reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedomykalność zastawki trójdzielnej w 3 trymestrze...

Linka1290

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2020
Postów
398
Hej,
Czy ktoras z Was miała taką sytuację, ze nagle u dziecka pojawila sie niedomykalnosc? Bardzo sie martwie bo na 1 badaniach prenatalnych tego nie bylo (mam ze prawidlowy przeplyw przez zastawke trojdzielna) w polowkowych tez nie (jest ze bez cech niedomykalnosci), nawet w 25 tyg mialam badanie dokladniejsze i nic nie wyszlo, i.podczas prenatalnych w 30 tyg cos takiego sie pojawilo (fala zwrotna 133cm/s, niedomykalnosc zastawki trojdzielnej). Lekarz skierowal mnie na ponowne badanie 13 maja, podobno zastawka moze sie domknac... ale tez boje sie ze wyjda z tego gorsze wady i ze zaczyna sie cos psuc np. uklad krazenia :( czy ktos mial taka sytuacje i to sie podomykalo, czy raczej od tego sie zaczelo a potem wady ewoluowaly?
 
reklama
U mojej córki niedomykalność stwierdzono już po porodzie. Do 1 r.ż. była pod opieką kardiologa. Nic złego się nie działo. Wszystko się "podomykało".
 
U mojej córki niedomykalność stwierdzono już po porodzie. Do 1 r.ż. była pod opieką kardiologa. Nic złego się nie działo. Wszystko się "podomykało".
Dziękuję, a w badaniach prenatalnych nic nie wychodziło? Własnie zdziwilo mnie to, ze wczesniej u mnie nic nie bylo i teraz nagle jest.
 
Nic nie wychodzilo. Wszystkie przepływy były w porządku. W większości dzieci same z tego wyrastają i nic nie trzeba z tym robić. Osobiście nie znam nikogo u kogo by się ta wada utrzymała.
 
Do góry