reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża.

enej ja nie przez tarczyce nie moglam zajsc w ciaze tylko przez policystyczne jajniki.
od ok. 22 tygodnia dopiero biorę euthyrox 25mg bo miałam wynik powyżej 3 potem spadło na 2,70 i potem znowu wzrosło na ponad 3 i lekarz zwiekszył mi dawke na 50mg. Zawsze na usg było wszystko ok z dzieckiem, czy brałam lek czy nie, nic sie takiego nie dzieje. Teraz jestem w 28 tygodniu
 
reklama
Enej u mnie w maju 2011 roku zdiagnozowano niedoczynność tarczycy i Hashi - Tsh 157 :O
Po prawie 3 m-cach endo wyregulowała Tsh i kazała zachodzić w ciąże. We wrześniu 2011 zaszłam w ciąze za pierwszym podejściem.
Powodzenia. U Ciebie pewnie pojdzie o wiele szybciej :))
 
A jakie badania trzeba zrobić żeby zdiagnozować zespół policystycznych jajników? Czy to daje jakieś odczuwalne objawy? Bo co prawda mam podwyższone tsh ale gin kazał iść do endo i tyle. No i co dalej? A jeśli te policystyczne jajniki mam a nie wiem..
 
Nie mam problemów z jajnikami, ale wydaje mi się,że przy usg jest to zauważalne.
Wiem natomiast,ze przy Tsh przy górnej granicy, a już na pewno przy przekroczonej, w ciązę trudno zajść , a potem ją utrzymać.
Gin ( o ile nie jest tez endokrynologiem) dobrze zrobił,ze Cię skierował do specjalisty. Ja nie zastanawiłabym sie tylko poszła jak najszybciej.
Nie pisałaś jakie masz TSH, ale najlepiej byłoby gdyby było na poziomie poniżej 3.
 
13.11 idę do endokrynologa. A tsh mam na poziomie 7.48. Zastanawiam się czemu moja tarczyca się tak "zepsula", czy mogłam zrobić coś żeby było inaczej.
No i jak długo będę musiała się leczyć. A potem czekać na ciążę
 
Mysle ze zbicie tego tsh nie potrwa długo( obstawiam 1,5 m-ca), zależy od lekarza i endo towjego organizmu. Najgorzej jak będzie chciał wyznaczyć następna wizytę za 3 m-ce. Ja na początku chodziłam co 4-6 tyg.
Jak długo będziesz czekać na ciąże ??? tego nikt Ci nie powie, nie zagwarantuje.
Mi sie udało za pierwszym razem i edno była w szoku.
 
No mam nadzieję że nie będę musiała jakoś strasznie długo czekać...
Wiem że nikt mi nie powie kiedy będę w ciąży. Ale ciągle się zastanawiam. Rozważam różne scenariusze i musiałam wyrzucić z siebie to pytanie...
 
będe szczęsliwa nawet jeśli to będzie przysżły rok:) kupiłam sobie zioła Baby Mama Med Relaks, żeby siętrochę odstresować;)

Dzięki wielkie za pomoc:)
 
reklama
Do góry