reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedomykalność zastawki trójdzielnej w ust genetycznym

Ankaaa88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Marzec 2020
Postów
19
Dziewczyny, czy któraś z Was USG genetyczne wykazało niedomykalność zastawki trójdzielnej? Ja wlasnie jestem po badaniu, NT 2,1mm, kość nosowa obecna, ale jest niedomykalność zastawki trójdzielnej, która świadczy o zwiększonym ryzyku wad genetycznych. Bardzo się przejęłam, czytałam, że taka wada obecna jest tylko u 8% zdrowych płodów :(
 
reklama
U nas na USG w 20tc wyszła mała niedomykalność zastawki trojdzielnej. Byliśmy na echo serca, była bardzo malutka. Wszystkie pozostałe parametry w normie. Ale robiliśmy tez nifty w 12tc wiec bardzo się nie stresowałam. W 30tc na usg okazało się, ze zastawka się domknela 😊
 
Mój synek urodził się z niedomykalnością zastawki trójdzielnej i zwężeniem aorty. Jest całkowicie zdrowym chłopcem, tylko że musimy badać serduszko bo zastawka nadal się nie zamknęła. Syn w czerwcu skończy 2 latka :)
 
Moja córeczka też miała lekką niedomykalność zastawki trójdzielnej wykrytą po urodzeniu. Po pół roku się zamknęła i jest wszystko dobrze.
 
U nas na prenatalnym było tak samo. Dostałyśmy skierowanie na echo serca do szpitala wojewodzkiego. Zastawka już była zamknięta i wszystko było ok. Lekarz mówił że tak bywa, przy pierwszym badaniu córeczka miała 323 g, przy drugim już 570. Więc serduszko potrze bowalo czasu by się rozwinąć. Trzymam kciuki kochana bo też przeżywałam okrutnie.
 
Do góry