reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niegrzeczny w przedszkolu

Dołączył(a)
30 Wrzesień 2005
Postów
4
Cześć!

Jestem tu pierwszy raz. Jestem mamą 6-cio letniego Łukasza. Fajny to chłopaszek, z buźki aniołek a w przedszkolu potworek. Potrafi powiedzieć do swojej pani "głupia babo, lepiej żebyś umarła". Na jej polecenia reaguje głośnym wrzaskiem, tupaniem. Mówi, że nie lubi przedszkola, pani i dzieci. W domu nie mam z nim większych problemów. Nie obraża nas, nie krzyczy. Sprząta swój pokój bez większych problemów. Prosiłam o pomoc panią dyrektor sądząc, że może Łukaszowi potrzebna jest pomoc np psychologa. Żadnej pomocy nie dostałam. Moje dziecko - mój problem. Może Wy byłybyście w stanie mi pomóc. Mam wrażenie, że w moim synku siedzą dwie osoby: aniołek i diabełek.

Milka
 
reklama
Ja też mam aniołka i diabełka...w jednej osobie. Patryk w przedszkolu, a teraz w szkole jest idealnym dzieckiem, nigdy nie spotkałam się z negatywnymi opiniami opiekunek. Ale w domu to diabeł wcielony. >:D

Nie wiem, w jaki sposób Ci pomóc. Myślę, że powinnaś z nim porozmawiać, ale tak szczerze w cztery oczy, w jakims przyjemnym miejscu, może na spacerze. Zapytać, dlaczego tak postępuje, skoro w domu jest grzeczny. Niekoniecznie problem tkwi w nim, może ta placówka poprostu z jakis powodów mu nie odpowiada ???
 
MÓJ SYNEK JEST NIESAMOWITY ALE JAK TYLKO WYCZUJE ZE MA MAŁA SZPARKE DOMBROJENIA TO DAWJ ILE WEJDZIE.KTOS MĄDRY POWIEDZIAŁ MI Z EDZIECI MUSZA SIE WYSZALEC JA TERAZ TAK ROBIE SPRZĄTA ZE MNA RI\OBI PLACEK ITD ALE W PRZEDZSZKOLU NANDAL JESY ŁOBUZEM WIĘC CZYTAM I OPOWIADAM MU BAJKI W KTÓRYCH WYSTEPUJA ZWIERZAKI DOBRE I ZŁE UCZE GO PRZEZ OPOWIADANIA JAK DOBRZE BYC DOBRYM I UCZYNNYM W ŻYCIU BO TO SIE MOŻE UDAC KAŻDEMU.POZDRAWIAM
 
Milka_aa Wiem tyle....jak dzieci (ludzie)reaguja agresją znaczy to że mają jakiś problem z którym nie potrafią sobie poradzić .Agresja jest formą obrony.
 
Witaj Milka_aa
Być może w tym przedszkolu dzieje się coś co sprawia że Twoje dziecko zachowuje się w ten sposób. Może popadł w konflikt z innymi dziećmi lub też Pani Nauczycielka zrobiła coś co powoduje taką niechęć do niej i do jej zajęć a także poleceń. Może była jakaś sytuacja w przedszkolu, która skłoniła go do takiego zachowania. Nie próbuje oczywiście zrzucić wuny na nauczycielkę lub przedszkole, aczkolwiek warto zapytać co powoduje u niego takie zachowania. Warto też porozmawiać z dzieckiem dlaczego tak robi. Jest już w takim wieku że na pewno zrozumie że nie można się tak zachowywać, ponieważ ani Pani nauczycielka ani też inne dzieci nie będą się bawić z nim ani z nim rozmawiać gdy tak będzie się zachowywał. Na pewno nie będzie chciał aby taka sytuacja miała miejsce. Możesz zapytać go też czy inne dzieci się tak zachowują jak on i powiedzieć żeby brał przykład z innych.
Polecam zajrzeć do książki "Agresja w przedszkolu" Gabriele Haug- Schnabel. Książka wyjaśnia powody agresji u dzieci w przedszkolu, a także przedstawia jej różne oblicza na podstawie przykładów wziętych z życia przedszkolnego.
 
Do góry