reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża.

Bierz. W ciąży TSH rośnie. Ja mam TSH 3,6. Może to i jest wynik w normie, ale nie dla kobiety starającej się o dziecko bądź będącej w ciąży. Ja od momentu pozytywnego testu biorę Eutyrox 25 - ze względu na poprzednie poronienia.
Bierz koniecznie.
 
reklama
Usg tarczycy może wyjść prawidłowe a tarczyca jest chora...taki jej urok. Bierz tabletki i umów sie na wizytę u endo. Będziesz teraz zapewne chodzić co miesiąc do ginekologa i endokrynologa
 
Witam serdecznie:-)
Kochane niestety niedawno mialam lyzeczkowanie.... Po tym nieprzyjemnym zdarzeniu zaczalam wszystko analizowac.
Zaciekawil i jednoczesnie zaniepokoil problem z tarczyca...
I tu moje pytanie do Was
Przed ciaza moje wyniki wygladaly nastepujaco:
Tsh 2,29 (0.27-4.2)
Ft4 1.27 (1.0-1.6)
Atpo 12.87 (0.0-34.0)

W trakcie ciazy(kiedy juz prawdopodobnie dzieviatko nie zylo)wyniki byly na poziomie:
Tsh 2.285 (.350-4.940)
Ft4 1.10 (.7-1.48)

Przed kolejna ciaza chce zrobic wszelkie niezbedne badania. A jak widze, z tarczyca w ciazy jak i przed zajsciem nie ma zartow.
Bede wdzieczna za podpowiedz co do wynikow.
 
moje problemy z tarczycą rozpoczęły się w momencie starania się o dziecko, po dwóch latach nieudanych prób okazało się, że tsh jest zbyt wysokie, trafiłam do endokrynologa, uregulowałam tsh Letroxem i udało się zajść w ciążę. W pierwszych tygodniach kiedy dowiedziałam się o ciąży konieczne było pilne skontaktowanie się z lekarzem w celu zwiększenia dawki leków, zapisał również jod. Obecnie jestem w 24 tygodniu, kontroluje co jakiś czas tsh, ft3 i ft4 oraz wapń całkowity oraz jestem w kontakcie z endokrynologiem. Również w przypadku wzrostu wagi konieczne jest zwiększenie dawki leku. Pozdrawiam. To tyle z moich doświadczeń, a co będzie po porodzie z tarczycą to się okaże...
 
Mam niedoczynność tarczycy (nie Hashimoto), zdiagnozowaną jakiś rok przed zajściem w ciążę. Gdy zaciążyłam co miesiąc badałam hormony tarczycy i co 2 miałam wizyty u endokrynologa, przez całą ciążę zwiększał on dawki leku, zaczęłam od 75, skończyłam na 125, po urodzeniu syna okazało się, że mogę zmniejszyć dawkę w stosunku do tej sprzed ciąży i brałam 50, znowu zaszłam w ciążę i było jak w pierwszej ciąży, a jakiś czas po porodzie dawka leku, którą brałam i biore do dziś ustaliła się na poziomie zaledwie 25, tak więc ciąże podziałały pozytywnie na funkcjonowanie mojej tarczycy ;-). Do tego brałam jodit. Obaj synowie zdrowi.
Pierwszą ciążę straciłam bardzo wcześnie najprawdopodobniej właśnie z powodu chorej tarczycy.
 
Cześć Dziewczyny!

Przypadkiem w czasie badań w ciąży wyszło mi, że mam niedoczynność tarczycy, tsh 4,57, od 8 tygodnia ciąży biorę letrox, powiedzcie mi czy mam się martwić o dziecko? czy mogło wyniknąć jakieś zagrożenie dla płodu? Bardzo się boję, że coś będzie nie tak. Na USG z NT ide dopiero w połowie września, ale cały czas się będę martwiła...
 
Witajcie dziewczyny.

Ja na tarczycę leczę się od 2008 roku. Mam niedoczynność tarczycy.

Jestem w 9 tygodniu ciąży. Endokrynolog zwiększyła mi dawkę Euthyroxu i mam się do niej zgłaszać co 4 tygodnie żeby ustalać dawkę na bieżąco. Mam nadzieję,że z dziudziusiem będzie wszystko w porządku.
 
Dziewczyny, ja mam niedoczynność tarczycy którą leczę od lat. Bardzo ważne jest aby unormować wyniki przed zajsciem w ciążę i póxniej co 3-4 tygodnie kontrolować je w ciąży zwiększając dawkę, bo dziecko w waszym łonie korzysta z waszego hormonu tarczowego. Całą ciażę byłam na euthyroxie i odpowiednio zwiększanych dawkach. Donosiłam, urodziłam. Istnieje oczywiście możliwość, że dziecko odziedziczy niedoczynność tarczycy, po to tuż po porodzie w szpitalu wykonują badanie tsh i ft4, między 7-10 dniem życia ponowne badanie, kolejne za 6 tygodni. Dopiero ta seria powtórzonych badań pozwala zdiagnozować dziecko. My jesteśmy po drugim kłuciu w 9 dniu, narazie wyniki w normie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
 
reklama
Hej dziewczyny; )
Właśnie odebrałam wyniki. Mam niedoczynność tarczycy. Staramy się o dziecko. Powiedzcie ile czasu wam zajęło zajście w ciążę? Jak długo czekałyście?
 
Do góry