reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy, nasze kontrole, zalecenia lekarzy

Saga no więc super wiadomość, tylko pozazdrościć takiej pani gin :tak:

Ja wczoraj pytałam w aptece, nawet do lekarza specjalnie poszłam po receptę, i każdy patrzył na mnie wielkimi oczami :sorry2: tutaj w UK podobno nie ma witamin z jodem :no: Powiedziano mi że na terenie UK takich nigdzie na pewno nie kupię... :-(
 
reklama
W poniedziałek robiłam tsh, ale wyniki będą dopiero na wizycie u endo (dzisiaj), a wczoraj byłam jeszcze na usg tarczycy i wyglada, ze wszystko z nią w porządku :) Wychodzi na to, że niedoczynność u mnie jest zwiazana z ciążą. Ale zobaczymy co jeszcze mi dzisiaj powie lekarka.
 
Moje wyniki z ostatniego badania 1.1, muszę podjeść do ośrodka dopytać o FT3 i FT4.
Kolejne badania będę robić w piątek następbym tygodniu.
 
Dziewczyny, zazywacie w ciazy jodid? Ja mialam brac a w koncu nie bralam i teraz sie zamartwiam ze moze mam niedobor :( biore jedynie euthyrox...
 
Ja wlasnie nie biore zadnych witamin.. Na poczatku myslalam ze lekarz mi jakies zaleci a on kazal nic nie brac bez jego zalecen.. Tygodnie mijaly i nagle zaczely sie inne powazne problemy z ciaza.. 3 razy bylam w szpitalu tuz przed planowana wizyta i drzalam o zycie dziecka i nawet nie smialam zapytac o taka sprawe jak witaminy, gdy ciaza zagrozona... I tak bylo co chwile, co mialam zapytac gina to pojawial sie powazniejszy problem: malowodzie, skrocona szyjka... Plakalam czy dzidzia w ogole bedzie zyla i temat jodu zawsze stawal sie odlegly... Teraz czuje sie winna i nieodpowiedzialna :(
 
No ale to chyba jak bylas w szpitalu, to zwrociliby uwage na to rowniez. Nie wiem ciezko mi powiedziec :(
To bierz teraz, nie wiem czy ten jodid jest na recepte, ja biore jodid 200.
 
Ja mam jodid w domu, kupilam go i nie bralam bo bardzo dlugo mialam wymioty w ciazy, niepowsciagliwe, nie bylam w stanie nic lykac..w koncu trafilam z tym do szpitala.. Potem byly kolejne pobyty i problemy... A w szpitalu raczej jodu nie badaja... I zajmuja sie tylko zagrozeniem zycia lub zdrowia matki i dziecka.
 
reklama
Do góry