reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża.

Ola konieczne będzie wdrożenie hormonu i opieka endokrynologa przez całą ciążę. Unormują Ci, bez obaw. Jedynie jak najszybciej musisz się z tym zgłosić. Głowa do góry
 
reklama
Ola konieczne będzie wdrożenie hormonu i opieka endokrynologa przez całą ciążę. Unormują Ci, bez obaw. Jedynie jak najszybciej musisz się z tym zgłosić. Głowa do góry
Póki co od dziś biorę Euthyrox 50 który przepisał mi ginekolog, wizyta u endo prawdopodnie 18 grudnia jeśli do jutra będzie ten termin aktualny, bo kurka gdzieś zapodziałam skierowanie :oo2: I muszę jak coś jutro podjechać po nowe do lekarza.
 
Taką samą dawkę bierze moja kobieta. Jej wyniki badań to 2-2,3 więc bardzo dobre jednak nie mam pojęcia jak wysokie miała przed braniem hormonu. W każdym razie przez całą ciąże nie musiała zwiększać dawki w porównaniu z tą którą brała przed ciążą. Ginekolog stwierdził, że jeśli wartość byłaby bliska 3 wtedy trzeba byłoby skupić się na analizie dozowanego leku. Na Twoim miejscu starałbym się o jak najszybszą wizytę. Jeśli jesteś w 1 trymestrze to ze szczególnym tego uwzględnieniem!!
 
Witam. Dzisiaj po badaniach wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Jestem w 14 tygodniu ciąży
Jutro idę do endokrynologa na badania.
Moja niedoczynność jest dość duża .
Od jutra zaczynam leczenie
Jakie są szanse że dziecko urodzi się zdrowe?
Jaki procent kobiet z niedoczynnościa tarczycy rodzi dzieci z jakimś typem niedorozwoju?
 
Problemy z tarczycą na pewno nie przekreślają szansy na zajście w ciążę, wystarczy tylko odpowiednia kuracja i wsparcie specjalisty, który pomoże Wam przejść przez ten proces. Najpierw najlepiej wybrać się do odpowiedniej kliniki (np. Link do: Klinika leczenie niepłodności | GAMETA) gdzie przejdziecie niezbędne badania, które określą Waszą szansę na zajście w ciążę i urodzenie ukochanego potomstwa. No i oczywiście uzbrój sie w cierpliwość i nie trać szybko nadziei, bo ten proces może jednak troszkę potrwać.
 
Witam
W sierpniu poroniłam w 10tc. Tsh miałam wtedy 3,63. Włączyłam euthyrox 50 w lipcu ale niestety ciąża się nie utrzymała.
W połowie września moje tsh wynosiło 2.8 ale lekarz nie kazał zażywac leków. Obecnie jestem w ciąży 5 tydzień. Nie mam możliwości zbadania poziomu tsh bo mieszkam w uk. Mój gin w Polsce wziął wynik wrześniowy za aktualny i przepisał euthyrox 25. Twierdzi że te dawka jest wystarczająca, a ja mam wielki stres czy aby na pewno. Dopiero za jakieś 3 tyg będę miała aktualne badanie poziomu tsh....czy dawka 25 może być ok w tej sytuacji? Czy może powinnam brać 50? :( umieram ze strachu
 
Do góry