reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedoczynność tarczycy

Z takim wynikiem, to nawet lekarz pierwszego kontaktu może wypisać letrox czy eutyrox by jak najszybciej zbić ten wynik. Nawet ginekolog może dać leki i powinien, bo za nim trafisz do endokrynologa, to trochę czasu minie. A trzeba szybko reagować. Dziwię się, że ginekolog już dawno nie zlecił badania TSH. Powinno się sprawdzać tarczycę już na początku ciąży bez względu na to, czy się chorowało czy nie.
Ja w 7 tygodniu mialam potwierdzona ciążę tydzień po wizycie poszłam robić badania ale ze względu na grupę krwi czekałam ponad tydzień na wyniki... W sobotę odebrałam i od rana dobijam się do ginekologa żeby przyspieszyć wizytę bo tak miałabym za 1.5 tygodnia dopiero...
 
reklama
Ja w 7 tygodniu mialam potwierdzona ciążę tydzień po wizycie poszłam robić badania ale ze względu na grupę krwi czekałam ponad tydzień na wyniki... W sobotę odebrałam i od rana dobijam się do ginekologa żeby przyspieszyć wizytę bo tak miałabym za 1.5 tygodnia dopiero...
Wynik TSH przychodzi następnego dnia. Na wynik krwi czeka się kilka dni. Nie chodzi o to, by mówić coś złego. Ale wynik taki wynik TSH jest wysoki. I dlatego nie powinno się go bagatelizować.
 
Wynik TSH przychodzi następnego dnia. Na wynik krwi czeka się kilka dni. Nie chodzi o to, by mówić coś złego. Ale wynik taki wynik TSH jest wysoki. I dlatego nie powinno się go bagatelizować.
Gdybym wiedziała że jest coś nie tak to bym odebrała szybciej wyniki, a odebrałam razem z wynikami grupy krwi za jednym zamachem żeby 2 razy nie jeździć.
 
Witam wszystkie przyszłe mamy...
Piszę do Was bo jestem bardzo zaniepokojona moimi wynikami tarczycy.
Jestem w 9 prawie 10 tygodniu ciąży, w sobotę odebrałam wyniki.
TSH wyszło 8.93 i już wpadłam w panikę że urodzę chore dziecko. Nigdy nie badałam tarczycy ponieważ nie widziałam żadnych objawów ku temu... W środę mam wizytę u ginekologa.
Bardzo boję się że urodzę chore dziecko czy ktoś miał podobny problem...
Pomóżcie
Pewnie zaczniesz brać hormon i się unormuje. Ja miałam i nadal mam niedoczynność, więc spoko urodziłam zdrowe dzieci.
 
Ja od dziecka choruje na niedoczynność tarczycy urodziłam 4 dzieci i wszystkie zdrowe. Nie ma sensu się zamartwiać na zaś na spokojnie poczekaj do wizyty lekarz ci przepisze leki na obniżenie tsh i wszystko będzie dobrze
 
Pewnie zaczniesz brać hormon i się unormuje. Ja miałam i nadal mam niedoczynność, więc spoko urodziłam zdrowe dzieci.
Dziękuję za wsparcie...
Dziś wykonałam dodatkowo ft3 I ft4 oraz Anty TG, Anty TPO żeby już mieć na jutrzejszą wizytę u ginekologa wyniki również tych badań. Mam nadzieję że da mi leki zanim pójdę do endokrynologa na wizytę....
 
Dziękuję za wsparcie...
Dziś wykonałam dodatkowo ft3 I ft4 oraz Anty TG, Anty TPO żeby już mieć na jutrzejszą wizytę u ginekologa wyniki również tych badań. Mam nadzieję że da mi leki zanim pójdę do endokrynologa na wizytę....
Może da a może będzie wolał dać skierowanie do endokrynologa o dopiero wtedy dostaniesz hormon, wcześniej powinien wykonać ci badanie USG tarczycy.
 
Dziękuję za wsparcie...
Dziś wykonałam dodatkowo ft3 I ft4 oraz Anty TG, Anty TPO żeby już mieć na jutrzejszą wizytę u ginekologa wyniki również tych badań. Mam nadzieję że da mi leki zanim pójdę do endokrynologa na wizytę....
Moja droga, bez leku nie wychodzi od lekarza. Niech ci da lek, by jak najszybciej zbić TSH, no taki wynik jest wysoki i trzeba jak najszybciej zbić. No i skierowanie do endokrynologa. W ciąży powinni ci znaleźć szybko wizytę. Mam nadzieję, że maluch tego nie odczuje, ale nie daj się zbyć. Normalny ginekolog powinien zareagować, a liczę na to, że takiego masz.
 
reklama
Do góry