reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niejadek,nie wiem co robić :(

plastelinka5

Fanka BB :)
Miasto
małopolska
Rozwiązania
0
Witam Serdecznie moja córa ma 13 miesięcy i wielki problem z jedzeniem.Jakby go w ogole nie potrzebowała a czasami są takie okresy że nawet śniadania nie chce zjadać (podejrzewam że wtedy kiedy ząbkowanie) Karmiłam piersią do 4 miesiaca ale przez "wilczy apetyt" mojego dziecka traciłam go dzień po dniu,mimo odciągania. Mleka miałam początkowo ilość ogromną. Teraz jak DOBRZE PÓJDZIE to zje rano jakieś 100 ml kaszki na mleku modyfikowanym,czasem jej słodką bułeczkę w mleku rozdrobnie i zje góra 150 ml. potem jakas 1/3 banana, obiad jakies 3/4 sloika na kolacje znów ok 100 ml kaszki/mleka waży 8,5 kilo jest bardzo chudziutka :( na wszytko co jej poddaje kiwa główką i ucieka.Zeby cos zjadła musze godzine za nią chodzić i po łyżeczce dawać bo w miejscu nie usiedzi.Czasem robie też tak że ją rozbieram jak jest upał,sadzam w jej krzesełku daje miseczke i chce zeby może sama jadła....to też nie. Wszystko co dostaje do rączki typu banan,biszkopt,chrupki tylko memła i rozciera na meble.

reklama

GabrielGarcia

Zaciekawiona BB
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
A robilas dziecku badania? Ostatnio czytałam ze witamina D moze bardzo obnizac dziecku apetyt. Piszesz je dosc czesto mleko, a podajesz jej witamine D taka wiesz w kapsulkach? Moze to to?

Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Ekspert BB. Specjalista żywienia
Rozwiązania
0
Nie ma takich badań aby witamina D wpływała na apetyt!
Natomiast dziecko 13 miesięczne powinno jeść produkty o stałej konsystencji, dziwią mnie słoiczki w diecie Pani dziecka.
Moim zdaniem powinna Pani zmienić dietę ze słoiczkowej na normalne żywienie, być może będzie to dla córki atrakcyjniejsza forma.
Chodzenie za dzieckiem nie ma sensu. A im dłużej Pani przeciąga posiłek tym mała się bardziej zniechęca. Proszę sobie wyznaczyć stałe godziny posiłków i trzymać się ich. Dać dziecku czas na zjedzenie max 20 min, potem zabrać. Nie biegać z jedzeniem za dzieckiem, nie prosić żeby zjadła, pilnować pór posiłków o wtedy zachęcać a nie zmuszać. Choć nie poleca się jedzenia przed telewizorem to w przypadku dzieci bardzo ruchliwych jest to jakaś metoda. Nie wiem czy podaje Pani jajka, jeśli nie to koniecznie proszę wprowadzić.

plastelinka5

Miasto
małopolska
Rozwiązania
0
dziękuję za rady,wiele z nich wprowadzę.Gabi nie lubi jajek niestety w żadnej postaci.Na twardo,na miękko,jajecznica na parze,jajecznica na maśle,na oliwce z oliwek,pasta jajeczna.Jedynie jak jej rozbełtam w zupie i nie widzi jajka. Jak była mniejsza to żółteczko jadła pięknie,teraz musze maskować w jedzeniu. Daję jej na zmianę od 6 miesiąca słoiczek,a inny dzien to normalny obiad. Dla niej to jakies urozmaicenie raz to raz to bo jak np nałożę jej obiad "dorosły" to dziubnie troche tego troche tego a potem podgrzeje słoik i zje go trochę więcej.Kombinuję ciągle i jak nie chce jeść nic innego tylko słoik to cóż mam robić. Ale ostatnio zauwazylam ze ma parę normalnych posiłków ktore lubi bardzo (musialam do tego dojść) i takie jej będę głownie robić. Kanapki z szynką też zaczęła jako tako zjadać.Na śniadanie (po mleku czy kaszce) zje jakies 1/3 dorosłej kromki z szynką.Jak jest jakis dodatek np pomidor to już nie tknie.

