reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedowaga

Dołączył(a)
2 Październik 2010
Postów
9
Witam, mam problem z moją 2,5 letnią córką. Waży 10kg, ma niedowagę pomimo tego iż je całkiem ładnie. Rano wypija mleko z dodatkiem kaszki (150ml), śniadanie to albo jajecznica z 1jajka albo 1parówka długo berlinka albo 2 mniejsze plus chlebek, obiad I zupka ok.150ml, obiad II drugie danie ok. 150-200 gram (różnorodnie), kolacja 1kawałek chleba z serkiem lub wędlina plus 3plasterki pomidora lub ogórka, mleko z kaszką 150ml, poza tym pół jabłka lub pół banana w ciągu dnia, oraz drobne przekąski (mleczna kanapka, biszkopty), jedyne na co narzekam to to że mało pije, za nic nie można jej przekonać żeby się napiła, w sumie w ciągu dnia niecałą szklankę soczków czy herbaty. Czy to jest za mało? Czy powinnam zmuszać ją do większych porcji? Jej waga od kilku miesięcy się praktycznie nie zmienia. Bardzo proszę o radę.
 
reklama
witam, nie należy jej zmuszać do jedzenia większych porcji, natomiast można wprowadzić więcej produktów węglowodanowych np. makaron, ryż, kasze które dostarczają więcej kalorii. Na kolację zamiast chlebka można podać kaszę na mleku albo makaron z serem, ryż z jabłkiem itp.Dwulatki są bardzo energiczne potrzebują dużo energii właśnie z węglowodanów, może jej Pani podać również między posiłkami np. drożdżówkę z owocami lub serem.
Jeśli waga córki od urodzenia utrzymuje się na tym samym centylu to wszystko jest w normie.
 
witam wpisauje tutaj moje pytanie poniewaz niechce niepotrzebnie rozpoczynac nowego watku i zasmiecac forum...

otoz mam pytanie moja corka 18 sierpnia skonczyla 5 lat ma adhd czytalam ze dzieci z adhd niechetnie jedza ale ona je mniej niz moj 7-mio miesieczny synek martwie sie bo wazy 19 kg przy wzroscie 116 cm wyliczylam ze jej BMI wynosi 14,1 co oznacza niedowage a ona rzeczywiscie jest bardzo chuda widac jej prawie wszystkie kosci a spodnie zaczynaja byc luzniejsze :-( pytalam naszego pediatry ale na odczepnego stwierdzil ze ma dobra wage , martwie sie bo corka duzo sie rusza z uwagi na chorobe wiec spala duuuuzo kalori a je bardzo malo

dla przykladu: wczoraj sniadanie - 4 kesy rogala z samym maslem obiad 5 kulek ziemniakow o srednicy 3 cm(niezjadla nic poza tym ani miesa ani sorowki) kolacja- 2 kesy rogala z maslem i szynka oprocz tego po poludniu zjadla pol jajka na twardo pozostale dni wydladaja bardzo podobnie
kazdy posilek to dla mnie mordega i nerwy o to by zjadla cokolwiek prosze o rade co moge zrobic i czy takie bmi to powod do niepokoju bo probowalam je dopasowac do siatek centylowych ale nieznam sie na tym :-(

dodam ze corka dostaje od jakiegos czasu kidabion ktory zalecila nam pani psychiatra by dostarczyc jej witamin i kwasow omega 3 dla pracy ukladu nerwowego
 
Ostatnia edycja:
Podawanie preparatów witaminowo-mineralnych jest wskazane. Dodatkowo polecam Nutridrinki, jeśli córka nie ma alergii na białko mleka krowiego, może Pani córce podać 1 nutridrink jako uzupełnienie codziennej diety. Jeśli nie będzie chciała wypić, można ten produkt dolewać do zup lub przyrządzać z niego różne inne potrawy.
 
Podawanie preparatów witaminowo-mineralnych jest wskazane. Dodatkowo polecam Nutridrinki, jeśli córka nie ma alergii na białko mleka krowiego, może Pani córce podać 1 nutridrink jako uzupełnienie codziennej diety. Jeśli nie będzie chciała wypić, można ten produkt dolewać do zup lub przyrządzać z niego różne inne potrawy.
dziekuje za odpowiedz ale czy tak niskie bmi udalo mi sie dojsc w siatce centylowej ze jest ponizej 3 centyla czyli jednak niedowaga wiec czy tak niskie bmi jej niezagraza znaczy sie jej zdrowiu? czy powinnam udac sie z corka do jakiegos dietetyka?co moge zrobic aby wiecej jadla? corka niema skazy bialkowej zupe mleczna je chetnie i platki potrafila zjesc 2 talerze zupy mlecznej ale od jakiegos czasu i te rzeczy je niechetnie juz mi rece opadaja bo niewiem co robic kazdy posilek jest meczacy
 
87zabka sprawdziłam na siatkach centylowych wagę i wzrost Twojej córeczki i waga jest na 50 centylu czyli super a wzrost aż na 90 centylu czyli też dobrze.Mam syna w tym samym wieku i ma zbliżone wymiary co Twoja córka.
BMI u dzieci się nie oblicza bo jak sama widzisz nie ma to sensu bo wyniki są złe.
 
reklama
Do góry