reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedokrwistość i co dalej ?

Dołączył(a)
24 Październik 2005
Postów
8
Miasto
Wrocław
Dziewczyny, mam pytanie: czy któraś z Was mimo brania żelaza (ja stosuję Ferrum Lek 100mg x2), picia soku z buraków, herbaty z pokrzywy z ogrodu, jedzenia wołowiny, cytrusów i innej żywności, która ma w sobie dużo żelaza, miała coraz gorsze wyniki ?
Nie wiem, co robić a jestem coraz słabsza. Lekarz kazał dalej brać żelazo i odżywiać się tak jak do tej pory. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z krwią, dopiero od 2 miesięcy (jestem obecnie w 22 tyg. ciąży).

Krwinki czerwone (RBC)
3,28 T/l norma: 3,50 - 5,00
Hemoglobina
10,3 g/dl norma: 11,0 - 16,0
Hematokryt
29,6 % norma: 37,0 - 47,0
 
reklama
Pewnie masz problem z wchłanianiem żelaza. Spróbuj przyjmować żelazo na czczo lub pomiędzy posiłkami (nie w trakcie). Najlepiej popijaj sokiem z cytrusów i łykaj witaminę C (wspomaga wchłanianie żelaza). Do kompletu możesz dorzucić witaminy B6, B12 i kwas foliowy. Ogranicz mleko i produkty mleczne. I z tego co pamiętam ograniczyć trzeba kasze i produkty mączne. Jeść jak najwięcej owoców i warzyw.

PS Ja problemu nigdy nie miałam, za to walczyłam z niskim poziomem żelaza u córki.
 
Ostatnia edycja:
Niestety, po kolejnej zmianie tabletek i naprawdę krwistym jedzeniu poprawy brak. Jeśli spadnie poniżej 9, to prawdopodobnie czekają mnie zastrzyki.
 
No to może jabłko z gwoździami? Podobno działa.
Bierzesz ze 4 duże gwoździe i wbijasz wieczorem w jabłko (tylko najpierw wrzuć je do wrzątku). Rano wyjmujesz gwoździe i zjadasz jabłko. Podobno po tygodniu efekty są już widoczne.
 
Do góry