reklama

Niekapek

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Sylwia Butryn, 17 Sierpień 2013.

1. Sylwia Butryn

Sylwia Butryn Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam moje kochane jakiś czas temu kupiłam synkowi kubek niekapek z Lovi. Problem polega na tym że ciężko synkowi ciągnąć żeby cokolwiek mu poleciało. Sama jak próbowałam i naprawdę mocno trzeba pociągnąć żeby się napić. Może wiecie jak korzystać z takiego niekapka? Zakupiłam też Kubek 360 lecz maluszek wogóle z niego nie chce pić.

2. justi82

justi82 Kubusiowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ile synek ma miesięcy/lat? u nas też K nie umiał na początku pić z takiego niekapka- też lovi, do pierwszej butelki kupiłam miękki smoczek-niekapek, taki 0-6, on jest miększy niż późniejsze. I metodą prób nauczył się.

3. reklama
  4. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bo te kupki sa takie, że mi nawet ciężko z nich coś uciągnąć :-D

Ja kupiłam moim dziewczynkom kubki typu "kapek" firmy NUK i jestem bardzo zadowolona

5. KasiaP-P

KasiaP-P Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    bo niekapki lovi są najtrudniejsze ze wszystkich, zresztą niekapki bym w ogóle sobie odpuściła bo najlepiej od razu uczyć z kubka 360 - docelowo przecież dzieci będą pić z normalnych kubków a ten 360 jest temu najbliższy, mój syn nauczył się sam poprzez zabawę - napełniłam kubek sokiem i on w trakcie zabawy, gryzienia, sam się zorientował jak zrobić żeby się napić, wcześniej jak podstawiałam mu do picia to w ogóle nie wiedział co ma z tym zrobić a jak go z tym kubkiem zostawiłam to odkrył picie po paru minutach i teraz pije z tego kubka normalnie

6. vinga89

vinga89 mamusia syneczków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    potwierdzam, niekapki z lovi są ciężkie w użytkowaniu :p
    my pijemy z Tommee Tippee i Aventa :) dużo osób chwali też nuka

7. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja żadnego niekapka nie torowała aż zakupiłam NUK z miękki ustnikiem. w dzień pije z niekapka a na noc polecam kapek (wystarczy kupić za 8 zł końcówkę), bo szybciej mleczko leci. z 360 LOVI +12 nauczyła się pić właśnie po roku, ale ciężko leci i jak potrząśnie to woda wylatuje (lub jak rzuci na podłogę) więc zamieniłam na kubek ze słomką dr brown's.

8. Elutka12

Elutka12 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam:)
    Ja mojemu maluchowi kupiłam niekapek z Nuk'a i od początku był ok, innego już nie musiałam kupować. Sama próbowałam się z niego napić na początku i nie powiem, bo nie było to łatwe zadanie...dopiero w momencie kiedy wsadziłam ustnik głębiej ładnie piciu super poleciało:)
    Osobiście polecam!

9. omiomi1

omiomi1 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zgadzam się. nie ma co dziecka zmuszać, bo wydawałoby się że niekapek to niekapek, ale nic bardziej mylnego, każda firma ma inną technologię, patenty itd. u nas najlepiej sprawdził się avent, mały w zasadzie nie miał problemów z przyswojeniem umiejętności picia z tego kubeczka.

10. reklama
  11. Eminem

Eminem Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  12. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Warto pamiętać (to zwłaszcza do mam karmiących piersią), że technika picia z kubka niekapka jest taka sama jak z butelki ze smoczkiem- ssanie i ruchy tłokowe języka. Dlatego też dzieci nie znające butelki ze smoczkiem mogą mieć trudności w opanowaniu picia z niekapka z wiadomych względów- z piersi pije się zupełnie inaczej (ruchy robaczkowe języka itp).
    Zawsze polecam też zwykłe kubki albo doidy cups - na prawdę niekapki są do pominięcia, czego moja córka jest żywym (i na pewno nie jedynym ;)) dowodem.

Poleć forum