reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niedoczynność tarczycy

Iman85

Fanka BB :)
Miasto
Łódź, Poland, Poland
Czy są tu mamy lub przyszłe mamy,które mają problem z niedoczynnością tarczycy?

Ja jestem w 8 tc. Od 2008 leczę się z niedoczynności. Pani doktor u której byłam i do której będę chodziła przez ciążę zwiększyła mi dawkę Euthoryxu. Pocieszyła mnie,że dzięki temu,że biorę proszki dziecku nic nie grozi. Mam nadzieję,że tak będzie.

reklama

żabs

Tak będzie. Nie masz się czym martwic.

Ważne tylko żebyś regularnie badała poziom TSH i w przypadku nieprawidłowości zgłaszała się do endokrynologa, żeby modyfikował dawkę Euthyroxu.

U mnie np. dawka wzrastała stopniowo z 50 na 125

Pamiętaj też, że u ciężarnych norma TSH jest trochę niższa niż ta, którą widac na wynikach badań, ale o tym na pewno już wiesz od lekarza ;-)

Powodzenia!

Kluliczek

Babka z laską
Miasto
Na rozlewisku pod dębami
Widzę na suwaczku, że u Ciebie to już finisz ciąży :-). Ja mam niedoczynność i dwóch synów, w obu ciążach stopniowo zwiększano mi dawki euthyroxu, brałam też jodit. Obaj są zdrowi, po ciążach wróciłam do dawki sprzed nich, a nawet zmniejszyłam ją. Tak więc spokojnie, grunt to być pod opieką endokrynologa i robic regularnie badania.

A dla mam, które dopiero szukają informacji o problemach z tarczycą w ciąży polecam z Babyboom artykuły:
Choroby tarczycy a ciąża.
Choroba Hashimoto a ciąża.

emilkka

Początkująca w BB
Moja koleżanka też miała problemy z tarczycą i urodziła ślicznego i zdrowego chłopczyka:) Wydaje mi się, że jak mądry lekarz prowadzący i przede wszystkim kompetentny to nic złego nie ma prawa się stać tylko dlatego, że ktoś choruje na tarczycę

Miasto
Elbląg
Witam, też mam niedoczynność tarczycy i podczas ciąży lekarz przepisał mi Euthyrox N50, moja córeczka urodziła się śliczna i całkowicie zdrowa ; ) Teraz nadal mam problem z tarczycą, ale karmię piersią i waham się czy zacząć leczenie czy odłożyć kiedy skończę karmić małą..

żabs

MamoZuzika, karmienie piersią to nie przeszkoda w leczeniu tarczycy. Takim odkładaniem możesz sobie tylko zaszkodzić, a leczenie dziecu krzywdy nie zrobi.

Ja karmię już 20. miesiąc, a Euthyrox biorę ciągle. Nawet ostatnio miałam zwiększaną dawkę.

Lepiej żeby TSH było na poziomie ;-)

reklama
No ja niestety mam niedoczynność tarczycy - biore letrox 75 codziennie :/ Niestety wraz z tym dopadla mnie dolegliwosc, ktora czest wlasnie sie zdarza przy chorej tarczycy. Szukalam jakiego specyfiku, ktory bylby dobry na typowo wypadanie włosów u kobiet ale jakos nic skutecznego nie znalazlam ;/

Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry