reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadek

  • Starter tematu użytkownik an
  • Rozpoczęty
U

użytkownik an

Gość
Czesc mamy , mój synek ma 16m od jakiegoś czasu odmawia jedzenia mięsa, nie chce o nim nawet słyszeć. Do niedawna zjadł przemycone mięsko np mielone a teraz nic a nic :( trochę się martwię bo pluje jak tylko poczuje mięso najbardziej drób :(
Czym można zastąpić mięsko żeby dostarczać mu cennych wartości ? Raczej mój synek nie należy do szczuplutkich , dobrze przybiera , super rośnie
Wybrzydza też ogólnie z jedzeniem ale jakoś sobie radzę tylko najgorsza ta niechęć do mięsa ...
Dodam że nie je za bardzo przekąsek tylko od czasu do czasu i to w postaci musu lub ciastka np jednego czy dwóch nie więcej i to też nie codziennie tylko co jakiś czas
 
reklama
Po pierwsze nie stygmatyzuj dziecka. Nie jest niejadkiem.
Po drugie - czy musi jeść mięso?? Wegetarianie zdrowi i wsio ok. Jak je nabiał i jaja to w ogóle luksus.
Przeczytaj książkę "Moje dziecko nie chce jesc"
 
Moja corka jest niewiele starsza od Twojego synka i tez nie je miesa ogólnie ciezko podpasowac jedzenie pod jej gust kulinarny najlepiej zeby w domu byly kury i znosily jajka bo to jedyna rzecz ktora je bezproblemowo. Miala kiedys faze na jogurty serki ale oczywiście minela. Warzywa zje ale tylko w zupie. I nie jest chudziutka. Z czasem synus sam zacznie siegac po miesko musza mu kubki smakowe dojrzeć. Jesli nie ma zadnej anemii to nie ma sie czym martwic. Moj brat do 13 roku zycia jadl tylko chleb z serem szynki mięsa nie mogl nawet poczuc chłopak dojrzal i zaczal jesc wszystko.
 
Do góry