necia35

Miasto
Olsztyn
Rozwiązania
0
Oj jak ja Cię doskonale rozumiem ! Myślę że tym co nie mają takich problemów jest ciężko zrozumieć to co piszesz

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
W 2-latka nie chce jeść Potrzebuję porady 6
M Niejadek Archiwum BB spotkań ze specjalistami 4
I 4 miesięczne dziecko, problem z jedzeniem. Potrzebuję porady 4
U Niejadek Roczniaki i dwulatki 2
M Niejadek ☹️ Listopadowe mamy 2018 17
A 4,5 miesieczny niejadek BB psychodietetyczka radzi mamom 2
M Choroba czy niejadek Roczniaki i dwulatki 20
eMa87 15 miesięczny niejadek Potrzebuję porady 12
B 10 miesieczny niejadek Potrzebuję porady 38
agatek28 Przedszkolak niejadek - pomocy Przedszkolaki 16
J Niejadek Potrzebuję porady 2
K Niejadek przez duże N?? Roczniaki i dwulatki 20
M Niejadek Potrzebuję porady 5
Z Niejadek Potrzebuję porady 36
S Tadek- niejadek ;/ Wychowanie 17
F Niejadek!! Forum pediatryczne 0
basia0412 3 letni niejadek Żywienie dzieci - porady 4
JustYs21 11 miesięczny niejadek. Żywienie 22
D Problem z rozszerzaniem diety- niejadek Roczniaki i dwulatki 45
altaya7 Tadek Niejadek - czyli kłopoty z karmieniem Dzieci urodzone w sierpniu 2011 6
A 11 miesięczny niejadek Żywienie dzieci - porady 1
M dwuletni niejadek Żywienie dzieci - porady 5
P Pomocy niejadek i niski przyrost wagi Żywienie dzieci - porady 0
N 8 miesięczny niejadek Żywienie dzieci - porady 2
Misslena 5 miesięczny niejadek:( pomocy:( Żywienie 8
P żłobkowo-obiadkowy niejadek?! Żywienie dzieci - porady 3
J 11 miesięczny niejadek Żywienie dzieci - porady 12
N 16 miesieczny niejadek ! prosze o pomoc Żywienie dzieci - porady 12
Lenka17 Niejadek Dzieci urodzone w maju 2009 7
K niejadek Żywienie dzieci - porady 20
S niejadek??? Dzieci urodzone w lipcu 2008 6
ania 123 mały niejadek Żywienie 4
M Roczny niejadek Dzieci urodzone w marcu 2006r. 13
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 6
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
V Ciąża czy nie? Staramy się 7
Aaazym Nie mogę zajść w ciążę Staramy się 26
Katarzyna32 Ruchów dziecka nie odczuwam Potrzebuję porady 24
M Trzydniówka czy nie Potrzebuję porady 3
L Ciąża czy nie ciąża...? Potrzebuję porady 4
rossig Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️ Staramy się 1048
L Ciąża czy nie ciąża? Potrzebuję porady 19
Mythopoeia Jak rozszerzać dietę dziecku, które nie siedzi? Potrzebuję porady 27
A 3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/ Trzylatki 19
aniaslu Zadaj pytanie pediatrze. Odpowie na nie 23.04 o godz.11 Potrzebuję porady 20
M Zarodek nie rozwija się pomimo rosnącej bety Potrzebuję porady 18
B Usg genetyczne - czy to nie za wcześniej ? Potrzebuję porady 8
SuperMama321 Mój syn nie chcę się myć bo ogląda jutubera "friza" Potrzebuję porady 9
Jarzynka 3 miesięczne niemowle nie chce pić mleka Potrzebuję porady 22
C Niemowle nie chce samo jeść Żywienie 12