reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy w ciąży

Znowu bede myslec... Troszke sie uspokoilam i.znowu bede myslec o tym nieszczesnym ft4 za niskim...:((

Spokojnie. Bierzesz leki, przeciez ci pomoga. Ft4 urosnie. Szybko wykrylas, tragedii nie ma!!! Ja bym sie tym nie zadreczala. Idz do lekarza do ktorego masz zaufanie i wsio bedzie ok.
 
reklama
Dokladnie:) Nie ma co sie zalamywac:) Znam kobiety u ktore zaczely leczyc tarczyce w ciazy po 30 tyg bo wczesniejszy lekarz nie zauwzyl wyniku i dzieci zdrowe:)
Poprostu bierz leki juz do konca ciazy bedziesz musiala brac:)
 
Ja pierwsze co wstaje to pierwsze co biore to tabletke. Na poczatku marca mam zrobic ponownie tsh i ft4... Jesli mam za niskie ft4 znaczy ze nadal mam za malo tego hormonu? Ja mam taki charakter ze sie bardzo przejmuje, czasami.na zapas:((
 
Ja pierwsze co wstaje to pierwsze co biore to tabletke. Na poczatku marca mam zrobic ponownie tsh i ft4... Jesli mam za niskie ft4 znaczy ze nadal mam za malo tego hormonu? Ja mam taki charakter ze sie bardzo przejmuje, czasami.na zapas:((
Ja też brałam rano na czczo:)
Najważniejsze żebyś miała dobrego gin i mu ufala:)
Tabletki Ci pomogą:)
Spokojnie:)
Tylko może będzie trzeba zwiększyć dawkę
Mi lekarz mówił że te ft to pokazuje na jaką dawkę możemy sobie pozwolić
 
Ja chyba odwiedze innego endokrynologa. U tego co bylam to mruk straszny, nic sie w sumie nie dowiedzialam. A on stwierdzil ze wyniki dobre i kontrola wynikow za miesiac. Mialam mieszane uczucia po tej wizycie. Wcale nie bylam zadowolona, a kase wzial. Wiec moze lepiej gdzie indziej zaplacic a podejscie lekarza do pacjenta bedzie lesze...:/
 
Ja chyba odwiedze innego endokrynologa. U tego co bylam to mruk straszny, nic sie w sumie nie dowiedzialam. A on stwierdzil ze wyniki dobre i kontrola wynikow za miesiac. Mialam mieszane uczucia po tej wizycie. Wcale nie bylam zadowolona, a kase wzial. Wiec moze lepiej gdzie indziej zaplacic a podejscie lekarza do pacjenta bedzie lesze...:/

Szczerze mowiac, to tez bym zmienila. Na poczatku sie czesciej kontroluje, zwlaszcza w ciazy. Masz sie czuc bezpieczna.

Z tymi hormonami to jest tak, ze tsh skacze, byle infekcja i jest wyzsze. Bardzo latwo je zbic. Ft4 to jest takie nasycenie hormonami, szybko nie rosnie i szybko nie spada. Im dluzej biezesz lek, tym lepsze bedzie ft4. Oczywiscie jak lekarz wszystko dobrze dobierze. Zmien lekarza, najlepiej idz do ginekologa endokrynologa, on najlepiej cie poprowadzi.
 
Dziewczyny a czy odwrotna sytuacja Tsh 0,06 to powód do niepokoju, jutro idę do gin. pierwszy raz robiłam tsh. Jestem w 9 t 6 d ciąży.
 
reklama
Adriana Twoj poziom wskazuje na nadczynnosc. Ale podobno z dwojga zlego lepsza ta nadczynnosc niz niedoczynnosc
 
reklama
Do góry