reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niekapek

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2013
Postów
12
Witam moje kochane jakiś czas temu kupiłam synkowi kubek niekapek z Lovi. Problem polega na tym że ciężko synkowi ciągnąć żeby cokolwiek mu poleciało. Sama jak próbowałam i naprawdę mocno trzeba pociągnąć żeby się napić. Może wiecie jak korzystać z takiego niekapka? Zakupiłam też Kubek 360 lecz maluszek wogóle z niego nie chce pić.
 
reklama
Ile synek ma miesięcy/lat? u nas też K nie umiał na początku pić z takiego niekapka- też lovi, do pierwszej butelki kupiłam miękki smoczek-niekapek, taki 0-6, on jest miększy niż późniejsze. I metodą prób nauczył się.
 
Witam moje kochane jakiś czas temu kupiłam synkowi kubek niekapek z Lovi. Problem polega na tym że ciężko synkowi ciągnąć żeby cokolwiek mu poleciało. Sama jak próbowałam i naprawdę mocno trzeba pociągnąć żeby się napić. Może wiecie jak korzystać z takiego niekapka? Zakupiłam też Kubek 360 lecz maluszek wogóle z niego nie chce pić.

Bo te kupki sa takie, że mi nawet ciężko z nich coś uciągnąć :-D

Ja kupiłam moim dziewczynkom kubki typu "kapek" firmy NUK i jestem bardzo zadowolona
 
bo niekapki lovi są najtrudniejsze ze wszystkich, zresztą niekapki bym w ogóle sobie odpuściła bo najlepiej od razu uczyć z kubka 360 - docelowo przecież dzieci będą pić z normalnych kubków a ten 360 jest temu najbliższy, mój syn nauczył się sam poprzez zabawę - napełniłam kubek sokiem i on w trakcie zabawy, gryzienia, sam się zorientował jak zrobić żeby się napić, wcześniej jak podstawiałam mu do picia to w ogóle nie wiedział co ma z tym zrobić a jak go z tym kubkiem zostawiłam to odkrył picie po paru minutach i teraz pije z tego kubka normalnie
 
moja żadnego niekapka nie torowała aż zakupiłam NUK z miękki ustnikiem. w dzień pije z niekapka a na noc polecam kapek (wystarczy kupić za 8 zł końcówkę), bo szybciej mleczko leci. z 360 LOVI +12 nauczyła się pić właśnie po roku, ale ciężko leci i jak potrząśnie to woda wylatuje (lub jak rzuci na podłogę) więc zamieniłam na kubek ze słomką dr brown's.
 
Witam:)
Ja mojemu maluchowi kupiłam niekapek z Nuk'a i od początku był ok, innego już nie musiałam kupować. Sama próbowałam się z niego napić na początku i nie powiem, bo nie było to łatwe zadanie...dopiero w momencie kiedy wsadziłam ustnik głębiej ładnie piciu super poleciało:)
Osobiście polecam!
 
zgadzam się. nie ma co dziecka zmuszać, bo wydawałoby się że niekapek to niekapek, ale nic bardziej mylnego, każda firma ma inną technologię, patenty itd. u nas najlepiej sprawdził się avent, mały w zasadzie nie miał problemów z przyswojeniem umiejętności picia z tego kubeczka.
 
reklama
Warto pamiętać (to zwłaszcza do mam karmiących piersią), że technika picia z kubka niekapka jest taka sama jak z butelki ze smoczkiem- ssanie i ruchy tłokowe języka. Dlatego też dzieci nie znające butelki ze smoczkiem mogą mieć trudności w opanowaniu picia z niekapka z wiadomych względów- z piersi pije się zupełnie inaczej (ruchy robaczkowe języka itp).
Zawsze polecam też zwykłe kubki albo doidy cups - na prawdę niekapki są do pominięcia, czego moja córka jest żywym (i na pewno nie jedynym ;)) dowodem.
 
Do góry