reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy w ciąży, ile brać tego Letroxu/Eutyroksu?

koczi

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2015
Postów
26
Witam, proszę o opinie kobiet chorujących na niedoczynność tarczycy, jak to z Wami bylo w ciąży? Co zalecali lekarze? Ja uslyszalam od swojej endokrynolog przed ciążą że jak dowiem się że zaszlam to niezwlocznie podwyższyć dawkę. tak więc zrobilam. dowiedzialam się o ciąży i zrobilam tsh oraz ft4 TSH=2 FT4= 22,4 (przy zakresie do 22) wiec juz wychodizlo poza normę. z chwila zajścia w ciązy i z takimi wynikami podwyzszylam dawke z 75 na 100. Teraz poszlam do innego endokrynologa i on twierdzi ze pryz takim ft4 mam nie zwiększac leku. Inna przez telefon mowi zwiększyc o 50% ja juz nie wiem co robic :| podsumowując przez pierwsyz miesiac ciązy bralam 100 letroxu i dzis zrobię badania ciakawa jestem jak wyjdzie to ft4. na co ja mam zwracac uwagę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie było tak,że jak powiedziałam endokrynolog o planowaniu ciąży to mi kazał przyjść po 3 miesiącu ciąży z badaniami. Nie posłuchałam go jednak i razem z testem ciążowy zrobiłam ft3 ft4 i tsh okazało się że wyniki są juz na pograniczu norm. Zwiększyliśmy dawkę z 50 na 62,5 i potem było ok. Tsh na poziomie 1.7 ulU/ml ft4 1.10 ng/dl. Badania powtarzane co 6 tyg bo podobno dopiero po takim czasie widać reakcje na zmianę dawki leku.
 
Do góry