reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płodu

annkow111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Styczeń 2019
Postów
425
Witam, jestem aktualnie w 14+6 tyg ciąży. Na USG 1 trymestru wszystki wyszło ok. Ryzyko trisomii niskie. Wczoraj na badaniu usg wyszło podejrzenie niedomyklanosci zastawki trójdzielnej płodu. Póki co mamy do obserwacji. Następna wizyta za 4 tygodnie. Proszę o informację czy powinnam się martwić i już teraz coś z tym robić? Jak groźna to wada? Czy istnieje ryzyko że dziecko urodzi się chore? Załamała mnie ta wiadomość...
 
reklama
Moja córka miała tylko do obserwacji.
Ostatnia wizyta u kardiologa była jak miała 1,5 roku. Wszystko już działało jak należy.
 
Z tego co pamiętam - to dopiero po porodzie.
Oprócz zastawki - dodatkowo był ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej.

Ogólnie to wszystko jest do obserwacji. Ludzie z takimi wadami normalnie funkcjonują - z pewnymi ograniczeniami. Czasem wymaga to interwencji chirurgicznej.
 
Witam, jestem aktualnie w 14+6 tyg ciąży. Na USG 1 trymestru wszystki wyszło ok. Ryzyko trisomii niskie. Wczoraj na badaniu usg wyszło podejrzenie niedomyklanosci zastawki trójdzielnej płodu. Póki co mamy do obserwacji. Następna wizyta za 4 tygodnie. Proszę o informację czy powinnam się martwić i już teraz coś z tym robić? Jak groźna to wada? Czy istnieje ryzyko że dziecko urodzi się chore? Załamała mnie ta wiadomość...
Lekarze nic Ci nie wyjaśnili?

Może być bardzo dobrze (łącznie z tym że dziecko będzie miało w 100% zdrowe serce) może być bardzo źle - wady serca w okresie prenatalnym mogą iść w różnych kierunkach i nie jesteś w stanie tego przewidzieć.
Ale masz wiedzę więc możesz trzymać rękę na pulsie - chociażby umówić się już teraz na echo serca płodu do najlepszego specjalisty. To będzie w momencie kiedy coś już będzie można przewidzieć a być może, w przypadku niektórych wad, nawet leczyć.
 
Ja również polecałabym dla spokoju umówić się na echo serca do dobrego kardiologa dziecięcego. Jeśli jesteś z południa Polski, mogę Ci kogoś polecić. nasz maluch jest pod opieką kardiologa.
 
reklama
Do góry