reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynnosc tarczycy

Dołączył(a)
29 Październik 2021
Postów
4
Hej! Ostatnio w 25tc wyszla mi niedoczynnosc tarczycy 4.5. Zrobilam tydzien pozniej dodatkowe badania gdzie TSH spadło mi do 2.65,
ft3- 3.56,
ft4- 0.78
Anty TPO- 0.3
I Anty TG- 0.1
Endokrynologa mam dopiero w poniedziałek. Byla ktoras w podobnej sytuacji i czy myslicie mam powod do zmartwień?
 
reklama
Leki na tarczyce po wynikach może przepisać Ci ginekolog, spróbuj jutro do niego się dodzwonić lub do rodzinnej bo tsh w ciazy najlepiej trzymać w okolicy 1.
 
Mi zawsze moja endokrynolog powtarzała, że najgorzej jest mieć wysokie tsh podczas I trymestru. Wtedy dzieciako nie ma własnej tarczycy i pobiera wszystko od mamy. I najlepiej jest mieć wtedy około 1mlU/l. W II trymestrze do 3 mlU/l jest jak najbardziej ok 🙂. Ale wiadomo lepiej wyniki skonsultować z lekarzem.
 
Jestem w 28 tygodniu ciąży. TSH cały czas mam między 2 a 2.5 mimo zwiększania dawki. Jestem pod kontrolą lekarza. Z dziedziną wszystko ok. Myślę, że nie masz się czym martwić. Poczekaj spokojnie do wizyty 🙂 po zmianie dawki trzeba i tak odczekać ok 2-3 tygodnie na efekty
 
Do góry