reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadki

sandros pisze:
noelia to widac masz dzieciaczka, ktory lubi jesc.
i jest na bank zdrowe - moje dziecko ma refluks (bardzo sliny) i dlatego dla dzieci chirych na to jedzenie jest dramatem - bo sprawia im okropny bol

co do tego ze jedzenie to nie zabawa - no kazdy ma swoje przekonania i kazdy inaczej dziecko wychowuje - jednak uwazam jak zaklinaczka dzieci (program leci czesto na TVP2 w sobote rano) ze na niejadka jest dobra metoda zabawy - pokazuje ze jedzenie jest zabawa ... i po tygodniowym pokazie jak mozna dziecom z jedzenia budowac jakies stateczki (np. z jajek) ZE MOZNA SIE BAWIC MARCHEWKA I POREM - ITP. dzieci zacvzely jesc wkoncu produkty te ktorych nigdy w zyciu nie wziely by do ust ...

zreszta nie kazde dziecko jest takie samo - i dziecko to nie robot -

moja ewa oglada program dla dzieci MINI MINI pod czas jedzenia - czasem ja interesuja bajki a czesem niestety nie - no i wtedy to juz jest gorzej ... czasem nie mam pomyslow jak by tu zrobic zeby cos w nia wcisnac ...


 
reklama
Moja niunia chyba faktycznie lubi jeść jak tylko poczuje głód to robi się nerwowa.Ten program też oglądałam i te dzieciaczki faktycznie się bawiły jedzeniem bo matka wmawiała im że warzywa to coś niedobrego,ale nie siedziały przed telewizorem.Nie uważam bym robiła jej jakąś krzywdę bo nie pozwalam jej się bawić i oglądać telewizji podczas jedzenia..

Ale tak jak już wcześniej pisałam jedne dzieci lubią jeść a jedne nie.Podobno dzieci nie zagłodza się i jedzą tyle ile potrzebują.Zresztą w mleku (w waszym przypadku to NUTRAMIGEN)jest tyle witamin i mikroelementów że może to zaspokaja jej potrzeby.Przecież rośnie i dobrze się rozwija
 
nio dobrze sie rozwija ale za malo je jak na prawie 8 miesiecy - poza tym miesci sie w ostatnim centylu wagowo - ehh ale coz - chcialam wiedziec czy moze wy macie jakies sposoby na swoje dzieci - a nóż widelec by się sprawdziło u nas .... ???
 
tuska, to ja dolaczam.. jestesmy na pograniczu niedowagi. niby je, ale w porownaniu z innymi nedznie i tyc pasqd kochany nie chce.

a czy dziecko sie nie zaglodzi..? jak patrze na moje, to chyba by moglo.

poza tym jak przekonac malucha do picia? moje potomstwo ciagle na cycku, pocieszam sie, ze to mu wystarcza, a do tego jesli wypije 1/4 soczku to juz sie ciesze, ze tyle. nie lubi od poczatku i juz. wiem, ze wode ma w moim mleku, ze w zupkach i jedzonku w ogole, ale pic powinien! sonda do zoladka mam mu dawac czy co..
 
no moja panna nie nalezy do niejadków ma teraz ponad 9kg ale czasem przy zupkach, deserkach czy kaszce fochy robi ze szok. I u nas sprawdza sie takie coś : biore dwa, trzy pluszaki i np nakładam na łyzeczke i robie tak jakby to miś ją karmił i ruszam misiem od miseczki do buzi jak sie nie podoba to zagaduje z inna zabawką albo pokazuje jej ze mis jedną łyżeczke i Liwia jedną itd !! Czasem nawet to jej sie nie widzi to odczekam pół godziny i próbuje znowu!!
Znam dziewczyne co swoje córki karmiła najpierw przy włączonym odkurzaczu i ona karmiła a druga osoba odkurzała i wtedy jadly a jak miały rok to nigdzie nie chciały jesć tylko w łazience ::) ale ze mną aż tak źle nie jest !! Ja karmię w kuchni w leżaczku !!
 
U nas tez niestety trzeba wydziwiac przy jedzeniu bo jak nie ma zadnej zabawki to tak zacisnie zeby ze mozna pomarzyc zeby cokolwiek wepchac ::) zazdroszcze tym mamom które nie maja z tym probemu ::) :-[ bo skad ja niby mam wiedziec ze ona sie najadła :mad: a jak dostawie do cyca to tak wcina jak by tydzien niejadła ;D
 
aleksandra, jesli ma niedobory zelazo powinien zapisac mu lekarz! przeciez on musi ustalic dawke, na wlasna reke niczego podawac nie wolno!

chyba, ze juz pijecie, to wtedy nie do konca zrozumialam :) maly ma Ferrum Lek. pije chetnie, nie trzeba go specjalnie namawiac.
 
reklama
Witam!!!
Moja córcia to straszny niejadek....musimy się napracować żeby zjadła cokolwiek. I tak się zastanawiam może to nie jest jej wina tylko moja kuchnia jest nieodpowiednia ;). Dodam, że córcia już nie jest na piersi od pół roku. Jeżeli znacie jakieś ciekawe przepisy na obiadek dla rocznego dziecka to prosze podzielcie się nimi. Mile widziane też ciekawe linki. Z góry dziękuję.
 
Do góry