reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieleczona niedoczynnosc tarczycy w ciąży ☹️

Aga_niedoczynnosc

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2020
Postów
89
Witam wszystkich :)
Moja historia wyglada następująco. Jestem w ciąży już w 36/37 tyg. Przed ciążą miałam lekką niedoczynnosc tarczycy, brałam euthyrox 50. Niedoczynnosc mam wpisaną w kartę ciąży i brałam od ginekologa prowadzącego receptę na każdej wizycie. Mimo tego nie kazał mi robić żadnych badań pod tym względem. W 12 ty moje tsh mieściło się w normie 2.04 gdzie norma dla ciężarnych to 2.5. Od tamtej pory nic. Całą ciąże brałam euthyrox 50. Wiem ze w ciąży zawsze zwiększają dawkę, a mój lekarz nic. Nie wiedziałam ze mam to kontrolować co kilka tyg. Nikt mi nic nie powiedział :(:( nie znam wyników tarczycy z całej ciąży. Jestem załamana. Moje pytanie brzmi: czy coś grozi dziecku ? Czy po porodzie mam badać dziecko pod kątem niedoczynnosci ? Czytałam o strasznych powikłaniach nieleczonej tarczycy w ciąży ☹️☹️ Jestem wściekła na lekarza ale już nie nie zrobię. Czasu nie cofnę. Proszę o poradę co robić dalej ? Czy polecacie dobrego endokrynologa dziecięcego na terenie zachodniopomorskiego?
 

Załączniki

  • 48B67630-3FE5-4F92-AB21-50F2A0579B3C.jpeg
    48B67630-3FE5-4F92-AB21-50F2A0579B3C.jpeg
    417,1 KB · Wyświetleń: 512
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie.
Czy jeśli w ciąży mam 1 trymestrze tsh w normach i w 3 trymestrze tez się mieści w normach to jest możliwość ze w drugim tsh było znacznie wyższe ?
Współczuje ci starsznie [emoji3525]
wlasnie z tymi wynikami to już chyba kwestia szczęścia. Starałam się dbać o siebie najbardziej jak mogę, ale już nic nie poradzę. Co będzie to będzie. Najbardziej niesprawiedliwe jest to ze alkoholiczki i narkomanki często rodzą zdrowe dzieci którym nic nie dolega. Chyba już nie ma reguły. Ale w życiu nie przypuszczałam ze moje hormony mają aż taki wpływ na dziecko ; / lekarz nic nie powiedział i to mnie najbardziej boli...
To byly 2 straty z 4 także co przeszłam to moje. Niestety na zajście w ciążę i donoszenie jej wszystko ma wpływ. Każdy organizm jej inny i ciąża każda jest inna. Podam przykład jednej serduszko u dziecka pokaże się w 5tc a drugiej dopiero w 8tc dlatego nie ma co patrzeć na kogoś.
 
reklama
Mi na 1 badaniu wyszlo 4.1 dostalam letrox 50 codziennie. Od swojego ginekologa. Nie kierowal mnie do endokrynologa. Za jakis czas robilam znowu i bylo już 1.6. no i mialam brac letrox 50 co 2 dni. I tak bralam do porodu.
Cześć. Też zaczęłam brać Letrox w ciąży (w ciąży TSH zaczęło mi się wahać , choć przed ciążą miałam prawidłowe ). Biorę od 4 dni Letrox 50mg. Od wczoraj nudności , dziś większe,biegunka . Kurcze nie wiem na co stawiać bo do tej pory zero nudności w ciąży więc myślę czy nie od tego leku . Miałaś też jakieś objawy uboczne ? Mam też trochę duszności i też trudno powiedzieć czy po prostu objaw ciąży czy np. anemia (mam nisko ferrytyne).
 
Ostatnia edycja:
Cześć. Też zaczęłam brać Letrox w ciąży (w ciąży TSH zaczęło mi się wahać , choć przed ciążą miałam prawidłowe ). Biorę od 4 dni Letrox 50mg. Od wczoraj nudności , dziś większe,biegunka . Kurcze nie wiem na co stawiać bo do tej pory zero nudności w ciąży więc myślę czy nie od tego leku . Miałaś też jakieś objawy uboczne ? Mam też trochę duszności i też trudno powiedzieć czy po prostu objaw ciąży czy np. anemia (mam nisko ferrytyne).
Nie mialam w ogole nudności w ciąży i biegunek. No, ale kazdy moze reagowac na lek inaczej. Moze skontaktuj sie z lekarzem swoim.
 
Nie mialam w ogole nudności w ciąży i biegunek. No, ale kazdy moze reagowac na lek inaczej. Moze skontaktuj sie z lekarzem swoim.
Dziękuję za odpowiedź. Ja też do tej pory ani nudności ani biegunek , a pojawienie się tego wiążę z tym lekiem , choć w ciąży to wszystko może być i nie być jej objawem 😛
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie.
Czy jeśli w ciąży mam 1 trymestrze tsh w normach i w 3 trymestrze tez się mieści w normach to jest możliwość ze w drugim tsh było znacznie wyższe ?
 
Rozwiązanie
reklama
reklama
Do góry