reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża.

Cześć Dziewczyny, jestem Listopadówką 2016.
Ostatnio lekarz zlecił badanie TSH i się zaczeło, TSH wyszło 3,27.
Nigdy nie miałam problemów z tarczycą, nigdy TSH nie badano. Ginekolog wysłał mnie do Endokrynologa który zlecił dalsze badania.
Poniżej wynik:
FT3 3,5 (nomra 2,0-4,4)
FT4 1,2 (0,93-1,7)
anty TPO 8,47 (0-34)
antyTg 13,72 (0-115)

jak interpretować takie wyniki? będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Ja jestem po operacji tarczycy. Usunieta zostala calkowicie, od operacji minely 2 lata. W ciaze zaszlam bez problemu od razu jak tylko zaczelismy z mezem starac sie o dziecko. A od wielu lat martwilam sie ze bedzie mi ciezko zajsc w ciaze przez tarczyce. Jak widac niepotrzebnie :-)

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny, jestem Listopadówką 2016.
Ostatnio lekarz zlecił badanie TSH i się zaczeło, TSH wyszło 3,27.
Nigdy nie miałam problemów z tarczycą, nigdy TSH nie badano. Ginekolog wysłał mnie do Endokrynologa który zlecił dalsze badania.
Poniżej wynik:
FT3 3,5 (nomra 2,0-4,4)
FT4 1,2 (0,93-1,7)
anty TPO 8,47 (0-34)
antyTg 13,72 (0-115)

jak interpretować takie wyniki? będę wdzięczna za pomoc.


Wydaje mi się, że w porządku są te wyniki. Wszystko mieści się w normach, a co powiedział lekarz?

Ja jestem po operacji tarczycy. Usunieta zostala calkowicie, od operacji minely 2 lata. W ciaze zaszlam bez problemu od razu jak tylko zaczelismy z mezem starac sie o dziecko. A od wielu lat martwilam sie ze bedzie mi ciezko zajsc w ciaze przez tarczyce. Jak widac niepotrzebnie :-)

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom

Asiek masz leki na stałe przy tej tarczycy?
 
Ja miałam dużo gorsze wyniki. Obecnie jestem w 11 tc. Od dwóch lat biorę euthyrox. Chodzę od dwóch lat do endokrynolog która kontroluje moje tsh. Poprzedni endokrynolog zalecił mi przyjmowanie jedynie jodu. Pewnie moje wyniki teraz pozostawialyby sporo do życzenia. Tsh w ciąży powinno wynosić poniżej 2,5 i taki wynik osiągnęliśmy mimo to mam nieco zwiększona dawkę leku.

Napisane na D5503 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wlasnie obdzwonilam poradnie i prywatnie terminy nawet na marzec. Udalo mi sie jednak na 26 listopada. wizyta 200 zl wiec sporo i do tego badania musze porobic. Ale co tam najwazniejsze to teraz zajsc w ciaze i urodzic zdrowe dziecko.
 
Witajcie.
Widzę, że piszecie o problemie, jaki spotkał mnie i moją żonę. Złe samopoczucie spowodowało, że zaczęliśmy chodzić po lekarzach ale nie było specjalnych popraw a chcieliśmy mieć dziecko. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Dopiero ostatni endokrynolog powiedział, że można by się udać do dietetyka, który ułoży jeszcze odpowiedni jadłospis. I tak trafiliśmy do Pani Małgorzaty Łyżniak i jej gabinetu Przyjemność Jedzenia. Nie wiem czy to jej zasługa ale w połączeniu z lekami udało się zajść w ciążę mojej żonie. Tak więc jeśli ktoś ma problemy polecam skonsultować się jeszcze z dietetykiem.
Pani Małgosia pisze również blog. Między innymi o tarczycy więc może komuś się przyda: www.przyjemnoscjedzenia.pl/blog
 
Dziewczyny, jeżeli macie naprawdę chorą tarczycę, lub cierpicie na Hashimoto, a przy tym macie problem z zajściem w ciążę, to zajrzyjcie na stronę dietomat.pl

Możemy porozmawiać na czacie, a może też zdecydujecie się na nasza pomoc i regulację tego co naprawę nie działa w Twoim organizmie.

Pozdrawiam
 
Moja siostra miała problemy z zajściem w ciąże ale jak zmieniła przychodnię na CMP w Krakowie w której mają oddział endo i ginekologiczny to lekarze we współpracy dobrali jej leczenie i jakieś leki i teraz jest w 3 miesiącu. To jest do zrobienia, kwestia tylko dobrze dobranych leków, czyli wiedzy i doświadczenia lekarzy.
 
reklama
Dziewczyny czy ktoś tu jeszcze zagląda? :) Mam problem bo TSH wyszło mi 10,790 :( Oczywiście mam najczarniejsze myśli. Czy myślicie, że jest szansa, że poprawę dadzą tylko tabletki? Czy to może być coś poważnego?
 
Do góry