reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy

Dołączył(a)
2 Październik 2023
Postów
13
Witam wszystkie przyszłe mamy...
Piszę do Was bo jestem bardzo zaniepokojona moimi wynikami tarczycy.
Jestem w 9 prawie 10 tygodniu ciąży, w sobotę odebrałam wyniki.
TSH wyszło 8.93 i już wpadłam w panikę że urodzę chore dziecko. Nigdy nie badałam tarczycy ponieważ nie widziałam żadnych objawów ku temu... W środę mam wizytę u ginekologa.
Bardzo boję się że urodzę chore dziecko czy ktoś miał podobny problem...
Pomóżcie
 
reklama
U mnie niedoczynność tarczycy pojawiła się gdy byłam w 7 tygodniu ciąży musiałam udać się do lekarza ogólnego aby dał skierowanie na usg oraz udałam się prywatnie do endokrynologa ( na NFZ długi czas oczekiwania )aby ustalił pierwszą dawkę leku euthyrox, później dawka została zwiększona gdy byłam w bardziej zaawansowanej ciąży przez ginekologa. Generalnie biorąc tabletki nic Twojej ciąży nie zagrozi musisz tylko jak najszybciej zacząć je brać na uregulowanie hormonów, które są niezbędne dla Twojego bobaska.
 
W środę mam wizytę u ginekologa, zapytam jakie muszę wykonać badania do endokrynologa i jak najszybciej udam się do niego już z wynikami prywatnie...
Co nie zmienia faktu że jestem załamana bo tyle piszą w internecie że to już jak wyrok na dziecko choroba pewna ....
 
Czyli generalnie jak zacznę je brać to nie będzie powikłań? Ale czy to nie za późno pierwszy trymestr praktycznie kończy się a podobno on jest kluczowy w rozwoju...
 
W środę mam wizytę u ginekologa, zapytam jakie muszę wykonać badania do endokrynologa i jak najszybciej udam się do niego już z wynikami prywatnie...
Co nie zmienia faktu że jestem załamana bo tyle piszą w internecie że to już jak wyrok na dziecko choroba pewna ....
Tsh, ft 3 i ft4. Euthyrox może Ci przepisać nawet ginekolog. Ważne, że szybko zareagowałaś. I odłącz internet, nie czytaj za dużo.
 
reklama
Z takim wynikiem, to nawet lekarz pierwszego kontaktu może wypisać letrox czy eutyrox by jak najszybciej zbić ten wynik. Nawet ginekolog może dać leki i powinien, bo za nim trafisz do endokrynologa, to trochę czasu minie. A trzeba szybko reagować. Dziwię się, że ginekolog już dawno nie zlecił badania TSH. Powinno się sprawdzać tarczycę już na początku ciąży bez względu na to, czy się chorowało czy nie.
 
Do góry