reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadek

Magdii80

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Lipiec 2019
Postów
15
Cześć dziewczyny, moja 2 miesięczna corcia jest wczesniaczkiem 6 tyg. Zawsze jadla swietnie dziennie ok 700 ml dziennie ale od kilku dni ciężko ja namówić przy niektórych kamieniach na więcej niż 60 ml ( kręci się, wierci, fika nóżkami)) i wygina), co dziennie zmniejsza się do 550 ml. Zaczynam się martwić no już niedługo będzie miała 3 miesiące a zaczyna być niejadkiem. Co robić?
Magda
 
reklama
A przybiera na wadze? Jeśli tak, to nie ma problemu i nie masz się czym martwić.
Dzieci to nie roboty zaprogramowane na określoną ilość jedzenia. Jedzą tyle, by nie być głodne.
Rozumiem że karmisz mm?
 
Hejka, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, muszę sprawdzić jej wagę, wydaje mi się że nie chudnie ale lepiej sprawdzić. Tak karmię mm i teraz zaczęła pić soczki herbaciane 100 ml dziennie.
 
A dlaczego dajesz jej soczki?? Zrezygnuj z nich - one zawierają zwykle dużą ilość cukru i stąd może być brak apetytu.
 
Niestety moja biedoczka też miała zatwardzenie przy zmianie mleka, więc dr nakazał podawać wodę lub herbatę/rozcienczony sok.
 
Cześć dziewczyny, ja znowu prawie z tym samym problem, moja mała wykreca głowę w każdą stronę od butelki ale jak już zaskoczy to zjada 140 ml na raz, ma 5 miesięcy i tak z nią "walczę" od dwóch tyg przy prawie każdym jedzeniu.:-( Co robić?
 
A ona wówczas jest głodna? Ja bym nie chciała by ktoś mi na siłę posiłek wciskał... Zwłaszcza jak jest gorąco. Może warto odpuścić na pół godziny i ponownie butelkę zaproponować?
A druga sprawa - może idą jej ząbki i jedzenie z butelki sprawia jej ból?
 
Hejka,
tak, jest głodna bo ma zaciśnięte rączki i jak już zacznie jeść to szybko polyka, niecałe 10 min i butla skończona. Problem jest taki że jak ja jej nie wcisnę to ona przez 4 godz może nie jeść z próbami co pół godziny
 
Ząbki na pewno idą bo ślini się niesamowicie i wciska łapki do buźki, ale mimo wszystko musi jeść
 
reklama
To może na 15-30 minut przed jedzeniem posmaruj jej dziąsła żelem? Ewentualnie podaj na próbę coś przeciwbólowego (ibuprom). Albo spróbuj nakarmić łyżeczką.
 
Do góry