dzidziusia. Dzisiaj byłam u giekologa-endokryologa żeby ustalić ''plan działania'' . Wydawało mi się ze mój obecny poziom TSH 0,31 jest za niski ale lekarz twierdzi,ze jest jak najbardziej prawidłowy dla ciąży. Owulacja też ok. Zastanawiam się czy przy tym poziomie jest możliwa ciąża?! Ktoś może miał tak samo? Teraz @ spóźnia mi się 2 dni ale pewnie będzie bo test negatywy a na usg mam 12,7 mm endometrium więc gin kazał czekać na @... Proszę o odp może jednak jest jakaś szansa na fasolkę? Pozdrawiam
 
Witajcie!
Asia1130 no akurat w tym przypadku chyba już nie, ewentualnie mogło Ci sie owu przesunąć. Mogliście próbować:)
My próbowaliśmy 2lata.
Zaszłam w ciążę z TSH około 3 coś i z endometrium dość małym, bo też jakoś 3-5mm.

Letrox biorę od 3 lat. Zaczynałam oczywiście od dawki 25, potem zwiększalismy z moim endokrynologiem.
Przed ciążą brałam 150Letroxu. To już wydawało mi się końską dawką... A wyobraźcie sobie, że TSH w ciąży mi rośnie pomimo brania tabletek i obecnie siedzę na dawce 250. Nie, nie 25, a 250! Więc ktoś, kto bierze 25 nie powinien się martwić, że coś będzie maluszkowi:) On potrzebuje tego hormonu!;)

Miałam w ogóle nie mieć dzieci.. Wysoki poziom TSH, wysoka dawka letroxu już przed ciążą, do tego policystyczne jajniki, nieregularne miesiączki (zakaz używania antykoncepcji hormonalnej).
Jak poszłam do ginekologa potwierdzić ciążę (znał mnie, chodziłam do niego wcześniej;) ) to był baaardzo zdziwiony, że ja jestem w ciąży...
Cały czas drżałam o maleństwo z brzuchu, uważałam na siebie.. Będąc w 6 tyg myślałam "byle do 8tyg!", później byle do 12,16,20,24 tyg:) Teraz już jestem spokojna, bo wiem, że maleństwo przeżyje poza brzuchem:)

Trzymam kciuki za wszystkie z niedoczynnością tarczycy:) Uda się na pewno:) Trzeba probować!:)
 
witam jedyna osobe na tym forum:-).Mam niedoczynnosc tarczycy TSH 8 biore entyrox 100 i staramy sie z mezem o drugie dziecko a w poniedziałek jade do nowego endo powiedziec mu o moich planach poczecia nowego dziecka:-D
:baffled: jaki jod ? mam hashimoto i niedoczynność od zawsze i żadnego jodu oprócz tego po czarnobylu nie brałąm. Łykałam jakies tabletki dla cieżarnych z jodem, jadłam dużo ryb morskich i osławiony euthyrox i już.
Kubutek jest zdrowym chłopcem, hashimoto jest dziedziczne, więc będzie pod kontrolą - choć cześciej dotyka ono dziewczyn. Jak się ma niedoczynność tarczycy to trzeba brać leki, kontrolować TSH i być pod opieka lekarza.
 
ja mam niedoczynnosctarczycy wrodzona ale stwierdzoną w 1roku zycia
..Lecze sie u bardzo fajnej lekarki
mam dawke 200(euthyrox)i 19list ide znow

JA mimo niedocz.bez problemu zachodziłam w ciaze,waze jest by bycstale pod "opieką'specjalisty
..h zadne zdzieci nie ma tego co ja-nszczescie
obecnie jestem w 4ciazy w 23tyg
 
Witajcie!
Asia1130 no akurat w tym przypadku chyba już nie, ewentualnie mogło Ci sie owu przesunąć. Mogliście próbować:)
My próbowaliśmy 2lata.
Zaszłam w ciążę z TSH około 3 coś i z endometrium dość małym, bo też jakoś 3-5mm.

Letrox biorę od 3 lat. Zaczynałam oczywiście od dawki 25, potem zwiększalismy z moim endokrynologiem.
Przed ciążą brałam 150Letroxu. To już wydawało mi się końską dawką... A wyobraźcie sobie, że TSH w ciąży mi rośnie pomimo brania tabletek i obecnie siedzę na dawce 250. Nie, nie 25, a 250! Więc ktoś, kto bierze 25 nie powinien się martwić, że coś będzie maluszkowi:) On potrzebuje tego hormonu!;)

Miałam w ogóle nie mieć dzieci.. Wysoki poziom TSH, wysoka dawka letroxu już przed ciążą, do tego policystyczne jajniki, nieregularne miesiączki (zakaz używania antykoncepcji hormonalnej).
Jak poszłam do ginekologa potwierdzić ciążę (znał mnie, chodziłam do niego wcześniej;) ) to był baaardzo zdziwiony, że ja jestem w ciąży...
Cały czas drżałam o maleństwo z brzuchu, uważałam na siebie.. Będąc w 6 tyg myślałam "byle do 8tyg!", później byle do 12,16,20,24 tyg:) Teraz już jestem spokojna, bo wiem, że maleństwo przeżyje poza brzuchem:)

Trzymam kciuki za wszystkie z niedoczynnością tarczycy:) Uda się na pewno:) Trzeba probować!:)

dokładie
mi tez lek.wyjasniła ze dzieciatko jest bezpieczne
ze ta dawka wydaje sie byc wyska,moja mama sie martwi ze tak duzo,co ciaza to na koniec wyzsza dawka
tz ja mam 200 teraz,niepamietam jaką miałam w poprz.,ciazy na koniec
 
witajcie,

przed zajściem w ciążę moje TSH wynosiło 3.05, Endo stwierdziła u mnie podejrzenie niedoczynności tarczycy, dostałam Letrox 50, brałam na przemian 25 i 50 (pół tabletki i cała). Po 3 miesiącach powtórzyłam TSH, owszem spadło do 2.07 ale szczerze mówiąc liczyłam na to, że spadnie bardziej.

Czy spadek o 1 w ciągu 3 miesięcy to wystarczająco?

tydzień temu po ponad roku starań wreszcie ujrzałam II kreski na teście ciążowym, zadzwoniłam do mojej Endo, kazała zwiększyć dawkę Letroxu i teraz biorę 50 codziennie. Za 4 tygodnie mam powtórzyć TSH i zobaczymy czy i o ile zwiększamy dawkę.
 
reklama
Witam, potrzebuję porady, może ktoś podpowie co powinnam zrobić. W listopadzie robiłam badanie podejrzewając niedoczynność z wynikiem TSH 3.9 poszłam do endokrynologa, na tej podstawie dostałam skierowanie na anty TPO i receptę na eutyrox ( Powiedziałam Pani doktor że rozpoczynamy starania o dziecko i dlatego dostałam lek). Ale niestety nie mogłam dostać się do endo żeby skonsultować wyniki Anty TPO(wynik 8),więc w akcie desperacji umówiłam się do innego lekarza i tydzień temu inny endokrynolog stwierdził że jestem zupełnie zdrowa i nie muszę brać leków ( usg tarczycy wyszło że jest zdrowa). Wczoraj test ciążowy wskazał ewidentnie na ciąże i jest radość i strach jednocześnie. Do ginekologa mogłam się zapisać dopiero za tydzień w czwartek. A ja nie wiem czy jeść ten eutyrox czy nie. Pomóżcie proszę bo bardzo chcę utrzymać ciąże i zapewnić wszystko maleństu.
 
Do góry