reklama

Niedoczynność tarczycy

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Iman85, 14 Sierpień 2014.

1. Iman85

Iman85 Fanka BB :)

Czy są tu mamy lub przyszłe mamy,które mają problem z niedoczynnością tarczycy?

Ja jestem w 8 tc. Od 2008 leczę się z niedoczynności. Pani doktor u której byłam i do której będę chodziła przez ciążę zwiększyła mi dawkę Euthoryxu. Pocieszyła mnie,że dzięki temu,że biorę proszki dziecku nic nie grozi. Mam nadzieję,że tak będzie.

2. żabs

żabs Fanka BB :)

Tak będzie. Nie masz się czym martwic.

Ważne tylko żebyś regularnie badała poziom TSH i w przypadku nieprawidłowości zgłaszała się do endokrynologa, żeby modyfikował dawkę Euthyroxu.

U mnie np. dawka wzrastała stopniowo z 50 na 125

Pamiętaj też, że u ciężarnych norma TSH jest trochę niższa niż ta, którą widac na wynikach badań, ale o tym na pewno już wiesz od lekarza ;-)

Powodzenia!

3. reklama
  4. Iman85

Iman85 Fanka BB :)

Mam się zgłaszać do endokrynologa co 4 tygodnie żeby właśnie dopasowywać dawkę do wyników FT3 i FT4. Także tego napewno nie zaniedbam :)

Pozdrawiam

5. Kluliczek

Kluliczek Babka z laską

Widzę na suwaczku, że u Ciebie to już finisz ciąży :-). Ja mam niedoczynność i dwóch synów, w obu ciążach stopniowo zwiększano mi dawki euthyroxu, brałam też jodit. Obaj są zdrowi, po ciążach wróciłam do dawki sprzed nich, a nawet zmniejszyłam ją. Tak więc spokojnie, grunt to być pod opieką endokrynologa i robic regularnie badania.

A dla mam, które dopiero szukają informacji o problemach z tarczycą w ciąży polecam z Babyboom artykuły:
    Choroby tarczycy a ciąża.
    Choroba Hashimoto a ciąża.

6. emilkka

emilkka Zaciekawiona BB

Moja koleżanka też miała problemy z tarczycą i urodziła ślicznego i zdrowego chłopczyka:) Wydaje mi się, że jak mądry lekarz prowadzący i przede wszystkim kompetentny to nic złego nie ma prawa się stać tylko dlatego, że ktoś choruje na tarczycę

7. MamaZuzika

MamaZuzika Początkująca w BB

Witam, też mam niedoczynność tarczycy i podczas ciąży lekarz przepisał mi Euthyrox N50, moja córeczka urodziła się śliczna i całkowicie zdrowa ; ) Teraz nadal mam problem z tarczycą, ale karmię piersią i waham się czy zacząć leczenie czy odłożyć kiedy skończę karmić małą..

8. żabs

żabs Fanka BB :)

MamoZuzika, karmienie piersią to nie przeszkoda w leczeniu tarczycy. Takim odkładaniem możesz sobie tylko zaszkodzić, a leczenie dziecu krzywdy nie zrobi.

Ja karmię już 20. miesiąc, a Euthyrox biorę ciągle. Nawet ostatnio miałam zwiększaną dawkę.

Lepiej żeby TSH było na poziomie ;-)

9. kasian8585

kasian8585 Początkująca w BB

No ja niestety mam niedoczynność tarczycy - biore letrox 75 codziennie :/ Niestety wraz z tym dopadla mnie dolegliwosc, ktora czest wlasnie sie zdarza przy chorej tarczycy. Szukalam jakiego specyfiku, ktory bylby dobry na typowo wypadanie włosów u kobiet ale jakos nic skutecznego nie znalazlam ;/

10. reklama

Poleć forum