reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy w ciąży

Adkaaa1023

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Lipiec 2018
Postów
17
Witam serdecznie. Moje badania tarczycy w 5 tygodniu ciąży przedstawiają się nastepujaco: TSh 3,480 ulu/ml (norma laboratorium 0,270-3,000), ft4 16,59 pmol/l (norma 12-22), AntyTG 11,4 IU/ml (norma <115), AntyTPO 12,76 IU/ml (norma <34). Przed zajściem w ciążę TSH wynosiło u mnie 2,570, ft4 15,67. Moje pytanie dotyczy tego, czy powinnam już brać euthyrox czy wyniki są prawidłowe? Czy taka tarczyca może źle wpłynąć na dziecko? Niby lekarz kazał brać ten lek ale krążą różne opinie, że takie lekko podwyższone tsh to normalne w ciąży i najważniejsze jest to ft4 że mieści się w normie. Proszę o poradę, strasznie się martwię, jestem rozbita i nie wiem co robić. A stres w ciąży też nie jest wskazany a u mnie jest ogromny :( pozdrawiam serdecznie
 
reklama
reklama
Euthyrox 50 biorę od 3 dni
Narazie zrobione tylko Tsh i wyszło 3,580
I dlatego ginekolog od razu przepisał hormony
Jutro idę robić ft4 jednak nie wiem czy wynik coś da bo już biorę hormony więc wynik może być fałszywy ?
I poprawcie mnie jeżeli się mylę Niedoczynność to to słynne Hashimoto ? Też myślałam że mam w normie bo normę mam podana do 4,200 a tu się okazało że ciężarne maja inne normy
A macie jakieś objawy bo ja żadnych nie zauważyłam lub może porostu np zmęczenia nie pomyślała bym że to problem z tarczyca
 
@pchelka10.05
Niedoczynność to nie hashimoto. Leki biorę, a też nie czułam żadnych objawów :)
Wyniki powinny być ok, bo żeby zbadać działanie leku robi się badanie po ok. 3 tygodniach

Robiąc wyniki powinno być się na czczo i nie brać leku przed pobraniem krwi. Weź go ze sobą i łyknij po:)
 
reklama
Do góry