reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy w ciąży

Natalka1988

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2017
Postów
18
Witam.
U której z Was wykryto niedoczynność tarczycy w ciąży?
W którym tygodniu? Jakie macie wyniki tsh i ft3 i ft4? Co mówi Wasz endokrynolog?
Ja dowiedziałam się w 8 tygodniu i w połowie 8 tygodnia zaczęłam brać euthyrox n25.
Moje tsh wynosiło 2,62. Po 10 dniach brania tabletek poszłam ponownie zbadać tsh bo miałam prywatną wizytę u endokrynologa i wynosiło już 1,13. Zrobiłam dodatkowo ft3 3,86 norma 1,71- 3,71 a ft4 0,91 norma 0,70- 1,48.
Endokrynolog stwierdził, że dobrze tsh spadło a że jest ft3 podwyższone to nie szkodzi, ważniejsze jest ft4.
Sama nie wiem, podobno po obliczeniach ft3 i ft4 powinno być w takich samych granicach 50%.
Mam zrobić ponowne badania po miesiącu i przyjść do niego koło 8 marca. I sama nie wiem czy może zmienic endokrynologa i iść po poradę do innego... bo w sumie nic mi konkretnego nie powiedział ani nie uspokoił..;/
 
reklama
olcia bardzo mnie pocieszyłaś, naprawdę. Mi ginekolog powiedziała, że jakbym nie była w ciązy wtedy te tsh byłoby w normie ale w ciązy jest norma do 2,5. A tym ft3 lekko podwyzszonym mam sie nie przejmowac? bo niby wazniejsze jest ft4..;/
 
Ja miałam w ciąży 3.80
Pierwszy lekarz którego miałam nie zauważył a jak trafiłam na mojego obecnego byłam w 16 tyg ;)
Zalecił wizyte u endokrynolog ale nie poszłam bo byłam w szpitalu jak termin wypadałoby
I nic innego by mi nie pwoiedzialal
Poza ciąża wynik ok a że w ciąży norma2.3 to mój gin dał mi euthyrox n75 i spadło do 1.3 i już tak zostalo:):)
Po ciazy brałam jeszcze miesiąc :)
Widocznie miałam ciążowa:)
a synek zdrów jak ryba:)
Pytałam lekarza czy nic mu nie będzie jak tak późno zaczęłam brać mówił że nie ze dają to żeby dzieci nie miały tzn kretynizmu i że lekarze w Polsce dmuchaja na zimne bo w USA do tsh 10 nic nie robią w szoku bylam:o
Ft3 i 4 miałam w normie:)

Wybacz ale ten twoj lekarz bredbie mowil.

Po pierwsze, hormony w ciazy sa bardzo wazne i powinny byc prawidlowe!!!!!!! Tsh powyzej 2 jest za wysokie. Ft4 powinno byc w gornej granicy normy. Gornej, bo to ono jest w ciazy wazniejsze.

Mi wykryto niedoczynnosc w 26tc. Tsh 2.7. Moja corka sie urodzila chora, od 3 lat jest na lekach.

Nie piszcie glupot ze to nie jest wazne, bo jest.
 
milagros czyli ja mam ft4 za niskie?????
Powinnas dazyc do tego zeby bylo wyzsze. Bierzesz hormony. To dobrze. Dopiero po miesiacy brania lekow powinno sie robic badania. Jak beddiesz pod opieka lekarza, to tak ci dobierze leki, ze tsh bedzie niskie a ft4 wysokie. Spokojnie. Najwazniejsze to zeby tego nie bagatelizowac.
 
Wybacz ale ten twoj lekarz bredbie mowil.

Po pierwsze, hormony w ciazy sa bardzo waine i powinny byc prawidlowe!!!!!!! Tsh powyzej 2 jest za wysokie. Ft4 powinno byc w gornej granicy normy. Gornej, bo to ono jest w ciazy wazniejsze.

Mi wykryto niedoczynnosc w 26tc. Tsh 2.7. Moja corka sie urodzila chora, od 3 lat jest na lekach.

Nie piszcie glupot ze to nie jest wazne, bo jest.
chodzilam do najlepszego ginekologa w calym Wroclawiu,
owszem mowil ze taki wynik jest bardzo zly w ciazy i tak byc nie moze.
ale on nie jest z tych co mowia tak Pani dziecko urodzi sie na pewno przez to chore.
to mialam na mysli. a nie z to waze nie jest.
 
Ostatnia edycja:
Milagros to moze zmienic endokrynologa? To byla moja pierwsza wizyta. Powiedzial ze wszystko ok i za miesiac mam przyjsc ponownie z wynikami tsh i ft4.
 
reklama
Do góry