reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedotlenienie encefalopatii niedokrwiennej

Dołączył(a)
3 Listopad 2019
Postów
4
Witam dziewczyny.
To moj pierwszy raz na forum i nie wiem czy nie powielam tematu.
05.06.2019 r urodzilam corke w UK.Hania urodzila sie z niedotlenieniem,0pkt po urodzeniu i kolejnych minutach.40 minut resuscytowana,3 transfuzje krwi.W Bristolu poddana hipotermii 3 dniowej.
W 10dobie zycia Haneczka miala zrobiony rezonans glowy,ktory wykazal zmiany w czesci mozgu odpowiedzialnej za cala motoryke.
Ku zdziwieniu lekarzy i bardzo zlych rokowaniach Hania do tej pory rozwijala sie dobrze.Oststnio zauwazylam u niej dziwne wzdrygania ciala z jednoczesnym wyrzutem rak do gory.Powtarza sie to czesto w ciagu dnia.Tu w Anglii nie mam zadnego wsparcia ani lekarza ani znajomych.
Poszukuje mamusiek ktore maja podobna sytuacje.
Mam kilka pytan i licze na wsparcie i pomoc psychiczna:)
 
reklama
Dziekuje za odpowiedz.Wydaje mi sie ze to cos innego niestety.Zaczelo sie to z 10dni temu i codziennie coraz wiecej.Wyglada to jakby ktos ja wystraszyl,takie drgniecie i np moga byc 3 pod rzad chwila przerwy i znowu to samo.
 
Odruch moro to nie jest. Dziecko jest już chyba za duże na to. Ja bym zbadała córkę pod kątem padaczki.
 
Może spróbuj dostać się do neurologa dziecięcego prawdopodobnie przydałoby się też USG przeciemiaczkowe tylko nie wiem jak to u was jest na forum powinien być dział mamy zUK może tam ci ktoras doradzić i pomoze
 
Zapytaj może w dziale rodzinki z zagranicy mamy zUK może ci poradzia gdzie szukać prawdopodobnie przydałby ci się neurolog zycze ci dużo siły dla was obu
 
Wlasnie organizuje przylot do Polski na koniec listopada.Tutaj mialysmy do tej pory jedna wizyte u pediatry i rehabilitacje 1raz na 7 tyg ,tragedia.Dzieki dziewczyny
 
Jak najszybciej neurolog. Z opisu wygląda to na padaczkę, najprędzej zespół West, ale na pewno musisz to sprawdzić u lekarza.
 
W Polsce z opieką jest niekoniecznie lepiej. Szkoda się strzępić przez co przechodziłam z synem i w jakie długi wpadłam, bo żeby szybko coś załatwić to wszędzie były potrzebne pieniądze.
To co mogę Ci poradzić to wykonaj usg główki i eeg, a wyniki skonsultuj z dobrym neurologiem. Ja bym obstawiała, że to padaczka, ale bez powyższych badań nikt tego nie stwierdzi. Powodzenia
 
reklama
Jak najszybciej do neurologa, bez badań nie da się nic wykluczyć, ani potwierdzić. Opis zbliżony niestety do padaczki.
Coś takiego znalazłam, zerknij, może u Twojej córeczki podobnie to wygląda.

Trzymaj się mocno! Mam nadzieję, że to jednak okaże się nic poważnego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry