reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedowaga

omiomi1

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Luty 2008
Postów
39
W przedszkolu pani pielęgniarka powiedziała, że Paweł ma niedowagę - przekazała mi to Pani przedszkolanka. Okej, może nie jest gruby, ale że aż tak?? Aż tak źle nie wygląda. Każe mi iść do lekarza. To poszłam i dostałam skierowanie do dietetyka. Jakiś koszmar powiem Wam - wizyta 20 czerwca - to sie w głowie nie mieści. Lekarz po badaniach moczu i krwi powiedział, że nic nie widać i to może byc kwestia diety. Zapisał nas do dietetyka - 20 czerwca!! I co ja mam do 20 czerwca zrobić?/ Oszlajeję przecież...
 
reklama
Przede wszystkim nie panikuj, jeśli jest żywym dzieckiem i nie jest osłabiony i nie widzisz, żadnych zmian u niego w zachowaniu, nie jest blady, albo nie choruje częściej to według mnie nie ma się czym przejmować, a na pewno nie poważnie. Poczekaj do wzyty a teraz nie wariuj! ściskam
 
Teraz ma 4 lata i waży 15 kilogramów :(
Moja ma 3 i 5 miesiecy i wazy ok 14,300 jak byla wazona w styczniu terza na pewno nie wiecej,bo miesiac temu miala zapalenie ostrzeli i duzo na pewno nie przybyla od tamtego sierpnia do stycznia tylko 300 gram.A LEKARKA NIE MOWI,ZE JEST NIEDOZYWIONA.Jest szczupla,bardzo zywa dlugo nie wysiedzi w jednym miejscu,a wymiki krewi mocz ma dobre.
A jak twoje dziecko jest zywe,nie usiedzi w jednym miejscu,wy tez nie jestescie grubi to moi zdaniem nie ma obaw,tak jak mowi pielegniarka.Lepiej aby dziecko bylo szczuple niz otyle.
NAJLEPIEJ POPROS lekarke pierwszego kontaktu pediatre o zrobienie podstawowych badac-mocz,krew,morfologie,zelazo.
A na spotkanie z dietetykiem czekaj spokojnie ,nie ma sie czym denerwowac.Pewnie powie,ze nad wyraz pochopnie stwierdza swoje fakty.

Moja na 4 latka nie bedzie wiecej wazyla ,i na ta wage co ma teraz lekarka soie nie martwi,ze dziecko jest szczuple a zdrowe,to nie ma sie czym martwic.
U mnie na osiedllu jest taki chlopiec ma 3 latka i wazy ok 12-13 kilo,nieduzo??bardzo madre,rozgadane,ale niejadek i jest okazem zdrowia,to,ze jest dziecko drobne nie znaczy,ze od razu chore.
 
Dokładnie, zgadzam sie z przedmówczynią. Jeśli Ty uważasz, że on sie czuje dobrze, to nie ma co panikować:) I spokojnie czekać, albo co może Cię trochę uspokoi idź do dietetyka już teraz widziałam na plakatach w smyku, że w ten weekend ma tam być konsultacja z dietetykiem i pediatrą, może oni będą bardziej rozsądni i spokojnie Ci wytlumaczą, że Twoje dziecko jest zdrowe :) Tu masz szczegóły : Smyk
My też się wybieramy, więc może małe forumowe spotkanie? ;)
 
fajna inicjatywa to fajne ze bedzie mozna sie dostac do lekarza bezs kolejki i miesiecznych zapiswo....mysle ze powinnas pojsc omi to cie uspokoi moze tam powiedza ci cos czego nie wiedzialas. fajnie ze w kilku miastach bo do warszawy bym nie pojechala ale w wr moze sie przejde..
 
My bylismy. Kupa ludzi, ale bardzo fajna rzecz, Powinni zrobic taki cykl z róznymi specjalistami, to przynajmniej nie trzeba by było zapisywac się na sierpień do specalisty:)
 
reklama
Zgadzam sie z przedmowczyniami. Nie ma co sie martwic jesli mlody jest bardzo zywy. Ja mialam problem z waga corki bo tez bardzo malo przybierala, ale lekarz po jednej wizycie stwierdzil ze sie nie dziwi ze malo przybiera bo miejscu nie usiedzi.
A jeszcze lepiej mamy ze starszym sybnem. W lipcu skonczy 5 lat wzrostu ma 115 i wazy prawie 20 kg. No i jeden pedistra stwierdzil ze ma predyspozycje do nadwagi oczy na wierzch mi wyszly, to co ona by sadzila o dzieciach ktore naprawde duzo waza. Nasz to wyglada jak szkapa :-)
 
Do góry