reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejedrne piersi, po porodzie i karmieniu

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Czy znacie jakiś dobry balsam na ujedrnienie piersi ? Po porodzie i karmieniu ( w większości poprzez odciąganie laktatorem) stały się bardzo , że tak powinlen wiotkie. Przeszkadza mi to bardzo :( prosze o poradę.

Druga sprawa to wypadające włosy rowniez wystąpiło to po porodzie. Zaczęłam stosować szampon i odżywkę na wypadające włosy, ale wiadomo, że na efekt trzeba poczekać. Jednak dużo tracę ich przy czesaniu,.czy możecie polecić jakąś dobrą szczotkę do trudnych do rozczesaniu włosów ?
 
reklama
Włosy niestety tak wypadają. Po ich umyciu nakładaj odżywkę będą się łatwiej rozczesywac. Użyj grzebienia z szerokimi zebami. Wkrótce to ustanie i zzaczną dorastać . Piersi możesz ujędrnia jedynie ćwiczeniami
 
Jeśli chodzi o włosy- mi niestety tez baaaardzo wypadały. Do tego stopnia ze musiałam się obciąć na chłopaka bo wyglądałam jak miotła. Mi pomógł spray na skore główny kosztował Ok 100 zł niestety to było dawno i nie pamietam jak się nazywał... do tego słyszałam ze na necie można poszukać odzywek dla osób po chemi. Podobno super działają.
 
Na włosy używałam szampon i odżywkę jantar, zajęło to 3 miesiące ale włosy zaczęły odrastać
 
Jeśli chodzi o wypadanie włosów - to jest normalna reakcja organizmu po ciąży. Natomiast przy wyborze kremu warto kierować się jego składem. Pomocne mogą być takie substancje, jak wyciąg z żeń szenia czy kofeina, które można znaleźć np. w kremie Frashe. Kremy, które zawierają dodatkowo naturalne olejki, zadbają o piękny wygląd skóry na piersiach. Aby uzyskać dobre rezultaty, trzeba połączyć pielęgnacje preparatami z codziennymi masażami. Co ważne, nie można wcierać kremów zbyt mocno, by nie podrażnić delikatnej skóry na brodawkach i piersiach.
 
reklama
Trochę pozno dla autorki watku, ale może inna mama skorzysta. Na biust po karmieniu pomogl mi krem z Pharmaceris. Z serii mama z rozowym znaczkiem. Okolo 40 zl kosztuje. Warto zainwestować.
 
Do góry